Francúzsko sa uchádza o spoločnosť Adieu v prospech spoločnosti Google v prospech súkromnejšieho vyhľadávacieho nástroja

Francúzsko upúšťa od spoločnosti Google

Zatiaľ čo americká vláda pracuje na tom, aby sprísnila svoje osobné súkromie občanov, nové európske politické nariadenia dúfajú, že urobia pravý opak.

Minulý mesiac francúzske národné zhromaždenie oznámilo, že už nebude používať Google. Namiesto toho všetky francúzske vládne zariadenia čoskoro zavedú Qwant zameraný na ochranu súkromia ako svoj predvolený vyhľadávací nástroj.

Francúzska vláda sa obáva, že sa otvorila prílišnému vonkajšiemu dohľadu, a snaží sa chrániť svoje súkromie (a zariadenia) pred komplexnými politikami spoločnosti Google a nevyhnutne aj vládou USA..

Florian Bachelier, člen francúzskej pracovnej skupiny pre kybernetickú bezpečnosť a digitálnu suverenitu, vyzval členov svojej strany, aby zaujali stanovisko. "Musíme ísť príkladom," povedal Bachelier. „V hre je bezpečnosť a digitálna suverenita, čo je len otázkou geekov.“

Čo je Qwant?

Spoločnosť Qwant bola založená v roku 2013 a je šifrovaným vyhľadávacím nástrojom, ktorý funguje rovnako ako Google, ale neuchováva si denníky. Nezávislý vyhľadávací nástroj kladie veľký dôraz na súkromie používateľov a postupne sa zvyšuje exponenciálne.

Vážený používateľ @tim_cook, dokým nevyberiete vyhľadávací nástroj, ktorý skutočne rešpektuje súkromie vašich používateľov, nebudete ich nikdy schopní chrániť.https: //t.co/8kxYdVnoye

- Qwant (@ QwantCom) 19. novembra 2018

V skutočnosti, s odhadovaným priemerom 21 miliónov mesačných vyhľadávaní, Qwant viac ako zdvojnásobil svoju prevádzku za jediný rok. Nezabúdajte však, že v priemere Google vyhľadáva denne približne 3,5 miliardy vyhľadávaní.

Francúzsko a Silicon Valley: problémový vzťah

Zatiaľ čo Silicon Valley a francúzska vláda sú už niekoľko rokov neistými podmienkami, rozhodnutie obmedziť Google údajne vyplýva z úniku NSA Edwarda Snowdena v roku 2013 - najmä z toho, že NSA aktívne špionoval zahraničným vládam.

Nie je to prvýkrát, čo Francúzsko a Silicon Valley prepadli hlavy; v júli minulého roka Európska komisia spoločnosti Google úspešne uložila pokutu vo výške 8,3 miliardy EUR, čo prinútilo spoločnosti predinštalovať softvér Google do svojich aplikácií pre Android. A najnovšie právne predpisy o dohľade, zákon CLOUD, ktorý dáva americkej carte blanche zber a sledovanie údajov amerických spoločností v zahraničí, boli splnené rovnako kriticky a kriticky.

Na nedávnej konferencii hovoril francúzsky prezident Macron o obmedzení moci Silicon Valley v zámorí. „Ak neregulujeme internet,“ hovorí Macron, „existuje riziko narušenia základov demokracie.“

Strach z Francúzska by mohol byť čoskoro v rozmaroch amerických zákonov o uchovávaní údajov. Tento tlak na prepustenie spoločnosti Google v prospech súkromného vyhľadávacieho nástroja by mohol mať rozsiahle následky..

Aké informácie zhromažďuje spoločnosť Google?

Ako najväčší vyhľadávací nástroj na svete, spoločnosť Google pravdepodobne vie o vás viac ako vašich najbližších priateľov. Od spoločnosti Google, ktorá sa dá ľahko vyhľadávať, od podrobností, ktoré sa dajú ľahko vyhľadať, ako sú vaše metadáta (vrátane priezviska, priezviska, rodinných príslušníkov, bydliska atď.), Až po podrobnejšie údaje, ako je história prehliadača, kontakty, reklamy, s ktorými ste interagovali, aktualizácie sociálnych médií a ďalšie informácie. podrobné záznamy o všetkom, čo robíte online.

Google sa tiež nestará o informácie, ktoré zhromažďuje. V súlade so zmluvnými podmienkami zhromažďujú a analyzujú vaše metadáta, aby vám mohli zobrazovať cielenejšie reklamy a zlepšovať vaše online skúsenosti. V niektorých prípadoch môžu byť zaznamenané aj vaše hovory.

Ak ste zvedaví, aké informácie zhromažďuje spoločnosť Google, môžete si celú túto históriu Google stiahnuť podľa tohto sprievodcu. Môžete tiež skontrolovať, ako spoločnosť Google prispôsobuje vaše reklamy, a zmeniť nastavenia tu.

Súkromné ​​vyhľadávacie nástroje sú na vzostupe - a to nielen vo Francúzsku

Google môže byť stále nesporným kráľom vyhľadávacích nástrojov, ale konkurenti ho konečne doháňajú. V USA je DuckDuckGo pravdepodobne najobľúbenejší súkromný vyhľadávací nástroj s približne 30 miliónmi vyhľadávaní denne. V Nemecku sa úvodná stránka rýchlo stáva vyhľadávacím nástrojom krajiny a vo Švajčiarsku je spoločnosť SwissCows populárnejšia ako kedykoľvek predtým..

Väčšina z týchto súkromných vyhľadávacích nástrojov sľubuje viac-menej rovnaké výsledky ako Google, ale bez pridanej batožiny. Sledovanie polohy a reklamy sú často voliteľné a filtrované výsledky sú zvyčajne minulosťou.

Niektoré z týchto vyhľadávacích nástrojov sa namiesto reklamy tretích strán skutočne spoliehajú na dary od používateľov, čo znamená, že používatelia sa nebudú musieť pýtať, kedy alebo prečo má firemná stránka vyššiu pozíciu ako ostatní.

Dôležitosť použitia súkromného vyhľadávacieho nástroja

Pokiaľ ide o súkromné ​​prehliadanie, je rozhodujúce využiť výhody logického vyhľadávacieho nástroja. ExpressVPN v minulosti písal o DuckDuckGo a StartPage. Z hľadiska ochrany osobných údajov sme dokonca ohodnotili niektoré z najpopulárnejších webových prehliadačov.

Aj keď sieť VPN je stále vaša de facto zbraň, ktorú si môžete nechať vo svojom súkromnom arzenáli, použitie súkromného vyhľadávacieho nástroja je ďalším spôsobom, ako zvýšiť anonymitu a znížiť vašu digitálnu stopu..

Ak ste tak ešte neurobili, zvážte vyskúšanie niektorého z týchto alternatívnych vyhľadávacích nástrojov:

  • Qwant
  • DuckDuckGo
  • StartPage
  • SwissCows
  • Vyhľadať šifrovanie
  • Odpojiť vyhľadávanie
Francúzsko sa uchádza o spoločnosť Adieu v prospech spoločnosti Google v prospech súkromnejšieho vyhľadávacieho nástroja
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.