Sleduje vás londýnske 500 000 kamier. Vždy – #WTF streda

big ben ťa sledujeBig Ben ťa sleduje

Ak ste niekedy boli v Londýne, budete vedieť, že je to skvelé miesto na pozeranie pamiatok, vyliezť na jablká a hrušky a preplatiť si za priemerné jedlo a pitie. Možno však nepoznáte, že Londýn je tiež hlavným mestom dohľadu - s odhadom 500 000 kamier natáčajúcich obyvateľov Londýna 24/7.

Pol milióna kamier. Toto je jedna kamera pre každých 16 ľudí v oblasti Veľkého Londýna. A keďže toto číslo je z roku 2008, je ich pravdepodobne oveľa viac.

Londýnčania sa ani nemôžu prejsť po ulici bez toho, aby boli filmovaní viackrát. V skutočnosti 70 rôznych kamier každý deň filmuje priemernú Brit.

Takže ak sa vám nepáči špehovať, Londýn pravdepodobne nie je vaším vysnívaným cieľom. Prečo by však Londýnčania mali akceptovať všetky tieto narušenia súkromia?

Čo keby ste tam išli a bojovali? Možno zistíte, že sledovacie kamery v Londýne majú viac práv na súkromie ako vy.

Zločin z fotoaparátu na fotoaparát

Zoberme si napríklad prípad londýnskeho umelca Jamesa Bridle.

James si vážil svojho súkromia, a tak sa rozhodol pokojne protestovať proti londýnskej sieti kamier. Urobil to tak, že jednoducho vyfotografoval každú kameru, ktorú videl na prechádzke po meste. A jeho zvláštna esej „Všetky fotoaparáty sú policajnými kamerami“ rozpráva celý príbeh.

Len kvôli fotografovaniu CCTV kamier, ktoré ho už natáčali, bol James najprv zatknutý občanom a potom ho kopírovali meďi.

Pri prechádzke po parku Lane ma obdivoval muž v obleku, ktorý požadoval vedieť, čo robím. Vytiahol mobilný telefón, namieril ho na moju tvár a povedal mi, že ´zošle môj popis´. Krátko nato ma kolega fyzicky obmedzil a zavolal políciu.

Malý policajný tip pre turistov v Londýne. Nefotografujte, inak vás bude podozrenie z terorizmu!

„Verejnosť miluje CCTV“

Počkajte však chvíľu. Oveľa viac Londýnčanov sa musí postaviť za svoje práva, rovnako ako James Bridle. Koniec koncov, Londýn je hrdým mestom s 8,3 miliónmi obyvateľov. Nechcú len tak sedieť, zatiaľ čo štát a korporácie odnímajú svoje práva?

Uhm ... Možno sú. Pretože podľa britského dozorného komisára Tonyho Portera si Londoners naozaj neuvedomujú, aké nebezpečné sú všetky tieto kamery..

V skutočnosti podľa Tony Portera Briti milujú CCTV. Majú to veľmi radi, rozširujú londýnsku sieť kamier s videom vybaveným na tele.

Keď ľudia povedia „verejná láska CCTV“, vedia naozaj, čo to znamená a aké sú jeho schopnosti? Vedia, že vďaka pokrokovej technológii a algoritmom začína predvídať správanie?

Takže tu to máte.

V Londýne, svetovom hlavnom meste dohľadu, ľudia neťažia kampaň za menej kamier. Ešte viac ich pripútava k vlastným telom.

Toto je #WTF streda, kedy odhalíme najpodivnejšie a najdesivejšie útoky na vaše súkromie na svete. Ak niekto, koho poznáte, musí prečítať, prečo je dohľad v Londýne tak zmätený, podeľte sa s nimi o tento príbeh!

#WTFWeded ExpressVPN vám prináša divné, šokujúce a strašidelné príbehy o ochrane osobných údajov - priamo zo správ. Myslíte si, že vaše súkromie je vaše? Zamysli sa znova. Budete sa cítiť nepríjemne. Budete pobúrení. Budete si myslieť: „WTF ?!“

Páči sa vám tento príspevok? Neznášam to? Prečítajte si ďalšie hororové príbehy o invázii do vášho súkromia v našom #WTF stredomorskom archíve. Viete, že nemôžete odolať ...

Sleduje vás londýnske 500 000 kamier. Vždy - #WTF streda
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.