Siri a Alexa trénujú svoju AI hlasom. Tu je postup, ako tieto údaje odstrániť.

[ware_item id=33][/ware_item]

Červené tlačidlo kruhového záznamu.


Ak ste už Alexovi povedali „Hej“ alebo spoločnosti Google „OK“, je pravdepodobné, že váš hlas bol nahraný a prepísaný, aby sa zlepšila technológia rozpoznávania hlasu AI..

S ďalším spravodajstvom o počúvaní vašich nahrávok a súdnych sporov zo strany dodávateľov, ktoré narastajú v dôsledku nekonsenzuálneho zaznamenávania detských hlasov, sa s narastajúcim poplachom stretlo s dôsledkami na ochranu súkromia, keď majú títo hlasoví asistenti, ktorí vedú záznamy o každej vašej interakcii s nimi..

Dobrá správa: Môžete nájsť tieto nahrávky a vyčistiť ich. Zlá správa: Tieto nahrávky môžu stále zostať na serveroch spoločnosti.

Zistite, ako odstrániť svoju históriu:

 • Alexa
 • Asistent Google
 • Siri

S rozširovaním sa virtuálnych asistentov sa starajú aj otázky ochrany osobných údajov

Len za pár rokov sa Alexa, Siri a Asistent Google rýchlo stali menami domácností. Iba v USA vlastní 66,4 milióna aspoň jedného inteligentného hovorcu, pričom Amazonova ozvena má väčšinový podiel na americkom a svetovom trhu..

Videli sme prípady použitia týchto produktov, najmä s Amazonom, ktorý zaviedol údajne Echo Dot, ktorý je priateľský k deťom, a práve začal partnerstvo s britskou národnou zdravotnou službou s cieľom automaticky vyhľadávať na webových stránkach NHS používateľov Spojeného kráľovstva, ktorí žiadajú o zdravie - súvisiace poradenstvo.

Napriek ich rastúcej prítomnosti v každodennom živote sa virtuálni hlasoví asistenti stretli s určitým obavami a podozrievaním z toho, do akej miery nahrávajú a počúvajú. Prieskum ExpressVPN zistil, že viac ako polovica respondentov tvrdí, že sú veľmi alebo veľmi znepokojení tým, že údaje z ich inteligentných domácich zariadení by sa mohli použiť na zostavenie osobných návykov. Kým 24,4% všetkých respondentov vždy vypínalo mikrofón na inteligentných domácich zariadeniach, keď ich nepoužívali, 21,2% nikdy.

Odposluch je funkcia, nie chyba

Aby títo hlasoví asistenti vybrali slovo prebudenia („OK, Google“ alebo „Ahoj Siri“), títo hlasoví asistenti vás počúvajú celý čas, aj keď to nemusia nahrávať.

V skutočnosti by vás mohli omylom zaznamenať, ak si myslia, že počuli slovo prebudenia.

V správe Bloomberga sa zistilo, že Amazon používa ľudí na prepis zvukových záznamov od Alexa, z ktorých niektoré boli náhodné. Pracovníci v tíme, ktorí prepisujú tieto nahrávky, Bloombergovi povedali, že nielen posúvali stovky nahrávok v ich smene, ale že tieto nahrávky tiež prišli s menom zákazníka, sériovým číslom zariadenia a číslom účtu. Niektoré nahrávky sa zdali byť náhodné, s nahrávkami vrátane toho, čo vyzeralo ako žena spievajúca v sprche, kričiace dieťa a sexuálne napadnutie.

Asistent Google tu nie je ani zďaleka - belgická tlačová agentúra VRT získala viac ako tisíc záznamov od dodávateľa, ktorý bol poverený ich prepisom, „z toho 153 konverzácií, ktoré by sa nikdy nemali zaznamenávať a počas ktorých príkaz„ Dobre, Google “ „jednoznačne nebol poskytnutý.“ Zatiaľ čo Google oddeľuje informácie od svojho zdroja nahradením používateľského mena anonymným sériovým číslom, vyšetrovanie spoločnosti VRT zistilo, že „na získanie niekoho totožnosti nie je potrebné, aby obnovil identitu niekoho“,.

Tím tiež prehodnocuje hlasové nahrávky na Applei Siri. Podobne ako v prípade Asistenta Google aj tí, ktorí poslúchajú, odstránia informácie umožňujúce identifikáciu osôb a nahradia ich náhodným identifikačným číslom, ktoré sa pri každom vypnutí Siri vynuluje..

Faktom však zostáva, že vaši asistenti hlasu sú nedostatoční na to, aby zachytili falošné poplachy svojich bdelých slov a potenciálne zaznamenávali súkromné ​​rozhovory, ktoré nie sú určené pre ostatných..

"To je strašidelné: vo vašom dome je mikrofón a vy nemáte konečnú kontrolu nad jeho aktiváciou," povedal Gizmodo Dr. Jeremy Gillula z Electronic Frontier Foundation. "Z môjho pohľadu je to problematické z hľadiska ochrany súkromia."

Ako odstrániť svoju hlasovú históriu na Alexa, Google a Siri

Ak nechcete uvažovať o jadrovej možnosti (t. J. Skľučovate si ozvučenie z domu), existujú spôsoby, ako odstrániť tieto nahrávky od asistenta a vypnúť rozpoznávanie hlasu, keď ich nepotrebujete. Tu je návod.

Ako odstrániť históriu Alexa

Ak chcete vybrať a odstrániť predchádzajúce hlasové nahrávky na vašom Alexa:

 1. Otvorte na telefóne aplikáciu Alexa.
 2. Klepnite na ikonu ponuky v ľavom hornom rohu.
 3. kohútik nastavenie.
 4. kohútik Účet Alexa v hornej časti stránky.
 5. vybrať histórie a vymažte nahrávky, ktoré na svojom zariadení nechcete.

Ak chcete odstrániť všetko naraz:

 1. Prejdite na stránku zariadenia Amazon.
 2. Vyberte ikonu tlačidlo ponuky naľavo od zariadenia Echo, ktoré chcete spravovať.
 3. vybrať Spravujte hlasové nahrávky.
 4. vybrať delete.

Upozorňujeme však, že ani vymazanie zvukových súborov nie je zárukou ich úplného odstránenia zo serverov Amazon, a to ani v prípade, že zvukové súbory vymažete z účtu.

Ak chcete ísť o krok ďalej a zabrániť Amazonu používať váš hlas na trénovanie jeho AI:

  1. Otvorte na telefóne aplikáciu Alexa.
  2. Klepnite na ikonu ponuky v ľavom hornom rohu.
  3. vybrať Účet Alexa.
  4. zvoliť Alexa Ochrana osobných údajov.
  5. vybrať Spravujte, ako vaše údaje vylepšujú Alexa.
  6. Vypnite tlačidlo vedľa položky Pomôžte vyvinúť nové funkcie.
  7. Vypnite tlačidlo vedľa svojho mena pod položkou Pomocou správ môžete vylepšiť prepisy.

Ako odstrániť históriu v aplikácii Google Assistant

Postup spravovania a odstránenia hlasovej a zvukovej aktivity v aplikácii Google Assistant:

 1. Prejdite na svoj účet Google.
 2. Na ľavom navigačnom paneli vyberte položku údaje & personalizácie.
 3. Na paneli Ovládacie prvky aktivity vyberte položku hlas & Audio aktivita.
 4. cvaknutie Spravujte aktivitu zobraziť zoznam všetkých nahrávok.
 5. Vedľa položky, ktorú chcete odstrániť, vyberte ikonu a vyberte delete.
 6. Ak chcete odstrániť všetky svoje aktivity v aplikácii Google Assistant, vyberte položku Odstrániť aktivitu používateľom namiesto toho vyberte Vždy. V dolnej časti vyberte položku delete.

Ak chcete pomocníka Google úplne vypnúť, postupujte podľa pokynov spoločnosti Google pre váš počítač, zariadenie Android alebo iPad a iPhone.

Ako odstrániť históriu na Siri

Siri vám nedovolí počuť ani spravovať vašu históriu hlasových interakcií. Ak chcete odstrániť túto históriu, musíte vypnúť obe možnosti Siri a diktát.

 • Ak chcete Siri vypnúť, choďte do nastavenie > Siri & Vyhľadávanie a zakázať “Počúvajte Hey Siri.„V tejto časti môžete vypnúť aj ďalšie funkcie funkcie Ask Siri.
 • Ak chcete vypnúť hlasovú diktát, prejdite na nastavenie > všeobecný > klávesnica a prejdite prstom nadol a vypnite ho Povoliť diktát.
Siri a Alexa trénujú svoju AI hlasom. Tu je postup, ako tieto údaje odstrániť.
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.