Ako urobiť bitcoín anonymným

Ako vykonať anonymnú platbu

Bitcoin je anonymný platobný systém a transparentná otvorená sieť, v ktorej môže ktokoľvek sledovať a overovať transakcie.

Ako môžu byť obidve pravdivé? Na prvý pohľad sa to môže zdať mätúce, ale na vysvetlenie má byť potrebné len malé vysvetlenie.

V závislosti od toho, ako používate bitcoín, môže byť perfektným nástrojom pre transparentnosť v charitatívnej organizácii alebo nezodpovednou menou výberu pre ransomware a online drogové trhy..

Ako anonymné sú tradičné spôsoby platby?

účty

V tradičných platobných sieťach, ako sú banky, kreditné karty, Paypal alebo Venmo, je váš účet prepojený priamo s vaším menom a identifikačným údajom vlády.

Všetky informácie týkajúce sa vášho účtu, napríklad zostatok a identifikácia, sú však pred očami verejnosti skryté. Aj keď v niektorých systémoch, ako sú kreditné karty, obchodník a poskytovateľ platieb uvidia vaše číslo účtu, názov a vydávajúcu inštitúciu vašej karty.

Transakcie a súkromie

 • Predajca môže požiadať o zadanie PSČ, adresy, telefónneho čísla alebo dokonca o skenovanie pasu, aby mohol pokračovať v transakcii.
 • Od obchodníka sa bude vyžadovať, aby zdieľal informácie o transakcii s miestnymi orgánmi – niekedy na požiadanie a niekedy automaticky.
 • Národné vlády, dozorné agentúry a medzinárodné policajné agentúry tiež získajú automatizovaný prístup k údajom a uvidia, aké ďalšie nákupy ste uskutočnili pomocou svojej karty a zostatok na vašom účte..
 • Obchodník tiež pravdepodobne predá vaše údaje spoločnostiam ako Equifax.
 • Iné spoločnosti by si mohli kúpiť vaše úverové údaje, napríklad, ak chcú posúdiť vašu schopnosť splácať úver.

Pozitívne je, že váš sused pravdepodobne zostane v tme o tom, koľko míňate a koľko máte.

Blockchain a súkromie

Bitcoin blockchain spracováva účty, transakcie a súkromie veľmi odlišne.

účty

Na počítači alebo smartfóne si môže účet Bitcoin vytvoriť každý, ktorý sa nazýva peňaženka. Na vytvorenie účtu nemusíte zadávať meno, adresu ani e-mail. Pretože na vytvorenie účtu nepotrebujete ani internetové pripojenie, môže byť ťažké sledovať, kto vlastní tento účet.

Transakcie a súkromie

 • Verejná kniha – Blockchain – zaznamenáva všetky transakcie. Každý môže vidieť softvér Blockchain s bitcoinmi (nazývaný klient).
 • Všetky zostatky na účtoch všetkých účtov sú viditeľné, ale nie majitelia účtov.
 • Jeden používateľ môže mať viac účtov a viac používateľov môže tiež zdieľať účet.
 • Aby mohli dvaja používatelia prijať alebo vykonať platbu, musia si navzájom oznámiť svoju adresu. V tomto prípade je najpravdepodobnejšie, že jeden alebo obaja používatelia budú „odmaskovaní“.
 • Zatiaľ čo príjemca mohol vytvoriť nový, prázdny účet pre každú prijatú platbu, odosielateľ odhalí zostatok účtu, z ktorého uskutočnil platbu..

Udržiavanie vašej identity v tajnosti počas transakcie je ťažké. Väčšinu času budete vedieť, ktorá osoba alebo obchod uskutočňujete platbu, a budú vedieť, kto ste.

Ak sa ktorákoľvek strana prihlási na odber centralizovanej služby – napríklad poskytovateľa platieb alebo peňaženky -, táto centralizovaná služba môže tieto informácie zhromaždiť a tiež ich predať alebo sprístupniť orgánom činným v trestnom konaní..

Skryte svoju bitcoínovú identitu pomocou Mixérov a Coinjoinu

Coinjoin

Po prvé, ak je vaša bitcoinová peňaženka spojená s vaším menom alebo e-mailovou adresou, je ťažké, ale nie nemožné, oddeľovať vašu identitu od bitcoínových mixérov a coinjoinu..

V Coinjoine veľká skupina používateľov v podstate hádzala svoje bitcoíny do vedra a potom zobrala späť rovnaké množstvo z vedra. Toto „Výmena vedra bitcoinov“ sa môže vykonať decentralizovaným a nedôveryhodným spôsobom prostredníctvom implementácií, ako je Joinmarket..

Zmeňte anonymitu bitcoínov so službou Joinmarket.

Vyššie uvedená grafika ukazuje, ako systém ako Joinmarket funguje iba pre štandardizované výstupy. Je ľahké, aby pozorovateľ zistil, že používate transakciu Coinjoin, ale nedokáže ľahko určiť, ktorý z výstupov vám patrí..

Vodovodné batérie

V Mixeroch si dvaja ľudia navzájom vymieňajú bitcoíny a je ťažké pozorovať, že používali mixér. Zatiaľ čo väčšina súčasných zmiešavačov sú dnes veľké centralizované služby, miešanie by sa mohlo vykonávať nedôverčivým spôsobom prostredníctvom efektívnych kryptografických nástrojov, ako sú atómové swapy, hoci takéto systémy nemajú komplexnú implementáciu.

Pri použití mixéra sa žiadny z účastníkov nemôže dozvedieť veľa informácií o ostatných účastníkoch, a preto nemôže potenciálne úplne prepojiť účty s totožnosťou.

Ako vybrať a používať altcoiny na anonymitu

Altcoiny (alternatívne kryptomeny) sú najobľúbenejším spôsobom anonymizácie bitcoinových transakcií. Užívatelia si vymieňajú svoje bitcoíny za altcoín podľa svojho výberu a potom si vymieňajú altcoiny späť za bitcoíny. Ak používate správny altcoín, je ťažké korelovať a sledovať používateľské účty.

Ako si vybrať dobrý altcoín:

 • Altcoin musí byť natoľko populárny, že vaša transakcia nebude trvať.
 • Altcoin by mal poskytovať ďalšie záruky ochrany súkromia.
 • Prvá a druhá výmena by nemali byť rovnaké, inak by sa niekto mohol pokúsiť prepojiť vaše dve transakcie pomocou technológií, ako je napríklad snímanie odtlačkov prstov prehliadača..

Je bitcoín anonymný?

V predvolenom nastavení sú bitcoinové platby oveľa súkromnejšie ako tradičné elektronické platby, ako sú bankové drôty alebo kreditné karty. Ale s určitým úsilím sa dajú sledovať.

Model súkromia bitcoinu sa výrazne líši od modelu ostatných platobných systémov, čo nás núti prispôsobiť si myslenie, keď sa snažíme byť súkromnejšími..

Bitcoin nám poskytuje veľa možností, ako byť skutočne anonymný, ale použitie týchto možností si vyžaduje zručnosti, znalosti a starostlivosť.

Prečítajte si viac v kompletnej príručke ExpressVPN o anonymite bitcoínov

Ako urobiť bitcoín anonymným
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.