Ako VPN router chráni celú rodinu pred internetovým sledovaním

chrániť domáci router

Tento týždeň nasledovala snemovňa reprezentantov USA po hlasovaní o odvolaní nariadení FCC, ktoré predtým poskytovateľom internetových služieb (ISP) zakazovali predávať vaše údaje prehliadania..

Akonáhle prezident Trump dá podpis, poskytovatelia internetových služieb, ako je Verizon, AT&Spoločnosti T a Comcast budú môcť nakupovať vašu internetovú históriu v okolí.

Toto posledné napadnutie práva Američanov na súkromie ponecháva spotrebiteľom na výber, ale len nájsť vlastné spôsoby, ako chrániť svoje údaje. Ako mnohí zdôraznili, siete VPN sú teraz potrebnejšie ako kedykoľvek predtým. Väčšina služieb VPN však poskytuje aplikácie iba pre konkrétne zariadenia, ako sú napríklad stolné počítače alebo smartfóny. Používanie siete VPN v počítači a telefóne je skvelým začiatkom ochrany vášho súkromia, pravdepodobne by ste však chceli chrániť aj ďalšie inteligentné zariadenia a moduly IoT (napríklad Amazon Echo, Apple TV a Domovská stránka Google).

Existuje spôsob, ako sa brániť – a to nezahŕňa čakanie 30 minút na rozhovor s kongresovým asistentom..

Ak chcete šifrovať aktivitu online na všetkých zariadeniach vašej rodiny, nastavte smerovač VPN. VPN router v predvolenom nastavení šifruje internetový prenos pri zdroji – nemusíte pamätať na zapnutie VPN pri každom spustení zariadenia.

Inteligentný dom, veľké dáta

Dnes má všetko funkčnosť online. Chladničky môžu poskytovať správy o počasí, televízory môžu sťahovať aplikácie a Amazon Echo a Google Home slúžia ako osobný asistent pre celú vašu rodinu.

Tieto inteligentné zariadenia však majú pre inzerentov obrovský poklad informácií vrátane údajov o vašom kalendári, modeloch spotreby a preferenciách médií.

Ako VPN bránia protokolovaniu údajov ISP

Zakaždým, keď sa pripojíte na internet prostredníctvom svojho poskytovateľa internetových služieb, získate IP adresu, ktorá hovorí serverom webhostingu, kam majú odosielať informácie. Poskytovateľ internetových služieb môže sledovať a zaznamenávať údaje, ktoré smerujú k vašej adrese IP, čo znamená, že môžu vidieť celú vašu históriu prehliadania.

Nové rozhodnutie o údajoch na internete umožňuje poskytovateľom internetových služieb predávať tvoj prezeranie údajov. Desivejšie je, že poskytovatelia internetových služieb môžu sledovať niekto pripojené k vašej domácej sieti, ako sú vaše deti, priatelia a susedia, ktorí vezú batožinu z vášho internetu.

Špehovaním vášho internetového prenosu môže poskytovateľ internetových služieb predávať vaše údaje prehliadania týkajúce sa:

  • Webové stránky, ktoré váš syn používa na vykonávanie domácich úloh
  • Webové stránky lyžiarskych stredísk, ktoré ste považovali za dovolenku
  • Webové stránky, ktoré ste navštívili, týkajúce sa zdravotného stavu, ktorý by ste radšej mali zachovávať v tajnosti

Prečo by veľké spoločnosti mali byť schopné predávať vaše internetové denníky? Odpoveď je jednoduchá: nemali by.

VPN sú mnohostranné riešenie. Nielenže môžu smerovať váš internetový prenos cez samostatný šifrovaný server, ktorý bráni vášmu ISP v monitorovaní vašej online aktivity, ale tiež vám poskytnú novú IP adresu. Či už robíte na internete, tak to nie je spojené s adresou IP, ktorú vám poskytne váš poskytovateľ internetových služieb.

Najlepší spôsob, ako získať ochranu VPN, je smerovač VPN každé zariadenie pripojené k sieti vo vašej domácnosti. Ak sa vaša chladnička, Samsung Smart TV a počítač pripájajú k smerovaču VPN, vždy sa pripoja k internetu prostredníctvom siete VPN.

Ak poskytovateľ internetových služieb nemôže vaše údaje prihlásiť, nemajú čo predávať.

Zjednodušenie technológie: Ako získať smerovač VPN

Zvyčajne je nastavenie VPN na smerovači trochu mätúci proces, ktorý si vyžaduje manuálnu konfiguráciu smerovača s adresami servera a súbormi VPN..

ExpressVPN sa zbavil ťažkostí zavedením aplikácie ExpressVPN pre smerovače.

Aplikácia ExpressVPN pre smerovače beží na rôznych modeloch Linksys a poskytuje čisté rozhranie na výber perfektného umiestnenia VPN. Je navrhnutý tak, aby sa dal ľahko používať pre všetkých. Výpadky tiež nie sú problémom: ExpressVPN pre smerovače sa po prerušení pripojenia automaticky znovu pripojí.

rozhranie routeru vpnZískavanie umiestnení VPN v aplikácii ExpressVPN pre smerovače je jednoduché.

Viac informácií o aplikácii ExpressVPN pre smerovače nájdete tu.

Boj proti jednému domu naraz

Vaše údaje sú vaše vlastníctvo. Veľké spoločnosti by nemali mať povolené dražiť svoje súkromie. Chráňte svoj domáci internet pomocou smerovača VPN a nedajte ISP nič na predaj.

Čo si myslíte o stave súkromia na internete v Amerike? Zdieľajte v sekcii komentárov nižšie!

Ako VPN router chráni celú rodinu pred internetovým sledovaním
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.