iOS 9 môže sledovať váš sexuálny život – #WTF streda

ios 9 sleduje váš sexuálny život

Ak máte iPhone, vaše zariadenie a jeho výrobca, Apple, o vás veľa vedia. Vlastníctvo iPhone od vašej polohy po webovú históriu znamená, že existuje možnosť, že sa vzdáte veľa svojho súkromia technickému gigantovi..

Mnohí z nás s tým môžu žiť. Ako by ste sa však cítili pri sledovaní svojho zariadenia iPhone, kedy a ako často máte sex?

Vzhľadom na to, že služba iCloud spoločnosti Apple, ktorá synchronizuje údaje o používateľoch v telefónoch iPhone, iPad, Mac a podobne, už bola porušená závažným a trápnym spôsobom, malo by sa vám odpustiť, že tam nechcete ukladať údaje o svojej sexuálnej aktivite..

Ale to je presne to, čo nové funkcie v najnovšej verzii operačného systému iPhone, iOS 9, od vás požadujú. WTF?

Dali ste si na to rukavice??

Nové funkcie reprodukčného zdravia v najnovšej verzii aplikácie pre zdravie iPhonu boli odhalené – alebo skôr ticho spomenuté – na konferencii Apple Worldwide Developers Conference (WWDC) 2015.

Na karte s názvom Sexuálne zdravie vás aktualizovaná aplikácia Zdravie vyzýva, aby ste zaznamenali zakaždým, keď máte sex, vrátane času, kedy ste to urobili a či ste použili ochranu alebo nie..

dal si na to rukavicu

Nezávislé správy:

… Používatelia potom budú môcť vidieť tieto údaje zobrazené v grafe alebo v číselnom údaji. Tieto informácie potom môžu zdieľať s inými aplikáciami.

Chápeme, ako budú tieto nové funkcie užitočné pre jednotlivcov, ktorí sa chcú narodiť. V skutočnosti sa im podarí s vynikajúcim výberom aplikácií, ktoré sa už teraz snažia predstaviť, na trhu.

Ak však nevykonáte domáce úlohy, tieto funkcie môžu mať vážne následky pre vaše súkromie.

Zdieľajte moju sexuálnu aktivitu

Problém s uchovávaním záznamov o vašej sexuálnej aktivite vo vašom iPhone nie je o bezpečnosti iCloudu.

  Ani škandál nezabráni Facebooku v zhromažďovaní vašich údajov

Keď zdieľate svoje zdravotné údaje s inými aplikáciami na serveri HealthKit, zdieľate ich aj s vývojárom týchto aplikácií.

V obchode iTunes App Store sú desiatky tisíc aplikácií od desiatok tisíc vývojárov. A väčšina z nich sú spoločnosti, o ktorých ste nikdy nepočuli.

Našťastie spoločnosť Apple vyžaduje, aby všetky aplikácie s prístupom k HealthKit mali pravidlá ochrany osobných údajov, preto je na vás, aby ste si tieto pravidlá prečítali skôr, ako poskytnete týmto aplikáciám vaše najintímnejšie podrobnosti..

Ale prečo by ste sa mohli čudovať, že sa tieto funkcie reprodukčného zdravia teraz objavujú na iPhone?

iOS 9: Zdravie pre ženy?

Nové funkcie reprodukčného zdravia sú súčasťou snahy spoločnosti Apple poskytovať ženám lepšie funkcie. Medzi ďalšie nové funkcie aplikácie Zdravie patria obdobia sledovania, kvalita krčka hlienu a ďalšie. Tieto funkcie sú celkom šikovné pre pochopenie vášho tela, zdieľanie údajov o vašom zdraví so svojím lekárom a sledovanie vášho pokroku, ak sa snažíte mať dieťa..

Ale položte si tieto otázky:

Ste v poriadku so zdieľaním svojich najintímnejších údajov s vývojármi softvéru, ktorých nepoznáte?

Ste v poriadku, keď niekde na serveri nejakej spoločnosti sedí graf vašej sexuálnej aktivity?

Ste v poriadku s možnosťou cudzinca poznať kvalitu vášho krčka hlienu?

Ak áno, potom cool. Moc na teba.

Ak nie, mali by ste radšej zostať ďaleko od nových funkcií reprodukčného zdravia systému iOS 9. Pretože niekedy všetka technológia na svete nedokáže poraziť dobré staré pero a papier. Alebo svoju malú čiernu knihu.

Čítate #WTF streda, náš týždenný prehľad najnovších hrozieb pre vaše súkromie online. Poznáš niekoho s iPhone, ktorý by si mal prečítať tento príbeh? Podeľte sa o ne s nimi!

#WTFWeded ExpressVPN vám prináša divné, šokujúce a strašidelné príbehy o ochrane osobných údajov – priamo zo správ. Myslíte si, že vaše súkromie je vaše? Zamysli sa znova. Budete sa cítiť nepríjemne. Budete pobúrení. Budete si myslieť: „WTF ?!“

  Súvisia skutočne tri najväčšie internetové záhady?

Páči sa vám tento príspevok? Neznášam to? Prečítajte si ďalšie hororové príbehy o invázii do vášho súkromia v našom #WTF stredomorskom archíve.

iOS 9 môže sledovať váš sexuálny život - #WTF streda
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.