Opýtajte sa spoločnosti Lexie! Ako opraviť napadnutý MacBook

mac-nabúral

Ahoj, ja som Lexie a pracujem pre bezpečnostný tím ExpressVPN.

ExpressVPN dostáva veľa e-mailov a komentárov od používateľov a čitateľov o našich blogových príspevkoch a príručkách. Niektoré z týchto otázok môžu byť pre ostatných užitočné, takže s vašim súhlasom môžeme vašu otázku uverejniť s mojou odpoveďou tu.

Ak máte problém s ExpressVPN, ktorý vyžaduje okamžitú reakciu, kontaktujte naše 24/7 centrum podpory.

Až do podnikania! Prvá otázka Ask Lexie pochádza od Sandyho, ktorý mal problémy s hackerom:

Milý Lexie ... Môj MacBook Pro bol napadnutý

Mám úplne nový MacBook Air a potrebujem VPN, aby ma ochránil pred napadnutím.

V minulosti som bol hacknutý, takže sa prihlasujem na odber Norton 360 a postupujte podľa odporúčaných bezpečnostných nastavení odporúčaných spoločnosťou Comcast.

Nejako som bol znova hacknutý. Pokúsil som sa nainštalovať ExpressVPN, ale nedokončí sa načítanie. Mám tiež problémy s pripojením na servery LA, New York a Anglicko. Hovoril som s jedným z vašich technikov asi hodinu, ale stále nemôžem spustiť program ExpressVPN.

Ten, kto stojí za hackom, je veľmi dobrý, podarilo sa mu preniknúť do mojich poskytovateľov zdravotnej starostlivosti a do všetkých mojich bánk. Práve som dostal nový účet a bol som hacknutý počas prvého týždňa.

Čo môžem urobiť, aby som vyriešil svoje problémy a zabránil ich opätovnému napadnutiu?

Dúfať v uznesenie,

Vďaka,

piesočný

Lexie hovorí: Je dôležité silné heslo!

Milý Sandy,

Ďakujem, že ste mi napísali. Toto je veľmi zvláštny prípad, ktorý sa vyskytuje. Keď poviem „hacknuté“, musím predpokladať, že niekto má prístup k vašim online účtom, vaše údaje sú ukradnuté alebo váš počítač je nepoužiteľný..

Preto by som odporučil nasledujúce veci:

Krok 1: Prejdite do obchodu Apple a požiadajte ich, aby vrátili počítač späť do pôvodného stavu (preinštalujte Mac OS X). Týmto sa odstránia všetky vírusy alebo škodlivý softvér, ktoré môžu byť vo vašom systéme.

Krok 2: Nastavte správne heslo do svojho počítača a nehovorte to niekto čo to je (Tip: pomocou nášho generátora náhodných hesiel vytvorte bezpečné heslo). Nepíšte si to!

Krok 3: Nainštalujte do svojho počítača správcu hesiel. Keďže ste v systéme Mac OS X, odporúčame vám stiahnuť si prehliadač Google Chrome a nainštalovať rozšírenie LastPass. 1 Heslo je tiež veľmi dobré, ale licencia stojí 50 USD.

Krok 4: Pomocou správcu hesiel zmeňte všetky heslá na svoje online služby, počnúc e-mailom, potom sociálne médiá, bankové účty, váš účet ExpressVPN ... Zmeňte všetko! Je to tiež vhodný čas na kontrolu nastavení zabezpečenia. Odporúčam napríklad, aby ste zadali e-mailovú adresu, ktorú kontrolujete vy a vy iba vy.

Krok 5: Aktivujte služby dvojfaktorového overovania v službách, ktoré ho podporujú. Dvojfaktorové overenie je veľmi dôležité nastavenie zabezpečenia pre váš e-mailový účet, sociálne médiá a bankovníctvo!

Ak máte problémy s pripojením ExpressVPN, napríklad keď sa aplikácia nespúšťa alebo máte problémy s pripojením na server, okamžite kontaktujte podporu!

Dajte mi vedieť, ako postupujete pri mojej rade, alebo ak máte ďalšie problémy.

Lexie.

Pošlite svoje otázky týkajúce sa ochrany osobných údajov a bezpečnosti spoločnosti Lexie

Máte otázku, na ktorú chcete odpovedať? Zanechajte to v komentároch a skúsim na ne odpovedať na ďalšom blogu Ask Lexie ��

Opýtajte sa spoločnosti Lexie! Ako opraviť napadnutý MacBook
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.