Máte obavy, že vaše zariadenia budú zabavené na hranici? Tu je to, čo môžete urobiť

Mobilný telefón s odomknutou a zamknutou ikonou na oboch stranách žltej čiary na podlahe.

Existuje stále viac dôkazov o tom, že agenti hraničnej bezpečnosti podnikajú väčšie kroky na to, aby prenikli do nášho každodenného života. Len minulý rok vykonali colní agenti v USA vyše 33 000 prehliadok zariadení bez záruky - štvornásobné číslo len pred tromi rokmi..

Nedávne svedectvo v súdnom konaní na čele Nadácie Electronic Frontier Foundation a Americkej únie pre občianske slobody odhalilo, že agenti „uplatňujú takmer neobmedzenú autoritu na prehliadanie a zaistenie zariadení cestujúcich na hranici“. Informácie, z ktorých je možné uložiť údaje až do zvýšenie obočia 75 rokov.

Je viac alarmujúce, že príslušníci pohraničnej stráže môžu tiež prehľadávať elektronické zariadenia, aby našli informácie o kohokoľvek, s kým ste pripojení, napr. O rodine alebo priateľov, a o akýchkoľvek zdrojoch, ktoré môže mať novinár alebo vedec. Každá osoba vo vašom zozname kontaktov je férová hra. A táto očividná invázia do súkromia sa neobmedzuje iba na Spojené štáty.

Skupiny advokácie bojujú za to, aby zabránili neoprávnenému vyhľadávaniu a zadržaniu zariadení, ale existuje niekoľko vecí, ktoré môžu zabrániť tomu, aby bezpečnosť hraníc v prístupe k citlivým informáciám na vašom zariadení.

1. Cestujte bez zariadení

Najjednoduchším a najbezpečnejším spôsobom, ako sa vyhnúť hraničnému vyhľadávaniu, je jednoducho nepriniesť so sebou svoje zariadenia. Aj keď môže byť pekné urobiť si prestávku od svojich zariadení, pravdepodobne by to bola neuveriteľná nepríjemnosť pre tých, ktorí sa spoliehajú na zariadenia, aby zostali v spojení so zvyškom sveta..

2. Získajte horák s iba potrebnými údajmi

Horák telefón alebo počítač používaný iba na cestovanie je ďalším spôsobom, ako znížiť množstvo citlivých informácií, ktoré prenášate. V ideálnom prípade majú vaše zariadenia iba to, čo potrebujete na svoje cesty, a nie oveľa viac.

Pri nastavovaní zariadení horákov sa uistite, že na nich nie sú žiadne e-mailové účty, aplikácie sociálnych médií ani osobné fotografie. Ak sa teda vaše zariadenie zabaví a prepadne, nie je toho čo vidieť.

3. Ukladajte citlivé informácie v cloude a dočasne odstraňujte aplikácie z telefónu

Dobrou správou je, že agenti pohraničnej hliadky v USA nemôžu prezerať údaje cestujúcich, ak sú uložené online.

Takže pre tých, ktorí si nemôžu (alebo nechcú) kúpiť viac zariadení, jedným jednoduchým spôsobom, ako sa vyhnúť ťažbe údajov na hranici, je ukladanie informácií v cloude a mazanie všetkého na vašom zariadení. Buďte opatrní: Ak necháte čokoľvek za údajmi, je to stále férová hra.

Sociálne médiá a e-mailové účty sa dajú obzvlášť ľahko odstrániť, pretože sa po preinštalovaní aplikácie stačí prihlásiť.

Ak ukladanie údajov v cloude nie je možné, stále si môžete nárokovať pravdepodobnú odmietnuteľnosť údajov vo svojom zariadení pridaním skrytých zväzkov alebo skrytých operačných systémov, ktoré, ak sú správne nastavené, skryjú vaše údaje pred dokonca pokročilými súdnymi spormi.

4. Vypnite zabezpečenie biometrických údajov a zašifrujte svoje zariadenia

V USA vás môžu agenti hraníc prinútiť, aby ste pomocou biometrického zabezpečenia odomkli svoje zariadenia na vyšetrenie. Nezabudnite ho vypnúť a namiesto toho používať dlhé heslá a šifrovanie.

Ďalej by ste sa mali uistiť, že vaše zariadenia sú šifrované na disku. Ak je vaše zariadenie s Androidom verzie 6.0 alebo vyššej, v predvolenom nastavení je šifrované, ale môžete to skontrolovať na stránke Nastavenia > Bezpečnosť. Používatelia Apple si môžu oddýchnuť, pretože všetky zariadenia iOS sú štandardne šifrované. Notebooky MacOS môžu byť šifrované pomocou FileVault a BitLocker na počítačoch so systémom Windows 10.

Dávajte si pozor na skutočnosť, že agenti pohraničnej stráže ešte stále môžu zabaviť vaše zariadenia, aby na nich mohli vyskúšať crack, a ak ste návštevníkom USA, môže vám byť zamietnutý vstup, aj keď nespĺňate požiadavky vyhľadávania..

5. Nahláste akékoľvek porušenia

Aj keď existujú dočasné riešenia bezdôvodného preskúmania našich zariadení, nenahradzuje úplné obrátenie tohto zásahu do nášho osobného súkromia..

Nahláste akékoľvek nevhodné správanie organizáciám, ako sú ACLU alebo EFF, ktoré bojujú za to, aby potlačili porušovanie vašich práv.

ACLU a EFRH v roku 2017 žalovali federálnu vládu za bezohľadné pátrania a vo svojom prípade napredujú. Nahlasovanie zneužitia je rozhodujúce pre pomoc týmto organizáciám pri začatí konania proti colným a prisťahovaleckým orgánom.

Najlepší spôsob, ako zabrániť tomu, aby boli vaše údaje zaistené na hranici

Tieto riešenia bohužiaľ nie sú dokonalé. Vyhľadávania bez záruky sa stále zvyšujú a nie je toho veľa, čo by ste mohli urobiť, aby ste zastavili vyhľadávanie agentov na hraniciach, kedykoľvek si budú želať..

Najlepšia vec, ktorú môžete urobiť, je mať pri prekračovaní hranice čo najmenšie citlivé údaje a nahlásiť akékoľvek porušenie súkromia organizáciám ako ACLU, OpenMedia a EFF..

Máte obavy, že vaše zariadenia budú zabavené na hranici? Tu je to, čo môžete urobiť
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.