DuckDuckGo Kontrola súkromia na internete

[ware_item id=33][/ware_item]

DuckDuckGo Kontrola súkromia na internete


Ak potrebujete nájsť niečo, čo vás zaujíma, vašim prvým prístavom bude vyhľadávací nástroj, ktorého je ich veľa. Okrem veľkých chlapcov - Google, Bing a Yahoo - leží množstvo menších motorov - niektoré z nich sú špecializované - a mnoho ďalších, ktoré práve bojujú o pozornosť.

Jedným z menších motorov, ktorým sa v posledných rokoch podarilo získať určitú trakciu, je DuckDuckGo, ktorý sa predáva ako vyhľadávací nástroj, ktorý nesleduje svojich používateľov..

Vzhľadom na zvýšené povedomie o osobnom súkromí online generovanom únikom Edwarda Snowdena o vládnom dohľade to znie ako neuveriteľne lákavá predajná stanica.

Čo presne je DuckDuckGo?

Spoločnosť založil 29. októbra 2007 Gabriel Weinberg, ktorý nedávno predal databázu mien za 10 miliónov dolárov. V tých dňoch pred tučniakom, v období pred Pandou, zistil, že výsledky vyhľadávania Google sú menej inšpiratívne, plné ich spamu a príliš optimalizovaných tenkých stránok, ktoré svojim návštevníkom zrejme ponúkali malú hodnotu. Odpoveď na jeho vlastné vyhľadávacie dopyty, zistil, bolo navštíviť stránky, ktoré pochádzajú z davu, napríklad Wikipedia, a ústnym podaním..

Tieto faktory ho presvedčili, aby začal svoju vlastnú alternatívu. Dňa 29. februára 2008 spoločnosť Weinberg začlenila do kategórie DuckDuckGo (názov pochádza z tradičnej detskej kačice, kačice, husi) a vyhľadávací nástroj sme spustili v septembri toho istého roku..

Pred šiestimi rokmi nebolo sledovanie samozrejme horúcou témou, takže neprekvapuje, že Weinbergovou prvotnou motiváciou bolo vytvoriť motor, ktorý jednoducho priniesol lepšie výsledky. Okrem jeho nechuti k spamu si však všimol aj to, ako má reklama tendenciu sledovať ľudí na celom webe. V kombinácii s konverzáciou, ktorú videl na Reddite, sa Weinberg rozhodol vytvoriť vyhľadávací nástroj, ktorý nebude zhromažďovať údaje a sledovať jeho používateľov, a spoločnosť DuckDuckGo sa od 22. januára 2009 rozhodla nezhromažďovať ani zdieľať žiadne informácie o používateľovi..

Je však vyhľadávací nástroj nejaký dobrý, o ktorom som počul.

Je to dobrá otázka a odpoveď do značnej miery závisí od toho, prečo by ste ju mali zvážiť.

Ak je vašou primárnou motiváciou nájsť alternatívu k veľkým chlapcom, ktorí vracajú skvelé a relevantné výsledky, potom by to, čo dostanete, mohlo byť veľmi dobre zmiešané. Pri hľadaní „mainstreamových“ tém, napríklad „BBC news“ alebo „Edward Snowden“, sú vrátené výsledky pomerne dobré a poukazujú na najzreteľnejšie zdroje. Ak však zadávate do motora špecializovanejšie vyhľadávacie dopyty, zobrazia sa vám výsledky, ktoré sú pred niekoľkými rokmi menej relevantné a pripomínajú Google (hoci sme za posledný rok alebo dva zaznamenali veľké zlepšenie).

Ďalšími oblasťami, ktoré si vyžadujú ďalší rozvoj, sú vyhľadávanie fotografií a videí. Pri fotografiách som zistil, že hľadanie pomenovanej celebrity určite prinieslo presné výsledky, ale väčšina obrázkov bola veľmi stará a často sa osobitne nezameriavala na žiadne ďalšie parametre použité pri vyhľadávaní..

Pokiaľ ide o video, výsledky boli všeobecne lákavejšie, ale zaujímavé je, že väčšina sa našla na YouTube a, ako hovorí DuckDuckGo, „YouTube (vlastnená spoločnosťou Google) vám neumožňuje anonymne sledovať videá. Sledovanie videí YouTube tu bude sledovať služba YouTube / Google, “čo v prvom rade trochu vylučuje celý bod ich použitia na takéto vyhľadávania..

Na druhú stranu, ak sú vaše hlavné obavy v oblasti ochrany súkromia a reklamy, spoločnosť DuckDuckGo určite poskytuje hodnotné služby..

Vzhľadom na to, ako motor nepoužíva osobné údaje a históriu vyhľadávania na ovplyvnenie budúcich výsledkov, je konečný výsledok porovnateľný s väčšími motormi pre bežnejšie hľadané výrazy. Jednou z oblastí, ktorá sa mi obzvlášť páči, je nedostatok výsledkov vyhľadávania zameraného na polohu - nikdy nebolo ľahšie vyhľadávať zahraničné výsledky - skúste to urobiť na Google.de, ak nemáte bydlisko v Nemecku alebo nepoužívate VPN.

Ďalším hlavným prínosom je samozrejme nedostatok reklamy - pri pohľade na stránku s výsledkami vyhľadávania bez toho, aby sa reklamy úplne vyplnili časť obrazovky nad záhybom stránky, je skutočne veľmi osviežujúca zmena v dnešnej dobe a veku.

DuckDuckGo Kontrola súkromia na internete
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.