Edward Snowden, kapitán Amerika, a súkromie vo svete cievok

Najlepšie filmy na ochranu súkromia za rok 2016

Čo má bývalý americký vládny dodávateľ, amnesický špión, super vojak s veľkým písmenom „A“ na čele a dvaja obyčajní tínedžéri majú spoločné?

Odpoveď: Sú hlavnými postavami tohtoročných najväčších trhákov v oblasti súkromia!

2016 prinieslo rozbití vynikajúcich filmov, od hovoriacich zvierat (Zootopia) po superhrdinu satiru (Deadpool), až po viac hovoriacich zvierat (Kniha džungle, Hľadanie Dory a Tajný život domácich miláčikov). Najmä štyri filmy priniesli vzrušujúce impulzy a dotýkali sa základných otázok anonymity, sledovania a bezpečnosti.

Takže stlmte svetlá a zapaľujte svoje popcornové stroje, pretože ExpressVPN rozdeľuje štyri z najlepších za posledných niekoľko mesiacov. Oh a, výstraha spojlera!

Národná bezpečnosť a osobné súkromie v Snowden

snehový filmový plagátSnowden nám pripomína, že sloboda online je základným právom, ktoré stojí za to bojovať, a to bez ohľadu na náklady.

Vykopnutie zo zoznamu je najväčším blockbusterom v oblasti súkromia za posledné roky. Snowden zaznamenáva transformáciu mimoriadneho informátora z idealistického 20-niečoho prepusteného z americkej armády na výhradného vládneho dodávateľa, ktorý by ďalej odhalil znepokojujúce možnosti CIA na sledovanie..

Ústrednou myšlienkou skúmanou vo filme je to, či by sa malo kvôli bezpečnosti obetovať súkromie. Corbin O'Brian (Rhys Ifans), vysoko kvalitný oblek CIA, ktorý je tiež šéfom Snowden, učí svojho ochrancu (Joseph Gordon-Levitt), že všetky prostriedky dohľadu sú oprávnené, pokiaľ ide o boj proti zahraničným hrozbám. Snowden sa však nakoniec dištancuje od O'Brianovej filozofie, keď je na prvý pohľad svedkom neetických praktík, ktoré vláda používa na sledovanie cieľov online..

V celom filme režisér Oliver Stone jasne ukazuje, že je na Snowdenovej strane, a pripomína nám, že dokonca aj naše najneškodnejšie interakcie s webom môžu byť sledované, zaznamenané a analyzované vládnymi úradníkmi za zamknutými dverami..

Ako film je Snowden napätá a srdcervúca dráma, ktorá verne načrtáva život Edwarda Snowdena. Je to však viac ako začiatočník pre diskusie o súkromí a pocta človeku, ktorý sa bude dlho držať ako majster slobody internetu..

Sledujte Snowden a ďalšie filmy

Sociálne médiá a masový dohľad v Jasone Bourne

plagát o jazere jasonRovnako ako poznáte svoje meno, sociálne médiá vás poznajú (a ešte oveľa viac)

Chcel si to. Čakali ste na to. A nakoniec, takmer o desať rokov neskôr (pretože sa Legacy nepočíta), Jason Bourne (Matt Damon) je späť na striebornej obrazovke.

S pôvodom Bourna sa v predchádzajúcej trilógii do značnej miery skúmala táto piata splátka kostí, ktorá sa ponorila do rodinnej histórie Davida Webba, sledovala Bourna po celom svete, keď odhalil pravdu o zapojení svojho zosnulého otca do CIA a prípadnom zániku. Keď sa akcia otrasov fotoaparátu zníži na 11, Jason Bourne tiež zdôrazňuje niektoré dôležité problémy v oblasti sociálnych médií a hromadného sledovania.

Vo filme je mladý technologický magnát Aaron Kalloor (Riz Ahmed) tvárou súkromia v internetovom veku. Na technologickej konferencii v Las Vegas Kalloor povie fandiacemu davu jeho tvorba podobná Facebooku, Deep Dream, „prispôsobí“ používateľské zážitky bez zdieľania informácií o používateľovi s ostatnými stranami..

Ak to znie príliš dobre, aby to bola pravda, je to preto, že je. Platformy sociálnych médií, ako sú Facebook a Twitter (a Deep Dream), zhromažďujú každý smidgen osobných údajov, ktoré odošlete online, pomocou ktorého vám navrhnú priateľov, ktorých možno poznáte, odporučia udalosti, na ktoré by ste sa mali zúčastniť, a zobrazia vám cielené reklamy. Stručný prehľad ich pravidiel ochrany osobných údajov vám ukáže, že tieto platformy majú tiež právo zdieľať vaše informácie s inými neznámymi stranami.

A čo je horšie, ukázalo sa, že Deep Dream bol čiastočne financovaný vládou USA, ktorá má v úmysle zmeniť platformu sociálnych médií na rozsiahly program sledovania v reálnom čase. Ak Kalloor predloží do vlády Deep Dream vládne žiadosti o „zadné vrátenie“, všetky profily, správy a navštívené miesta zdieľané na platforme by sa stali vládnymi údajmi..

Jason Bourne okrem toho, že zdôraznil problémy, ktoré sa objavili vo veci Snowden, odhaľuje, že spoločnosti pôsobiace v oblasti sociálnych médií, ktoré tvrdia, že podporujú súkromie na internete, môžu rýchlo zmeniť svoj postoj cez noc. Bez ohľadu na to, či sú tieto zmeny interným rozhodnutím alebo výsledkom externého odkúpenia, film nám pripomína, že musíme objasniť zásady ochrany osobných údajov každej webovej služby, ktorú používame, a tí najlepší správcovia našich informácií sú sami.

Sledujte Jason Bourne a ďalšie filmy

Autonómia a verejná bezpečnosť v kapitáne Amerika: občianska vojna

americká občianska vojnaEpické bojové scény, interakcie emocionálneho charakteru a včasná diskusia o autonómii verzus bezpečnosť. Čo sa milovať na Cap 3?

Kapitán Amerika: Občianska vojna je filmom s najvyššou výhrou na svete za rok 2016, ktorý je zároveň srdečným príbehom o zodpovednosti, kostrách v skrini a zrade..

Povzbudivým incidentom filmu je supervelmocenské zúčtovanie v Lagose, ktorého desivé následky nútia vládu vládnuť v Avengers v snahe dostať ich pod vládny dohľad..

V strede tohto konfliktu stoja kapitán Amerika (Chris Evans) a Iron Man (Robert Downey Jr.). Cap, keď bojoval proti nacistom v First Avenger a zažil pád S.H.E.I.L.D. v The Winter Soldier sa obáva vládnej moci a je presvedčený, že Avengers by nemal odpovedať žiadnemu externému výboru, ktorý by mohol byť poškodený mocou. Stark, ktorý sa stále zotavuje zo svojej viny v Age of Ultron, sa rozhodol akceptovať verejnú zodpovednosť a víta dohľad USA nad tímom..

Keď sa dvaja spojenci hádajú o svojich filozofických rozdieloch, hrozný incident zo Starkovej minulosti, ktorého súčasťou je najlepší kamarát Capky Bucky (zimný vojak), zlomí Avengers a zapáli občiansku vojnu.

Ale za hádzaním štítov a zavesením na webe kladie občianska vojna niekoľko dôležitých otázok, ktoré by mali zvážiť všetci návštevníci kín:

  • Mali by byť Avengers a iné všeobecné prostriedky civilnej ochrany sankcionované vládou?
  • Je morálne prijateľné, aby sankcie zo strany štátu boli akékoľvek budúce kroky vykonávané Avengers (alebo všeobecné presadzovanie práva) morálne prijateľné?
  • Kde by mala vláda vymedziť hranicu medzi ochranou svojich civilistov a odstránením ich osobných slobôd?

Film neposkytuje ľahkú odpoveď na tieto otázky. A keďže Cap riskuje život a končatinu, aby zachránil svojho priateľa a jednotu pomstiteľov, je zrejmé, že boj o súkromie a bezpečnosť v našom svete nie je o nič ťažší..

Pozrite sa na kapitána Ameriku: občianska vojna a ďalšie filmy

Anonymita online a zodpovednosť v Nerve

nervNerve: Nový výstrelok po Pokémon GO?

Premýšľali ste niekedy, čo by sa stalo, keby ľudia brali hru „Truth or Dare“, digitalizovali ju ako aplikáciu na stiahnutie a premenili ju na streamingovú službu? Ľudia za Nerve áno a určite to nie je zábava a hry.

Ariel Schulman-Henry Joost režíroval filmové hviezdy Emmu Roberts a Dave Franco v napínavom thrilleri, kde sa zdá, že zdanlivo neškodná online realitná hra zahŕňa život ohrozujúce podiely, pričom všetky spochybňuje našu vlastnú účasť na podobných digitálnych ponukách..

Eponymná hra obsahuje „hráčov“, ktorí riešia výzvy za peniaze, a „pozorovateľov“, ktorí platia za to, aby hráči sledovali výzvy, ktoré zverejňujú. Priemerný senior na vysokej škole Vee (Roberts) sa stretáva s hráčom Nerve Ianom (Franco), zatiaľ čo dokončuje svoju prvú výzvu a spolu duo dokončuje stále nebezpečnejšie úlohy, až kým sa v poslednom kole nedostanú na vrchol rebríčka a nebudú bojovať o život..

Nerve vo svojom jadre skúma vplyv služieb, ako sú Facebook Livestream a YouTube Live. Urobíte veci, ktoré normálne neurobíte, ak vaše akcie sledujú (a odmeňujú) milióny ľudí po celom svete? Povzbudíte ostatných, aby konali život ohrozujúce činy, ak sa môžete schovať za stenu anonymity online?

Film zobrazuje ničivé následky, ktoré sa vyskytujú, keď Netizens zneužíva súkromie na internete v mene zábavy a umožňuje sľub online hviezdy ovplyvniť ich činnosť. Aj keď sa nastavenie a akcia filmu môžu zdať fantastické, ústredným posolstvom Nerve je, že taký svet je omnoho bližší realite, ako by sme si často mysleli..

Sledujte Nerve a ďalšie filmy

Čo si berieš??

Toto je balík ExpressVPN pre štyri najväčšie blockbustery súvisiace s ochranou súkromia.

Súhlasíte s myšlienkami objavenými v týchto filmoch? Ktorý z nich bol tvoj obľúbený? Boli tu nejaké ďalšie filmy, ktoré tu mali byť uvedené??

Podeľte sa o svoje komentáre nižšie a nezabudnite dohnať najlepšie tohtoročné filmy, ak ste tak ešte neurobili!

Snowden: Filmový fanúšik / Wikipedia
Jason Bourne: Filmový fanúšik / Wikipedia
Kapitán Amerika: Občianska vojna: TriiipleThreat / Wikipedia
Nerve: Fan Fan / Wikipedia

Edward Snowden, kapitán Amerika, a súkromie vo svete cievok
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.