Mali by ste rozdeľovať svoje prehliadače. Takto to funguje.

[ware_item id=33][/ware_item]

Prehliadač s boxmi obsahujúcimi rôzne typy prehľadávania.


Sme si istí, že naše údaje sú hodnotné - naše hnutia online sledujú neúnavne spoločnosti a vlády, ktoré sa chcú zamerať na svoj finančný a politický zisk..

Režim inkognito zabráni uloženiu aktivity do vášho počítača, ale cookies sú stále aktívne po celú dobu vašej internetovej relácie. Napríklad Facebook bude stále vedieť, ako navigujete na svoje stránky a z nej, ako aj vaše širšie pohyby webu.

Prehliadanie v jednom alebo viacerých prehliadačoch je však možné rozdeliť na niekoľko častí a obmedziť tak spôsob, akým vás môžu sledovať spoločnosti ako Google a Facebook.

Čo sú priehradky prehliadača? Ako fungujú?

Rozdelenie prehliadača je spôsob rozdelenia vašej online aktivity do rôznych prehliadačov, takže všetko, čo hľadáte v prehliadači č. 1, sa v prehliadači č. 2 nesleduje..

Povedzme napríklad, že chcete svoju činnosť prehliadania rozdeliť na dve časti: sociálne médiá & e-mail a každodenné prehľadávanie. Použite jeden prehliadač, napríklad Chrome, na prihlásenie a prístup k svojim e-mailovým účtom a účtom sociálnych médií a ďalší samostatný prehliadač, napríklad Firefox, pre akýkoľvek iný typ prehliadania..

Súbory cookie nemôžu zdieľať údaje medzi prehliadačmi, čo znamená, že vaše e-mailové účty a účty sociálnych médií nemôžu v prehliadači Firefox sledovať všetko, čo robíte..

Aby to fungovalo, musíte si pamätať, ktorý prehliadač používate pre aký typ online aktivity. Je to úplne uskutočniteľné, ale môže byť trochu únavné, aby ste sa neustále prepínali..

Našťastie existuje spôsob, ako rozdeľte si prehľadávanie v jednom prehliadači.

[Chcete viac informácií o ochrane osobných údajov a bezpečnosti? Prihláste sa na odber bulletinu blogu ExpressVPN.]

Ako nastaviť priehradky prehliadača v jednom prehliadači

V tomto nastavení používame doplnok Firefox pre kontá viacerých účtov. Ako vysvetľuje Mozilla, „Karty kontajnerov sú ako bežné karty s tým rozdielom, že navštívené stránky budú mať prístup k samostatnému dielu v úložisku prehliadača.“

Iné prehliadače majú rozšírenia, ktoré pridajú kontajnery, ale uistite sa, že používate také prehliadače, ktoré berie vaše súkromie a bezpečnosť vážne. Používame kontajnery Firefoxu, pretože nastavenie je veľmi jednoduché.

1. Stiahnite si doplnok kontajnera.

2. Otvorte Firefox a kliknite a podržte + ikonu a vytvorte novú kartu. Zobrazia sa navrhované typy kontajnerov: osobné, pracovné, sociálne médiá a Facebook.

Mali by ste rozdeľovať svoje prehliadače. Takto to funguje.

Na paneli s nástrojmi nájdete aj ikonu alebo prejdite na ikonu about: preferencií # kontajnery Ak chcete zmeniť, pridať a odstrániť toľko kontajnerov, koľko chcete.

Mali by ste rozdeľovať svoje prehliadače. Takto to funguje.

  1. Vyberte kontajner, v ktorom chcete prehľadávať - ​​ak chcete nastaviť svoje účty sociálnych médií, vyberte ružovú farbu Sociálne médiá kontajner. Ak potrebujete otvoriť pracovný e-mail, vyberte oranžovú farbu Práca kontajner.

Keď otvoríte rôzne karty kontajnerov, zodpovedajúca farba sa zobrazí ako čiara pod názvom karty.

Mali by ste rozdeľovať svoje prehliadače. Takto to funguje.

  1. Užite si, že spoločnosti ako Facebook sledujú každý váš ťah. Kľúčom je zabezpečiť, aby sa vaše kontajnery neprekrývali, aby sa minimalizovalo množstvo sledovania, ktoré sa deje vo vašom prehliadači.

Väčšia ochrana, väčšie súkromie

Rozdelenie prehliadača nie je dokonalá metóda ochrany osobných údajov - váš poskytovateľ internetových služieb a ďalšie spoločnosti môžu vidieť vašu online aktivitu. Prijatie rozdelenia prehľadávača však bude pre veľké technologické spoločnosti zložitejšie identifikovať vašu aktivitu v prehliadaní.

Mali by ste rozdeľovať svoje prehliadače. Takto to funguje.
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.