Oznamuje víťaza štipendia ExpressVPN 2017 o budúcnosti ochrany súkromia

Víťaz štipendia ExpressVPN

V druhom roku bolo štipendium Budúcnosti ochrany osobných údajov ExpressVPN obrovským úspechom. Takmer 2 000 študentov v USA a Spojenom kráľovstve zaslalo eseje za 5 000 dolárov. Aj keď sme si mohli vybrať iba jedného víťaza, na ExpressVPN bol každý ohromený úrovňou intelektu a kreativity, ktorá sa objavila pri ich písaní..

Študenti boli požiadaní, aby v roku 2027 predstavili spoločnosť, v ktorej vlády na celom svete dosiahli absolútny digitálny dohľad. Väčšina predpovedí bola pochmúrna. Boli príbehy o nútenom uväznení, akademickej cenzúre a sanitovanom spoločenskom živote, nehovoriac o zlovestných skratkách pre nové vládne agentúry s desivým dosahom..

Najviac sa však pátrala Elizabeth Fijalkiewicz z Cheteku vo Wisconsine v USA. 26-ročný postgraduálny študent napísal pulzne dostihový účet ženy, ktorá sa vydala do knižnice, aby odovzdala nezákonný lekársky výskum. Ak si chcete prečítať celý príbeh, pozrite si stránku Štipendium Budúcnosti ochrany osobných údajov ExpressVPN.

Medzitým sa ukázalo, že ďalších šesť účastníkov napísalo neuveriteľne presvedčivé eseje, ktoré im priniesli uznanie medzi finalistami, ako aj bezplatný rok ExpressVPN. Oni sú:

  • Alexandra Goriounová, University of New Haven, CT, U.S.
  • Jessica Allen, University of Oxford, UK
  • Peter Upton, Yankton High School, SD, U.S.
  • Brogan Gerhart, University of Maryland, MD, U.S.

Potlesk všade!

Požiadavka na nočnú moru: Q&A s víťazom

Po jej víťazstve získala štipendistka Elizabeth čas, aby odpovedala na niektoré otázky ExpressVPN týkajúce sa jej víťaznej eseje. Hovorí, že inšpirácia prišla zo snahy predstaviť si „najhorší scenár“ a odtiaľ ísť.

"Moja myseľ prirodzene smerovala k vedcom, vedcom, ľuďom, ktorým by bolo najviac odporné obmedzenie toku informácií."

Pokiaľ ide o scenár, v ktorom sa mladá žena snaží šíriť kritický lekársky výskum, pripisuje jej absolventské školské prostredie. „Moja myseľ prirodzene išla na vedcov, vedcov, ľudí, ktorým by bolo najviac odporné obmedzenie toku informácií,“ vysvetľuje..

Pri otázke, ako by sa svet mohol vyhnúť tomu druhu dystopie, ktorý popisuje, navrhla Elizabeth proaktivitu.

„Myslím si, že najväčšou vecou, ​​ktorú musia ľudia urobiť, aby sa vyhli tomuto typu dystopie, je zabezpečiť, aby sa naďalej angažovali vo svojej vláde. Už tak temné vody na súkromie na internete nie sú politikmi niečo ako platforma alebo dokonca niečo, čo prináša hlavné správy, keď schvaľujú právne predpisy, ktoré sa ich týkajú. “

Generačné rozdiely

Vzhľadom na to, že výzva na esej požiadala Elizabeth, aby sa pozrela do budúcnosti, ExpressVPN bola tiež zvedavá na jej myšlienky v minulosti. Hovorí, že si všimla generačnú medzeru v informovaní o ochrane súkromia.

„Myslím si, že generácia mojich rodičov zohráva aktívnejšiu úlohu pri ochrane pred možným porušením osobných údajov, o ktorých vedia. Myslím si však, že moja generácia si oveľa viac uvedomuje niektoré digitálne hrozby pre súkromie ako generácia mojich rodičov, hoci si nemyslím, že mnohí vedia, ako sa aktívne hľadajú, aby sa pred nimi mohli úplne chrániť. ““

Elizabeth priznáva, že byť technicky zdatnou mládežou neposkytuje úplnú anonymitu online hrozbám.

„Pre moju generáciu si myslím, že veľa„ štandardných “digitálnych opatrení na ochranu súkromia je niečo, čo je také automatické, a na čo sme si zvykli, že na to veľa nepremýšľam. Budem úprimný a poviem, že neviem veľa o tom, ako online hacking alebo dohľad fungujú, a naozaj neviem, ako sa pred nimi lepšie chrániť. ““

Výherca so srdcom

Aj keď jej esej mohla byť predzvesťou, sama sa usiluje o to, aby bol svet lepším miestom. V súčasnosti absolvuje doktorandské štúdium fyzickej terapie na University of Minnesota.

Po ukončení štúdia plánuje pomôcť rehabilitovať starších pacientov. Podľa jej vlastných slov: „Považujem prácu s touto populáciou za mimoriadne prínosnú a nemôžem sa dočkať, až začne svoju kariéru.“

Ešte raz blahoželám, Elizabeth a všetko najlepšie v budúcnosti!

~

Myslíš, že Elizabeth napísala myšlienku? Zvážte budúci rok žiadosť o štipendium Budúcnosti ochrany osobných údajov ExpressVPN! Viac podrobností príde na jar.

Oznamuje víťaza štipendia ExpressVPN 2017 o budúcnosti ochrany súkromia
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.