Bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet od spoločnosti AT & T prichádza s veľkým úlovkom

v & t wifi injekcia reklamy na bezplatné hotspoty

Jeden z výhod podpísania zmluvy s AT&T, najväčší mobilný operátor v Spojených štátoch podľa zákazníckej základne, je použitie svojich 30 000 bezplatných celoštátnych hotspotov Wi-Fi. Sú všadeprítomné v okolí letísk, maloobchodu, štadiónov, hotelov, kongresových centier, reštaurácií a univerzít. Ale ako nedávno objavil jeden právnik z Stanfordu a počítačový vedec, bezplatná služba má jednu nebezpečnú výzvu.

Jonathan Mayer vo svojom blogu Web Policy obviňuje AT&T vstrekovania reklamy do webových prehliadačov pripojených k jej hotspotom. Mayer zverejnil na svojom blogu úchvatné dôkazy, ktoré obsahovali snímky obrazovky AT&T je trestné činy. Niektoré snímky obrazovky zobrazujú reklamy, ktoré nútia používateľov počkať niekoľko sekúnd, kým pokračujú v prehliadaní Internetu, zatiaľ čo iné zobrazujú veľké a rušivé bannerové reklamy na webových stránkach, ktoré buď vôbec neinzerujú, alebo ich robia zľahka. Medzi tieto webové stránky patrí webová stránka Stanfordskej univerzity a niekoľko vládnych webových stránok USA, ktoré dostali injekciu šperkov a kozmetiky s reklamou jastrab..

Mayer tiež zverejnil útržky zdrojového kódu, ktoré ukazujú, ako injekcia funguje. Najprv hotspot pridá šablónu so štýlmi CSS, potom vloží záložnú reklamu pre prehliadače, ktoré nepodporujú Javascript, a nakoniec pridá skripty, ktoré riadia načítanie a zobrazenie reklamy. Tieto skripty importujú reklamy od poskytovateľov tretích strán, ktorí nie sú pridružení k pôvodnej webovej stránke.

Skryť svoje deti, skryť svoje Wi-Fi

Táto diskurzia prichádza s láskavým dovolením RaGaPa, startupu, ktorého cieľom je „speňažiť vašu sieť“ a tvrdí, že je „priekopníkom v technológii vkladania obsahu v prehliadači.“ Používa sa v miestach, kde sa propaguje propagovaný obsah a reklamy na všetky webové stránky HTTP pomocou Wi-Fi na mieste. Technológia RaGaPa umožňuje poskytovateľom Wi-Fi speňažiť svoje „bezplatné“ služby.

Problém s touto praxou, iný ako premarovanie používateľov ďalšími reklamami, je bezpečnosť. „Väčšinu aktivít prehliadania používateľa vystavuje nezverejnenej a nedôveryhodnej firme,“ píše Mayer. „A predstavuje to bezpečnostné a zlomové riziká, pretože vývojári webových stránok zvyčajne neplánujú ďalšie skripty a prvky rozloženia.“

Okrem toho ničí starostlivo vytvorený zážitok z prehliadania určený tvorcami webových stránok neporiadkom. Reklamy tiež nie sú jasne označené ako pochádzajúce zo služby hotspot, nie z webových stránok.

Inferenčné vstrekovače reklamy

Tento druh reklamy je veľmi nepopulárny. Spoločnosť Google vytiahla takmer tretinu dostupných doplnkov prehliadača z internetového obchodu Chrome na klamlivé praktiky. Courtyard Marriott na Times Square tiež ustúpil po zlej publicite vyplývajúcej z použitia podobného vstrekovania reklamy.

Z právneho hľadiska je vstrekovanie reklamy v sivej oblasti. „Zdá sa, že to zakazujú pravidlá neutrality siete FCC, úrady FTC pre nekalé praktiky a podvody (a štátne paralely), odposluchové stanovy, štatúty registrov pier, mučivé zasahovanie, autorské práva a ďalšie“, tvrdí Mayer. Napriek tomu podvod pokračuje. Aby sme to zhoršili, AT&Podmienky poskytovania služieb Wi-Fi nespomínajú vstrekovanie reklamy. zaludny.

Fight Ad Injection Now!

Už vás nebaví vstrekovanie reklamy, keď sa pripájate k AT&Nie sú tak bezplatné Wi-Fi hotspoty? Nie si sám. Tu je niekoľko vecí, ktoré sa môžete pokúsiť vyhnúť tomu, aby ste ich narazili do reklám.

  • Ak chcete svoj laptop pripojiť k internetu, keď ste mimo dosahu, skúste nastaviť hotspot Wi-Fi z mobilnej dátovej siete telefónu a pripojiť sa k nemu.
  • Doplnky blokujúce reklamu, ako je napríklad AdBlock, môžu tiež predstavovať účinný spôsob, ako zmierniť riziká spojené s vkladaním reklamy.
  • Vývojári webových stránok môžu zabrániť vstrekovaniu reklám prepnutím na bezpečnejší protokol HTTPS, pretože softvér ako RaGaPa môže ovplyvňovať iba stránky HTTP..

Hlavný obrázok: ACP prod / Dollar Photo Club

Bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet od spoločnosti AT & T prichádza s veľkým úlovkom
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.