Pokémon, nie! 9 otázok týkajúcich sa ochrany osobných údajov, ktoré je potrebné zohľadniť pri hraní hry Pokémon Go

Pokemon-Go-príbehy

Počas niekoľkých dní od uvedenia na trh získal Pokémon Go aktívnejších používateľov ako Twitter, napriek tomu, že na mnohých miestach po celom svete nie je k dispozícii. Aplikácia podviedla milióny ľudí, aby šli von a hrali si so svojimi smartfónmi, čím vytvárajú nespočetné príbehy nepravdepodobných stretnutí; niektoré srdečné, iné strašidelné.

Pokemon Go nie je prvou hrou s rozšírenou realitou, dokonca ani blízko prvej masívnej multiplayerovej online hry (MMO) a rozhodne nie je prvou kombináciou týchto dvoch žánrov na mobilnom zariadení. Ale nejako sme na vrchole svedectva nového masového fenoménu, možno ešte väčšieho ako fenomén World of Warcraft v roku 2004..

Vývojár spoločnosti Pokemon Go, Niantic, nie je na tomto trhu nový. Spoločnosť bola založená v roku 2010 a vyvinula tiež najpopulárnejšiu online hru s rozšírenou realitou, masívne multiplayerovou hru s názvom Ingress, ktorá vyšla v roku 2012. Ingress videl dva tímy skutočných ľudí bojovať o kontrolu miest zachytávaním portálov, energetických spojení a napájacie linky, ktoré boli rozšírené do mapy na obrazovke vášho telefónu.

Rovnakí veľkí hráči za zberom starých údajov

Niantic je spin-off divízia abecedy (predtým Google) a ich vývoj Pokémon Go bol ohlásený v roku 2015, spolu s investíciou 30 miliónov dolárov od spoločnosti Nintendo. S dvoma veľkými spoločnosťami a obrovskou investíciou za ňou nie je divu, že už je to taký obrovský úspech.

Hneď ako bol vydaný Pokémon Go, boli vznesené obavy týkajúce sa ochrany súkromia. Aplikácia vyžaduje rozsiahly prístup k vášmu mobilnému telefónu, vrátane fotoaparátu, úložného priestoru, GPS, Bluetooth, kontaktov a, celkom dobre, všetkého ostatného.

Aplikácia spočiatku dokonca požiadala o úplný prístup k vášmu účtu Google vrátane povolenia na čítanie celej histórie vyhľadávania pošty, odosielanie e-mailov iným osobám vo vašom mene a prezeranie všetkých dokumentov na Disku Google. Niantic trvá na tom, aby sa k používateľským údajom nepristupovalo, a to všetko je len veľká chyba, ale je stále nepríjemné vidieť aplikáciu, ktorá dokáže vytvoriť taký presný profil toho, kde sme, kto sme, a dokonca nás môže oklamať, aby natáčali svoje okolie..

ExpressVPN nepôjde tak ďaleko, že hovorí, že Pokémon Go je dystopické vládne dohľadové sprisahanie, ale bude to určite mať silný vplyv aj na tých, ktorí aplikáciu nevyužívajú - možno preto, že ich domov sa stane v hre Poke- telocvičňa. “A určite je len otázkou času, kým niekto vstúpi priamo pred auto a pokúsi sa ich všetky chytiť.

Pokémon Go vám môže ukradnúť váš život (a zvážiť ďalšie otázky týkajúce sa ochrany osobných údajov)

  1. Ak ste už nainštalovali Pokémon Go, aktualizujte ho čo najskôr. Týmto sa vyriešia niektoré známe problémy, ktoré umožňujú útočníkovi získať prístup k vášmu účtu Google.
  2. Neinštalujte Pokémon Go (alebo inú aplikáciu!) Z neznámych zdrojov jednoducho preto, že ešte nie je k dispozícii vo vašej aplikácii alebo obchode Play. Títo neznáme zdroje často prichádzajú s integrovaným škodlivým softvérom ktoré vás budú špehovať, uskutočňovať drahé hovory alebo uchovávať údaje v telefóne na výkupné.
  3. Na hranie potrebujete účet Google alebo Pokemon.com. Aj keď je spravidla bezpečnejšie zaregistrovať sa oddelene ako poskytnúť vývojárom prístup k vášmu účtu Google, vždy to môžete urobiť vytvoriť nový účet na také účely.
  4. Aplikácia vždy vie, kde sa nachádzate. Aplikácia bude uchovávať záznam o vašej polohe na pozadí a tam je žiadne informácie o tom, ako by tieto informácie mohli uniknúť svojim priateľom, zamestnávateľovi alebo dokonca tým, ktorí majú zlý úmysel. Okrem toho sa spoločnosť Pokémon Go zaväzuje „spolupracovať s orgánmi činnými v trestnom konaní“ vo svojich podmienkach poskytovania služby, takže si môžete byť istí, že všetko, čo sa dá proti vám použiť, sa proti vám použije na súde.
  5. Webovým serverom odosielate tonu obsahu, vrátane obrázkov z vášho domu a ďalších súkromných oblastí. ExpressVPN nehovorí, že aplikácia bola vytvorená so zlým úmyslom. Ak však niekto chcel vytvoriť drakonický nástroj na špionáž, je to spôsob, ako to urobiť.
  6. Aplikácia má prístup k mnohým informáciám vo vašom telefóne. Ak ste schopní hrať Pokémon Choď na samostatný, anonymný telefón, potom choďte na to. Chráňte svoje súkromné ​​obrázky, kontakty a chaty mimo vášho telefónu, ktorý hrá hry.
  7. Nedovoľte, aby vás opustil zdravý rozum. Pokémon Go by nemal byť ospravedlnením vstupu do nebezpečných oblastí, preto sa aj naďalej vyhýbajte diaľniciam, staveniskám alebo opusteným budovám - aj keď tam nájdete alebo máte podozrenie, že sa v ňom skrýva vzácny Pokémon..
  8. Pri zdieľaní snímok obrazovky, najmä tých, ktoré obsahujú mapy, buďte opatrní. Môžu ľahko odhaliť vašu fyzickú polohu a dostať vás do nebezpečenstva.
  9. Vezmite svojich priateľov so sebou na Pokesearch. Ak máte okolo seba viac ľudí, neznižuje sa tým pravdepodobnosť, že chytíte vzácneho Pokémona, ale keď ste s ľuďmi, o ktorých viete, je menej pravdepodobné, že sa potulujete po jazere, diaľnici, veľkej diere s hrotmi, alebo sa stratíte v oblasti, ktorú nepoznáte.

Bavte sa so svojím Pokémonom, ale buďte opatrní

Hry s rozšírenou realitou sú určite zábavné a Pokémon Go je pravdepodobne najväčšou multiplayerovou online hrou, akú kedy svet zažil, pokiaľ ide o počet hráčov. ExpressVPN je zvedavé, aké nové funkcie a hry nás budú čakať a kam táto nová technológia povedie!

Pokémon, nie! 9 otázok týkajúcich sa ochrany osobných údajov, ktoré je potrebné zohľadniť pri hraní hry Pokémon Go
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.