Súvisia skutočne tri najväčšie internetové záhady?

Najchytrejší nevyriešené záhady na webe.

Každý má rád záhadu a internet má viac než len spravodlivý podiel. Vyzývajú našu ľudskú túžbu po vedomostiach a nepáči sa nám nedokončený príbeh. Preto všetci milovali stratenú televíznu reláciu a tiež všetci nenávideli televíznu show Lost.

Nasledujúce sa všeobecne považujú za najväčšie nevyriešené záhady internetu. A nie sú ani drbením opilej konšpiračnej matice. Sú to veľmi reálne, veľmi dobre zdokumentované a dobre financované kampane intríg a aspoň jedna skutočne zmenila svet..

Preto si nasaďte čiapky na myslenie a opýtajte sa sami seba: „Čo sa tu deje?“

nevysvetliteľné-javyPrísne tajné vládne sprisahanie alebo internetový trol? Pravdepodobne to sú trollovia.

Markovian Parallax Denigrate je prvé internetové tajomstvo

Začnime pred začiatkom, v časoch, keď sa ľudia hádajú celé hodiny a názory vyjadrené hlasným hlasom sa považovali za skutočnosť – áno, hovoríme o čase, keď nám Tim Berners-Lee poskytol celosvetový web.

V tomto bláznivom svete existovala internetová komunita s názvom Usenet. V podstate to bolo diskusné fórum a správalo sa presne tak, ako to robia všetky fóra pre internetové rozhovory: došlo k obrovským plameňovým vojnám, trollom, zápalným poštám a liberálnym rozbitím Godwinovho zákona. Potom, v teplom augustovom dni v roku 1996, bol súčasný stav prerušený záhadným hromadným spamom.

Fórum zaplavili stovky príspevkov s názvom „Markovian Parallax Denigrate“. Obsah každého spočiatku sa zdal byť bláznivý, ale stále prichádzali, kým jeden užívateľ neuviedol, že dosiahol „takmer transcendentnú úroveň bizarnosti“..

Mnohí z prvých, ktorí sa rozhodli pre internet, boli vedeckými myseľmi, keďže internet nebol taký prístupný, ako je teraz, a tieto podivné príspevky, ktoré vyzerali, akoby boli napísané v nejakom type kódu, ich veľmi zaujali. Nikomu sa však nepodarilo zistiť, čo správy znamenajú.

Keďže na túto udalosť neprišli žiadne odpovede, bola táto udalosť úplne zabudnutá, až do roku 2006, keď na stránke Wikipedia, ktorá sa týka tejto udalosti, vdýchol nový život tajomstvu. Nová generácia internetových sleuths sa pokúsila prelomiť záhadu, ale všetci zlyhali.

V archívoch Google stále existuje iba jedna správa s predmetom, ktorá znie „Markovian Parallax Denigrate“:

„Jitterbugging McKinley Abe prerušil newtonovskú inferring aktualizáciu caw Cohen
vzduch spolupracuje rue sportswriting rokoko vyhlasuje tousle shadflower
Patogenéza Debby Stirling eskritoire najnápadnejšia novátorská ITT najviac
predseda Dwight Hertzog iný špičkový prívesok McKinley
ohnivý Urán epizodická medicína špinavé praskavé bičovanie variak
bratstvo Webb Impromptu súbor tvár dedičstvo súdržnosť
chladiaci morfínový obrúsok vo vnútrozemí Janeiro s meniteľnou ročenkou “

A tu je to ešte viac podivné: Meno v e-maile odosielateľa Susan Lindauer je bývalá novinárka, ktorá bola v roku 2004 zatknutá po tom, čo údajne pôsobila ako agent Saddáma Husajna.

Nikto sa na to nikdy nedostal. Bola to moderná číselná stanica? Hádajme, že to nie je niekto – stále to však nie je najväčšie kryptografické tajomstvo na internete. Patria k:

Cicada 3301 – prísne tajné internetové hľadanie pokladu

Cicada 3301 je pravdepodobne najzáhadnejšia zo všetkých internetových tajomstiev.

Všetko sa začalo 5. januára 2012, keď anonymný používateľ so 4 kanálmi uverejnil túto zvláštnu správu na náhodnej (/ b /) doske. Znie:

Cikády-3301

“Ahoj. Hľadáme vysoko inteligentných jednotlivcov. Aby sme ich našli, navrhli sme test. Na tomto obrázku je skrytá správa. Nájdite to a povedie vás na cestu k nájdeniu nás. Tešíme sa, až sa stretneme s niekoľkými, ktorí to zvládnu celú cestu. Veľa štastia. 3301 “

Na obrázku chyby je skryté miesto pre ďalšiu hádanku, ktorá vedie k inej hádanke, ktorá vedie k inému … a tak ďalej.

Podobná správa sa objavuje každý rok od roku 2012, zvyčajne okolo 5. januára. To sa však odlišuje od Markovian Parallax Denigrate, je to, že to bolo v istom zmysle vyriešené. Celá komunita wiki sa venuje hlavolamu, v ktorom si ľudia navzájom pomáhajú vyriešiť záhadné hádanky. Riešenia sú mimoriadne zložité a veľmi vzdialené, niektoré sa nachádzajú na skutočných fyzických miestach rozmiestnených okolo planéty. To znamená, že výzvu Cicada 3301 vedie niekto (alebo niečo) so značným vplyvom a zdrojmi.

Skutočne zvláštnou časťou tajomstva Cicada 3301 je, že len veľmi málo tých, ktorí úspešne vyriešia všetky hádanky, jednoducho zmizne z internetu. Dokonca aj tí, ktorí boli radi, že zdokumentovali svoju cestu na každom kroku, keď sa dostanú na koniec, jednoducho zmiznú. Žiadne ďalšie príspevky, žiadne ďalšie riešenia. Nič. Jeden únikový e-mail sa ukázal, ale nie je jasné, či je pravý.

Zostáva tak mätúcou záhadou. Prečo superstrúpy kódujúce trhliny, ktoré riešia hádanku Cicada 3301, jednoducho spadnú z mapy? Čo sa stane ďalej? Čo sa stane z týchto géniových myslí?

Nikto nevie…

Medzi Cicadou 3301 a Bitcoinom sa však objavilo veľa tichých fám, ktoré sa ešte zväčšili tým, že sa obaja objavili v rovnakom čase a obe sú silne založené na kryptografii..

Cicada 3301 a Bitcoin zdieľajú aj neznámy príbeh o pôvode, ktorý v takom spoločnom digitálnom veku vôbec nevidel. Čo nás pekne vedie k záznamu:

anonymný posolJe to Satoshi Nakamoto? Nie. Je to obraz človeka na počítači bez tváre.

Kto je vynálezca bitcoínov, Satoshi Nakamoto?

Satoshi Nakamoto vynašiel bitcoinový protokol a v novembri 2008 publikoval príspevok prostredníctvom Cryptography Mailing List v novembri 2008, zatiaľ však nikto nevie, kto to je. Alebo aj keď je to len jedna osoba alebo názov skupiny. Všetko, čo vieme, je to, že Satoshi Nakamoto nie je skutočné meno. Je to prísne tajná identita.

Extra korenie, ktoré sa pridá do intríg, je pridanie nespútaného bohatstva. Je známe, že Satoshi sedí na milióne bitcoínov so súčasnou odhadovanou hodnotou 400 miliónov dolárov, ale v minulosti bol ohodnotený na 1 miliardu dolárov. Je zvláštne, že milión bitcoínov sa nikdy nedotkol a stal sa známy ako „bitcoínová miliarda“..

Pred úplným zmiznutím boli posledné slová Nakamota na fóre Bitcoin (kde bol sporadickým, ale pravidelným plagátom) dosť neškodné, len sa zmienil o novom zostavení DoS..

Nakamoto pracoval s mnohými ľuďmi v bitcoinovom tíme s otvoreným zdrojovým kódom, ale nikdy sa o sebe nikdy neodhalil. Posledný, kto od neho počul, bol na jar roku 2011, keď povedal, že „sa presunul k iným veciam“.

Ale kto to bol a odkiaľ prišiel? Nakamoto sa jedného dňa objavil, vymyslel novú globálnu menu a potom zmizol. Mohol by to niekto urobiť sám? A prečo nechce všetky tie peniaze? Je to všetko veľmi zvláštne.

Wired nedávno vystavil exponát a tvrdil, že austrálskym chlapom menom Craig Wright je Satoshi Nakamoto. Nezrovnalosti a klamstvá o jeho minulosti, plus prebiehajúci súdny spor s daňovníkom Aussie, ktorý priamo vyvracia tvrdenie Wrightovej, však o tom spochybnili. Wired dokonca napísal pokračovaciu časť, v ktorej uviedol, že pravdepodobne bol podvrhnutý.

Kto stojí za záhadami internetu?

Mohli by všetky tri súvisieť? Ak áno, kto je za nimi? Vo všetkých troch prípadoch bola citovaná CIA, zločinca internetu, a určite by mali zdroje na to, aby to všetko spojilo. Bohužiaľ, nikdy nemusí existovať presvedčivá odpoveď.

Tieto tajomstvá nie sú iba náhodné konšpiračné teórie; sú to veci, ktoré sa skutočne stali a boli organizované skutočnými ľuďmi (alebo skupinami). Ale kto! WHO? POVEDZ NÁM!

Máte predstavu, čo sa deje? Prosím, zanechajte ho v komentároch nižšie!

Hlavný obrázok: retrostar / Dollar Photo Club
Dôverné: Kenishirotie / Dollar Photo Club
Rozhodne nie Satoshi Nakamoto: Tiko Aramyan / Dollar Photo Club

Súvisia skutočne tri najväčšie internetové záhady?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.