Akvizícia spoločnosti Fitbit od spoločnosti Google je kľúčom k sfére súkromia v budúcnosti kontrolovanej prostredníctvom internetu vecí

Ilustrátor inteligentných hodiniek s logom Google na tvári.

Odkedy spoločnosť Google v minulom roku prevzala kontrolu nad spoločnosťou Fitbit v rámci dohody o objeme 2,1 miliardy USD, narastajú obavy z toho, čo predstavuje dohoda z hľadiska ochrany osobných údajov používateľov a sledovania údajov..

Aj keď môže ísť o prvú inštanciu, keď spoločnosť Google získala celú spoločnosť s inteligentnými hodinami, technologický leviatan nepochybne mal chvíľu na očiach väčší kus nositeľného koláča..

V januári 2019 kúpila od spoločnosti Fossil technológiu smartwatch v rámci dohody o objeme 40 miliónov USD s cieľom vyvinúť a propagovať svoju platformu Wear OS a vytlačiť nositeľnejšie zariadenia..

V prípade dohody Fitbit by mohlo dôjsť k tomuto sľubu v plnom kruhu. Blogový príspevok spoločnosti Google oznamujúci transakciu má podobný prsteň ako fosílna transakcia.

[Máte obavy z dystopickej budúcnosti, kde je súkromie iba dávno zabudnutým snom? Prihláste sa na odber noviniek ExpressVPN.]

Rick Osterloh, senior viceprezident zariadení spoločnosti Google, vysvetlil, že investícia spočívala v „príležitosti investovať ešte viac do operačného systému Wear OS a predstaviť na trhu nositeľné zariadenia od spoločnosti Google“.

Zároveň upokojil používateľov: „Nikdy nikomu nepredáme osobné informácie. Údaje o zdraví a zdraví fitnes sa nebudú používať pre reklamy Google. A používateľom Fitbit poskytneme možnosť skontrolovať, presunúť alebo vymazať svoje údaje. “

Spotrebitelia však zostávajú skeptickí. Mnohí sa rozhodli pre Twitter, aby oznámili, že aktívne hľadajú alternatívy Fitbit alebo že sa obávajú dôsledkov na ochranu súkromia..

Hej vy tam! Ktokoľvek tu pozná # alternatívu k ochrane osobných údajov @fitbit?

Keď ich používateľ @Google kúpil, rád by som prešiel na niečo iné.

- Brian Pagán �� + ❤️ (@brianpagan) 15. decembra 2019

Skutočnosť, že spoločnosť Google má krutý záznam o ochrane osobných údajov, nepomáha presne zmierňovať obavy. Poďme sa bližšie pozrieť na to, prečo k dohode došlo v prvom rade.

Je to Apple, hlúpe

IPhone a Macbook majú tendenciu dominovať v titulkoch, pokiaľ ide o uvedenie hardvéru Apple, ale väčšina ľudí má tendenciu prehliadať, že Apple Watch je jednou z najrýchlejšie rastúcich divízií v spoločnosti..

V roku 2018 predstavoval predaj hodiniek Apple Watch polovicu celkového predaja smartwatch po celom svete, pričom bolo dodaných približne 22,5 milióna kusov. Fitbit bol na druhom mieste so značnou rezervou na 5,5 milióna, Samsung na treťom mieste na 5,3 milióna, zatiaľ čo Garmin na štvrtom mieste na 3,2 milióna.

V debutovom roku Apple Watch, keď ho kritici takmer univerzálne zvládli, sa jej stále podarilo získať o 1,5 miliardy USD viac ako Rolex.

Nech sa to na sekundu ponorí. Spoločnosť Apple zarobila miliardu dolárov viac ako možno jednu z najuznávanejších značiek hodiniek na svete.

Od tej doby Apple Watch prešiel iba zo sily na silu. Nová verzia obsahuje niekoľko funkcií zdravotnej starostlivosti, ako sú upozornenia na srdcový rytmus, monitor EKG a detekcia pádov.

Google zacielil na zdravotnú starostlivosť neaplikovane a vedel, že musí konať rýchlo; inak by to trvalo vzdalo priestor Appleovi a iným súperom. A s nositeľným trhom, ktorý sa má do roku 2025 zvýšiť na 63 miliárd USD, je to kus hotovosti, ktorý by inak nedosiahol svoje pokladnice.

Nie som finančný analytik, ale obchod s majetkom 2,1 miliardy USD pre Fitbit, druhého najväčšieho hráča v nositeľnom priestore OS, ktorý v roku 2018 dosiahol obrat 1,8 miliardy USD, sa zdá byť slušnou prácou.

Bolo to pre spoločnosť Google nič netušiace. Spoločnosť Sundar Pichai získala zľavnenú cenu pre spoločnosť, ktorá má značné množstvo vlastného imania značky a lojálnu základňu používateľov vo výške približne 28 miliónov. Zdá sa, že bez tejto akvizície by spoločnosť Google nemohla vážne ovplyvniť trh s inteligentnými hodinami.

Ako bude Fitbit pracovať so spoločnosťou Google?

Google môže poprieť všetko, čo chcú, ale základom riešenia je, aby jeho algoritmy boli inteligentnejšie a hodili nepočuteľnej verejnosti celý rad invazívnejších hardvérových produktov..

Spoločnosť nemusí predávať údaje spoločnosti Fitbit tretím stranám, ako tvrdí. Fitbit však minulý rok zaznamenal čistú stratu a spoločnosť Google určite nie je charita. Je možné, ale nepravdepodobné, že by sa Fitbit mohol považovať za samostatnú divíziu, keď spoločnosť Google čerpá viac peňazí za R&D a snaží sa stavať inteligentnejšie výrobky.

Nebolo by to prvýkrát, čo Google strávil veľké náklady na spoločnosť a stratil sa. Spoločnosť Motorola vyplatila spoločnosti Motorola 12,5 miliárd USD, aby ju o niekoľko rokov neskôr zbavila približne 3 miliárd USD, pretože nikdy nevedela, ako ju integrovať do svojej hlavnej sady produktov..

Pravdepodobnejším scenárom pre Fitbit je hlbšia integrácia s rastúcou líniou telefónov Pixel od spoločnosti Google, Nest Hub, Google Home a všetkého, čo spoločnosť príde. Máte teda inteligentné hodinky, ktoré prenášajú údaje späť do telefónu, ktorý sa synchronizuje s inteligentným termostatom a reproduktorom a inými hlasovo ovládanými gizmami.

Medzitým sú všetky tieto zariadenia schopné sledovať váš spánok, váš tep, hudbu, ktorú hráte, ľudí, s ktorými často hovoríte, programy, ktoré pozeráte, druhy vecí, ktoré kupujete online a to, čo chcete jesť.

Google môže tvrdiť, že externe nezdieľa údaje, ale nič nebráni spoločnosti v prenose údajov z jednej divízie do druhej, napríklad použitie údajov Fitbit na vylepšenie termostatu. Alebo príkazy Nest Hub na zostavenie proprietárnych aplikácií pre telefóny Pixel.

A pre spoločnosť, ktorá v roku 2018 zaznamenala tržby z reklamy na sever od 100 miliárd USD, je takmer nemožné si predstaviť, že rastúca rodina hardvérových produktov sa v určitej kapacite nebude používať na inteligentnejšie zacielenie..

Záznamy spoločnosti Google týkajúce sa ochrany osobných údajov nie sú skvelé

Spoločnosť Google má hrozný rekord, pokiaľ ide o ochranu súkromia, tak prečo by to bolo inak v prípade dohody Fitbit? Google Home Mini špehoval používateľov a jeho Project Nightingale je temný a záhadný.

Túto akvizíciu nevidím v žiadnom inom svetle, ale celkovo pre zlých zákazníkov. Bohužiaľ sa zdá, že táto dystopická budúcnosť je to, s čím budeme musieť zápasiť.

Akvizícia spoločnosti Fitbit od spoločnosti Google je kľúčom k sfére súkromia v budúcnosti kontrolovanej prostredníctvom internetu vecí
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.