Naštvaná na Facebooku? Mali by ste sa viac obávať o svojho ISP

Ochrana osobných údajov poskytovateľa internetových služieb FB

Pravidlá týkajúce sa údajov Facebooku sú síce zlé, ale v porovnaní s poskytovateľmi internetových služieb (poskytovateľ internetových služieb) sú bledé. Keďže Kongres nedávno prijal právne predpisy, ktoré telekomunikačným spoločnostiam ako Comcast a Verizon umožňujú speňažovať údaje používateľov podobné tomu, ako fungujú stránky sociálnych médií, mohol váš poskytovateľ internetu - a pravdepodobne to bude vedieť - o vás oveľa viac ako ktorýkoľvek iný web..

Aj keď si môžete zvoliť, že nebudete používať Facebook, výber nepoužívať poskytovateľa internetových služieb je iná záležitosť. Platí to najmä vo vidieckych oblastiach, kde štúdie ukazujú, že iba 13% amerických spotrebiteľov má prístup k viac ako jednej telekomunikačnej službe. Nedostatočný výber znamená, že nie ste len nútení používať konkrétneho poskytovateľa internetových služieb, ale musíte tiež akceptovať všetky podmienky, ktoré s ním súvisia s údajmi.

Takže koľko používateľských údajov má váš poskytovateľ internetových služieb? Tu je prehľad toho, čo váš ISP o vás vie a prečo by ste sa mali zaujímať.

Čo o vás vie váš ISP

Je známe, že poskytovatelia internetových služieb uchovávajú podrobné denníky svojich používateľov. Stránky, ktoré ste navštívili, čas strávený na webovej stránke a dokonca aj konkrétne e-maily, váš ISP ľahko vidí (a zaznamená). A ak používate nešifrovanú sieť (t. J. Sieť, ktorá používa HTTP namiesto HTTPS), váš poskytovateľ internetových služieb môže protokolovať konkrétne používateľské mená, heslá a ďalšie. Za zmienku tiež stojí, že režim inkognito nezakrýva vaše údaje od vášho poskytovateľa telekomunikačných služieb, pretože skryje iba údaje v konkrétnom prehliadači, ktorý používate, a nie v samotnej sieti..

Fyzické miesta, ktoré ste navštívili, aplikácie, ktoré ste použili, a stiahnuté súbory sú tiež bežne zaznamenávané poskytovateľom internetových služieb.

Znie to zle? To sa zhoršuje. Fyzické miesta, ktoré ste navštívili, aplikácie, ktoré ste použili, a stiahnuté súbory sú tiež bežne zaznamenávané poskytovateľom internetových služieb. Skombinujte to so zrušením neutrality siete a odstránením konkrétnych nariadení o ochrane súkromia a skončíte s poskytovateľmi telekomunikačných služieb, ktorí nielen invazívne zaznamenávajú a zhromažďujú vaše údaje, ale tiež si vymýšľajú spôsob, ako ich ťažiť, kopať cez ne a nakoniec ju predať za účelom zisku.

Poskytovatelia internetových služieb využívajú škandál FB vo svoj prospech

Skutočnosť, že mnohí poskytovatelia internetových služieb začali skákať na rozbehnutom vozidle I-hate-Facebook, zatiaľ čo používajú rovnaké invazívne návyky, nezostala bez povšimnutia. A hoci môže byť pre Zuckerberga ľahké sa k nim pripojiť v ich pohŕdaní, nevycvičujú to, čo kážu. V skutočnosti je to presne naopak, pretože väčšina poskytovateľov telekomunikačných služieb aktívne bojuje za menej predpisov o ochrane súkromia. Dôkaz nepozerajte ďalej, ako na AT&Spoločnosť T sa snaží presadzovať aktualizované účty za ochranu osobných údajov, ktoré osobne dúfajú v prepísanie.

Tieto telekomunikačné spoločnosti, ktoré už roky lobujú v Kongrese, by sa mohli pokúsiť využiť toto nedávne fiasko v súkromí vo svoj prospech tým, že sa postavia za obhajcu väčšej regulácie pre konkrétne stránky a služby (ale nie pre samotný telekomunikačný priemysel)..

S FCC systematicky vracia novo regulované protokoly o ochrane súkromia, Comcast, AT&T a iní poskytovatelia internetu majú ešte väčšiu moc zhromažďovať, prehľadávať a profitovať z vášho súkromia, zatiaľ čo stránky ako Facebook a Google nesú vinu.

Naštvaná na Facebooku? Mali by ste sa viac obávať o svojho ISP
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.