Je na vás váš Samsung Smart TV špionáž? – #WTF streda

vaša inteligentná televízia na vás špehuje

Inteligentné televízory Samsung sú úžasné? Vďaka zabudovaným hlasovým príkazom a videohovoru je to ako v roku 2015, ktorý predpovedá Späť do budúcnosti II. Niet divu, že ich rodiny kupujú v desiatkach miliónov, vďaka čomu je spoločnosť Samsung globálnym lídrom v oblasti predaja inteligentnej televízie.

Všetky tieto rodiny. Všetky tieto inteligentné televízory s fotoaparátmi a mikrofónmi, ktoré sú schopné odosielať vaše súkromné ​​konverzácie a obrázky cez internet. Čo by sa mohlo pokaziť?

Tu je to, čo samotná spoločnosť Samsung varuje, že by ste sa mohli pokaziť (kým rýchlo nezmení svoje vyhlásenie o ochrane osobných údajov):

Uvedomte si, že ak vaše hovorené slová obsahujú osobné alebo iné citlivé informácie, tieto informácie budú medzi údajmi zachytenými a prenesenými na tretiu stranu prostredníctvom vášho používania funkcie Rozpoznávanie hlasu..

Och! Aby sme boli spravodliví voči spoločnosti Samsung, v súvislosti s inteligentnými zariadeniami došlo k mnohým nedávnym sporom tajne špehujte od vás od spoločnosti Kinect po digitálneho asistenta Siri pre iPhone. Spoločnosť Samsung je však možno prvou spoločnosťou, ktorá otvorene priznala, že dokáže zachytiť a preniesť vaše osobné a citlivé informácie.

Hej, môžu na vás špehovať – ​​aspoň o tom sú čestní. ?

Prečo nemôžete dôverovať hlasovému rozpoznávaniu vašej inteligentnej televízie

Samozrejme, ak sa chystáte stavať zariadenie na hromadné sledovanie, televízor je tým pravým miestom na jeho skrytie.

Väčšina inteligentných televízorov Samsung sa použije v obývacej izbe, kde máte najnehlíženejšie rozhovory s členmi rodiny a priateľmi. Hovoriť o plánoch do budúcnosti, zdieľať tajomstvá, diskutovať o vzťahoch a peniazoch – všetko sa deje doma v televízii.

Ale budete chcieť rozmýšľať dvakrát skôr, ako budete niekedy znova vysypať vnútornosti v blízkosti televízora. Vyskúšajte toto strašidelné porovnanie pravidiel ochrany osobných údajov spoločnosti Smart TV spoločnosti Samsung po roku 1984, ktoré objavil aktivista EFF Parker Higgins.

Vľavo: Zásady ochrany osobných údajov spoločnosti Samsung SmartTV, upozorňujúce používateľov, aby pred televízorom diskutovali o osobných údajoch. Right: 1984 pic.twitter.com/osywjYKV3W

– Parker Higgins (@xor) 8. februára 2015

Problém je, že v predvolenom nastavení váš inteligentný televízor Samsung tieto konverzácie vždy počúva. Jeho mikrofón musí zostať zapnutý, aby mohol počuť vaše hlasové povely a reagovať na ne. Z nejakého dôvodu – pravdepodobne to súvisí s R&D – Inteligentné televízory Samsung tiež prenášajú niektoré zaznamenané zvuky z Internetu na tretie strany. To by mohlo zahŕňať osobné veci, o ktorých hovoríte.

Obhajcovia spoločnosti Samsung tvrdia, že sa to nestane, pretože televízor začne nahrávať iba vtedy, keď začnete svoju vetu s uznávaným príkazom, napríklad „Ahoj, televízia“. Ale vzhľadom na to, ako neuveriteľne temperamentná technológia rozpoznávania hlasu môže byť, nemôžete tomu uveriť inteligentná televízia začne nahrávať, len keď sa ozve „Ahoj, televízia“.

A čo keď počuje „Ahoj, Stevie“ alebo „Ahoj, Evie“?

Rozpoznávanie hlasu jednoducho nie je dostatočne spoľahlivé na to, aby mu mohlo dôjsť. Pravda je, že by to mohlo začať nahrávať a prenášať váš hlas v mnohých scenároch.

Postavte sa k inteligentnej televízii Samsung

Našťastie existuje spôsob, ako vypnúť rozpoznávanie hlasu na televízore Samsung Smart TV – a o tom musíte vedieť.

Táto metóda sa medzi jednotlivými modelmi líši pokyny nájdete v príručke k televízoru alebo na webovej stránke spoločnosti Samsung. Niektorí dokonca požadujú, aby ste začiarkli políčko, v ktorom nesúhlasíte s podmienkami ochrany osobných údajov.

Vypnutie mikrofónu chráni vaše súkromie – ale tiež to ničí predmet inteligentnej televízie, nie? Je škoda, že zatiaľ neexistujú inteligentné zariadenia, ktoré rešpektujú vaše súkromie a zároveň vám poskytujú skvelé funkcie.

Kým sa však výrobcovia zariadení nevzdajú, pravdepodobne bude lepšie žiť bez rozpoznávania hlasu, než aby vám váš televízor špehoval 24 hodín denne, 7 dní v týždni..

#WTFSa streda je váš týždenný nahliadnutie do najpodivnejších a najviac znepokojujúcich správ o ochrane osobných údajov. Máte priateľa so smartfónom Samsung, ktorý potrebuje vidieť tento príbeh? Podeľte sa o ne s nimi!

#WTFWeded ExpressVPN vám prináša divné, šokujúce a strašidelné príbehy o ochrane osobných údajov – priamo zo správ. Myslíte si, že vaše súkromie je vaše? Zamysli sa znova. Budete sa cítiť nepríjemne. Budete pobúrení. Budete si myslieť: „WTF ?!“

Páči sa vám tento príspevok? Neznášam to? Prečítajte si ďalšie hororové príbehy o invázii do vášho súkromia v našom #WTF stredomorskom archíve.

Je na vás váš Samsung Smart TV špionáž? - #WTF streda
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.