Prečo Snooperova charta vyžaduje viac VPN ako kedykoľvek predtým

Najlepšou obranou proti Snooperovej charte je dobrá VPN

Minulý mesiac britský parlament schválil konečnú verziu zákona o vyšetrovacích silách, ktorá sa tiež nazýva „Snooperova charta“. Zákon dáva vláde bezprecedentný prístup k osobným údajom občanov - jedna klauzula o odklade vyžaduje, aby poskytovatelia internetových služieb držali údaje o prehliadaní zákazníkov pre najmenej 12 mesiacov.

Keďže vláda už nezaručuje súkromie, ľudia sa musia ujať iniciatívy a zabezpečiť, aby ich súkromie zostalo nedotknuté. A pre tých, ktorí sa zvlášť obávajú o to, ako vláda dosiahne svoj online život, zostáva odpoveď pomerne jednoduchá: Použite VPN.

Ak žijete v stave sledovania a chcete mať istotu, že VPN je stále zapnutá, najlepšou voľbou je inštalácia VPN do smerovača.

Prečo je VPN najlepšou ochranou proti Snooperovej charte

Sieť VPN rieši množstvo závažných problémov týkajúcich sa ochrany osobných údajov tak, že prevádza internetový prenos cez iné servery, čím bráni tretím stranám sledovať vašu internetovú aktivitu. Keďže jedinou viditeľnou prevádzkou je komunikácia vášho počítača so serverom VPN, a nie stránky na opačnom konci, poskytovateľom internetových služieb sa neumožňuje zaznamenávať, čo robíte - podľa mandátu Snooperovej charty..

Väčšina sietí VPN funguje na samostatnom zariadení, ako je napríklad smartphone alebo počítač. To má zmysel pre tých, ktorí sa potrebujú pripojiť k sieti VPN iba za určitých okolností, napríklad keď používate verejný prístupový bod Wi-Fi. Ak však chcete univerzálnu ochranu v domácnosti, najlepšou stávkou je smerovač VPN.

Používajte VPN na bezdrôtovom smerovači

VPN router zaisťuje súkromie a ochranu všetkých zariadení vo vašom dome, od tabletov až po inteligentné chladničky až po konzoly. A pre tých, ktorí sa musia vysporiadať s neustálym strachom zo špionáže vlády, router vybavený VPN znamená, že si nemusíte pamätať na pripojenie k VPN zakaždým, keď zapnú nové zariadenie..

V minulosti bolo nastavenie VPN na smerovači náročné. Väčšina ľudí sa musela uchýliť k manuálnym konfiguráciám, ktoré si vyžadujú čas a technické know-how. Ale už nie. Aplikácia ExpressVPN pre smerovače bola vytvorená tak, aby zabezpečila ochranu súkromia ľudí na všetkých miestach technologického spektra.

Ambicióznejší používatelia môžu vyskúšať inštaláciu aplikácie pre seba na smerovači, ktorý kupujú samostatne. Tí, ktorí majú menšiu odbornosť, si ju môžu kúpiť ihneď po vybalení.

V oboch prípadoch je použitie ExpressVPN na smerovači najlepšou dostupnou možnosťou na ochranu vášho internetového prenosu doma. V neistých časoch vám poskytne presne to, čo chcete najviac - pokoj.

Prečo Snooperova charta vyžaduje viac VPN ako kedykoľvek predtým
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.