Aktualizácia programu WireGuard ExpressVPN

[ware_item id=33][/ware_item]

Ilustrácie notebooku s veľkým zeleným otvoreným visiacim zámkom na obrazovke.


WireGuard® je bezplatný a open-source VPN protokol, ktorý pôvodne napísal Jason A. Donenfeld (v jeho úsilí tu môžete podporovať WireGuard) a ktorý v súčasnosti vyvinula spoločnosť Edge Security LLC. WireGuard pracuje priamo na úrovni jadra operačného systému zariadenia, čo umožňuje šifrovanie a dešifrovanie údajov rýchlejšie a bezpečnejšie as menším rizikom úniku v porovnaní s inými protokolmi VPN..

Dúfame, že WireGuard sa môže etablovať ako rozšírený protokol, ktorý umožňuje všadeprítomné pripojenie VPN (vrátane mobilných telefónov a internetu vecí) bez rizika svojvoľného odpojenia alebo vysokej spotreby batérie..

Je úžasné vidieť také významné zlepšenia a, samozrejme, mnohí sú nadšení z komerčného nasadenia tohto protokolu. My v ExpressVPN sa často pýtame na naše okamžité plány a názory na WireGuard a radi by sme využili príležitosť na objasnenie našej pozície..

WireGuard: Skvelý nápad vo vývoji

Nastavenie WireGuard sa ľahšie nastavuje a spracováva ako iné protokoly VPN, hoci predtým, ako bude pripravený pre veľké výrobné prostredie s nespočetnými používateľmi, je potrebný ďalší vývoj..

Toto je názor zdieľaný vývojármi WireGuard, ktorí na svojich webových stránkach uvádzajú:

„WireGuard ešte nie je dokončený. Na tento kód by ste sa nemali spoliehať. Neprošlo riadnym stupňom bezpečnostného auditu a protokol sa stále môže meniť. “

Jednou z výziev, ktorým WireGuard čelí, je zaistiť anonymitu VPN. Jedinému používateľovi by nemala byť staticky pridelená jedna adresa IP, a to ani vo verejnej, ani vo virtuálnej sieti. Internú adresu IP používateľa môže zistiť protivník (napríklad prostredníctvom WebRTC), ktorý by potom mohol byť schopný priradiť ho k záznamom získaným od poskytovateľa VPN (prostredníctvom krádeže, predaja alebo zákonného zabavenia). Dobrá VPN nesmie byť schopná priradiť takýto identifikátor jednému používateľovi. V súčasnosti sa toto nastavenie nedá ľahko dosiahnuť pomocou programu WireGuard.

ExpressVPN bude podporovať úsilie o kontrolu a audit kódu WireGuard, ako sme to urobili v minulosti s OpenVPN. Budeme prispievať kódmi a hlásiť chyby vždy, keď to bude možné, a upozorníme priamo na vývojový tím v oblasti bezpečnosti a ochrany osobných údajov. A vzhľadom na zníženú zložitosť systému WireGuard bude akýkoľvek verejný audit komplexnejší a poskytne vyššiu úroveň istoty.

V systémoch Android, Linux, Mac a smerovače WireGuard funguje veľmi dobre. ExpressVPN kladie na prvé miesto bezpečnosť a súkromie svojich používateľov, takže predtým, ako uvedieme WireGuard do našej veľkej zákazníckej základne, budeme čakať na ďalšie testovanie..

WireGuard je registrovaná ochranná známka spoločnosti Jason A. Donenfeld.

Aktualizácia programu WireGuard ExpressVPN
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.