Ako zabezpečiť bitcoíny a zabrániť nenapraviteľnej strate peňaženky

[ware_item id=33][/ware_item]

Bitcoin semien


Vaša bitcoinová peňaženka je ako švajčiarsky bankový účet vo vrecku. Pre ostatných to nie je ľahké zobraziť, a ak to dobre fungujete, je rovnako anonymný ako hotovosť. Ale mať vlastnú banku znamená, že za ňu musíte byť zodpovedný sám.

Bitcoin nemá mechanizmus postihu v prípade, že stratíte prístup k svojim minci, a vývojári bitcoinových a bitcoinových peňaženiek nemôžu niesť zodpovednosť, ak niekto hackne váš počítač alebo telefón a ukradne vaše prostriedky..

Hoci výmeny môžu byť teoreticky zodpovedné za stratené mince, v praxi to však nefunguje. Právne precedensy nie sú stanovené a pravdepodobne na chvíľu nebudú. Okrem toho, dôvera v kryptomenu pomocou výmeny alebo online peňaženky vzdoruje samotnej myšlienke bitcoínu. Mali by to byť decentralizované a nedôveryhodné peniaze.

Pri nastavovaní bitcoínovej peňaženky je dôležité myslieť na prístupnosť, bezpečnosť a redundanciu.

ExpressVPN Odporúčané bitcoínové peňaženky

iOS: Chlieb
Android: Mycelium
Windows telefón: Copay
Mac, Windows, Linux: Electrum

Obľúbené bitcoinové peňaženky ExpressVPN pre Android, iOS, Mac OS X, Windows a Linux sú všetky HD (hierarchické deterministické) peňaženky. HD peňaženka znamená, že pri prvom spustení aplikácie sa všetky vaše bitcoínové adresy vytvoria súčasne.

Vytvorenie bitcoínových adries si vyžaduje semeno, ktoré má formu 12 až 13 náhodných anglických slov. Tieto slová sú všetko, čo potrebujete na zálohovanie svojich bitcoínov, takže ak niekedy stratíte telefón, počítač alebo pevný disk, môžete znova vygenerovať rovnaké bitcoinové adresy (a prostriedky v nich) zadaním počiatočných slov.

Tento systém znamená, že každý, kto má prístup k semenu, môže získať vaše bitcoíny, takže musíte byť zvlášť opatrný pri zachovaní súkromia vašich semenných slov..

Bitcoin-peňaženka-securityPríklad úvodných slov.

Ako udržiavať vaše slová semien peňaženky súkromné

Napíš ich na kúsok papiera

Ak sa väčšinou obávate hackerov, môžete sa ľahko chrániť tým, že semeno napíšete na kúsok papiera. Netlačte ich ani ich neponechávajte na žiadnom elektronickom zariadení. Papier si môžete uschovať na mieste, kde si ukladáte svoje ďalšie cennosti alebo citlivé dokumenty, napríklad tajný priestor, trezor alebo bezpečnostnú schránku. To, čo nie je elektronické, sa nedá hackovať, správne?

Vložte ich do svojho Správcu hesiel

Ak ešte nepoužívate správcu hesiel, je vynikajúci čas ho získať. Správca hesiel nielen šifruje a ukladá všetky vaše heslá, ale generuje tiež jedinečné a dlhé heslá a môže tiež vyplniť formuláre online za vás. Ak sa obávate viac o zlodejov alebo vládu, správca hesiel je pravdepodobne bezpečnejšie miesto ako váš domov alebo bezpečnostná schránka, ku ktorej môže polícia ľahko a legálne získať prístup. Ak ste oboznámení s PGP, je to tiež skvelá možnosť bezpečne zálohovať všetky súbory.

Rozdeľte a rozdeľujte!

Mohli by ste sa obávať kombinácie útočníkov, ktorí by sa mohli zmocniť vášho semena bitcoínovej peňaženky a ukradnúť vaše peniaze. Môže ísť o zlodejov, hackerov, vládu alebo dokonca o požiar alebo záplavu. Aby ste sa ubránili všetkému, môžete svoje semeno distribuovať šikovne.

Rozdeľte svoje semeno rovnomerne na tri časti po 4 slovách. (Ak má vaše osivo 13 slov, uistite sa, že tretí príspevok obsahuje päť slov.)

  • Napíš každý blok štyroch slov na dva kúsky papiera.
  • Umiestnite šesť kusov papiera na tri rôzne miesta tak, aby aj keď sa každé miesto stratilo, stále ste schopní získať celé semeno..
  • Ak útočník nájde ktorékoľvek z týchto troch miest, nedokáže ukradnúť vaše bitcoíny.

Pozri schému:

pamätať-Bitcoin semien

Zapamätajte si vaše počiatočné slová

Trik na zapamätanie 13 anglických slov je ich zabudovanie do príbehu vo vašej hlave a ich pravidelné používanie.

Správca hesiel so zabezpečeným hlavným heslom najlepšie chráni vaše bitcoiny

Všetky metódy majú svoje klady a zápory, ale ExpressVPN odporúča správcu hesiel ako najlepšie miesto na uloženie vašich úvodných slov.

Vytvorte štvorpísmenové hlavné heslo pomocou Diceware a získajte najvyššiu bezpečnosť svojho správcu hesiel.

Hlavná fotografia: ussr / Deposit Photos

Ako zabezpečiť bitcoíny a zabrániť nenapraviteľnej strate peňaženky
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.