Ako urobiť vaše fotografie súkromnejšími na sociálnych médiách

Ikona sa často používa na zobrazenie galérie obrázkov, ale s ikonou sa často používa na zobrazenie zámku v polohe, v ktorej sa zvyčajne zobrazujú oznámenia (vpravo dole).

„Obrázok stojí za tisíc slov,“ hovorí staré príslovie. Dnes majú prakticky všetky digitálne a kvalitnejšie fotografie viac informácií ako kedykoľvek predtým.

Z fotografií je veľa, čo môžeme nazbierať: Kto je v ňom, čo sa deje a kde. Ale s fotografiami zhotovenými vo vyššom rozlíšení a na zariadeniach, ktoré sledujú vašu polohu, sa ľudia môžu dozvedieť viac o vašej fotografii - a vy -, ako by ste možno mohli chcieť.

Čo môžu ľudia zistiť z vašich fotiek?

Minulý rok sme písali o experimente s údajmi, v rámci ktorého boli milióny obrázkov mačiek na hostiteľských weboch, ako sú Twitpic a Instagram, pripnuté na mapu spolu s polohou každej mačky, určené z geografických súradníc zemepisnej šírky a dĺžky v metadátach fotografií. Ak sa to dá urobiť s mačkami, môže to byť aj s ľuďmi.

Keď sú vo vašom fotoaparáte alebo aplikácii fotoaparátu zapnuté nastavenia geografického označovania, budú mať fotografie, ktoré odfotografujete údaje o polohe zahrnuté do ich metaúdajov až po presnú zemepisnú šírku a dĺžku. Každý, kto má prístup k vašim fotografiám, môže získať metadáta s malými problémami a môže určiť, kde ste boli, keď ste urobili fotografiu..

A s kvalitou fotografií sa stáva s každým novým modelom telefónu jasnejšia úloha ukradnúť biometrické údaje o niečo ľahšie, najmä pokiaľ ide o vaše odtlačky prstov. Príklady krádeže identity v reálnom svete pomocou fotografií prstov prakticky neexistujú, ale teoreticky by sa niekto s obrázkom vášho odtlačku prsta mohol dostať do telefónu, ktorý používa autentifikáciu odtlačkom prsta.

Nakoniec, a možno najstrašnejšie, stalkerka raz našla domov celebrít prostredníctvom odrazu v jej očiach a zaútočila na ňu. Aj keď je to neuveriteľne zriedkavé, stále je to príklad toho, ako môžu fotografie poskytnúť informácie najneočakávanejším spôsobom.

Keďže október je mesiacom povedomia o kybernetickej bezpečnosti, nezabudnite si na obrázky online vziať päť minút?

Ako urobiť vaše fotografie súkromnejšími

1. Odstráňte metadáta

Každá fotografia nasnímaná na vašom zariadení obsahuje údaje výmenného obrazového súboru (EXIF), ktoré určujú formát fotografie, ako aj ďalšie podrobnosti o obrazových údajoch o polohe..

Najjednoduchší spôsob odstránenia týchto metaúdajov je zakázanie geografického označovania na vašich zariadeniach, aby sa zabránilo ich sledovaniu na prvom mieste (iOS, Android).

Ak sú k vašim fotografiám priradené údaje o polohe, môžete ich retroaktívne odstrániť pomocou bezplatných a otvorených programov. Ak svoje fotografie ukladáte na fotografiách Google, môžete miesto odstrániť tak, že v jeho nastaveniach jednoducho prepnete prepínač.

Prečítajte si viac informácií o tom, prečo by ste mali metadáta odstrániť.

2. Zťažte prístup k svojim fotografiám

Ak sú vaše fotografie už nahrané online a nechcete ich odstrániť, môžete obmedziť, kto k nim má prístup. Skontrolujte nastavenia ochrany osobných údajov vo svojich účtoch a albumoch, do ktorých nahrávate, a obmedzte prístup k tým, ktoré nechcete, aby sa zobrazovali všetkým. Začnite so zmenou nastavení ochrany osobných údajov na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

3. Zdržujte sa uverejňovania citlivých fotografií alebo ich úplne odstráňte

Pred odovzdaním fotografie si na chvíľu prečítajte informácie, ktoré sú na fotografii, od údajov o polohe a ľudí na fotografiách až po identifikovateľné informácie (napríklad váš #boardingpass). Tieto informácie chcete, aby vás vedeli všetci, ktorí vás sledujú?

Znížením, ak nie odstránením, fotografií s citlivými informáciami spolu, sa môže tiež znížiť pravdepodobnosť, že niekto príde na to, kde ste. Môže to byť bummer, ale jediný spôsob, ako účinne zabrániť ľuďom, aby vás sledovali podrobnejšie, ako chcete, je zastaviť uverejňovanie alebo odstraňovanie fotografií alebo privatizovať už verejné fotografie.

Odstráňte, obmedzte a znížte

Odstránenie metaúdajov o polohe, obmedzenie prístupu k vášmu účtu a zníženie počtu fotografií, ktoré uverejníte vo svojich účtoch, je pre každého, kto chce mať väčšiu kontrolu nad tým, kto môže vidieť, čo zverejňuje online, a informácií, ktoré sú zastrčené v metadátach,.

Ako urobiť vaše fotografie súkromnejšími na sociálnych médiách
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.