UK Investigatory Powers Bill: 3 dôsledky pre vaše súkromie

[ware_item id=33][/ware_item]

Návrh zákona o vyšetrovacích silách, britský parlament, november 2016.


16. novembra schválila Snemovňa lordov konečnú verziu zákona o vyšetrovacích schopnostiach. Prezývka „Snooperova charta,„Návrh zákona rozšíri možnosti dozoru orgánov činných v trestnom konaní a štátu na úroveň, akú v západnej demokracii nikdy nevideli.

Vyšetrovací zákon o moci: zhrnutie

Snemovňa lordov a poslanecká snemovňa spoločne preskúmali návrh zákona o vyšetrovacích silách, ktorý mu dal nejaký vážny vplyv. Návrh zákona v podstate vyžaduje, aby poskytovatelia internetových služieb a telefónne spoločnosti uchovávajú záznamy o prehľadávaní údajov svojich zákazníkov až jeden rok. Okrem toho budú tieto záznamy prístupné desiatkam orgánov verejnej moci na základe vydania príkazu.

Aké sú dôsledky takéhoto kontroverzného zákona? ExpressVPN skúma tri najväčšie dôsledky zákona o vyšetrovacích silách pre jednotlivé siete (t. J.).

1. Viac ministerstiev s vašimi informáciami = menšie súkromie

Ministerstvo dopravy, ministerstvo zdravotníctva, HMRC, NHS, Agentúra pre potravinové normy a Komisia pre hazardné hry. Čo má táto rôznorodá skupina vládnych agentúr spoločné? Odpoveď: Po vydaní rozkazu budú oni (a mnohí ďalší) čoskoro mať prístup k akýmkoľvek údajom uloženým na vašich elektrických zariadeniach..

V súčasnosti majú poslanci a ich voliči podľa Wilsonovej doktríny právo na súkromie. Podľa nového zákona však už pravdepodobne nebudú rozhovory medzi poslancami Parlamentu a ich voličmi tajné.

Spravodajské skupiny si nebudú môcť vypočuť tieto rozhovory bez súhlasu predsedu vlády a hlavného sudcu, ale návrh zákona o vyšetrovacích silách ohrozí dôvernosť vašich informácií - či už ste sa ich pôvodne rozhodli zdieľať s vládou alebo nie..

2. Budúce mobilné zariadenia budú menej bezpečné

V minulosti mohli spotrebitelia dôverovať výrobcom zariadení, aby chránili svoje digitálne práva. Napríklad spoločnosť Apple je dobre známa tým, že používa šifrovanie na celom disku a odmietnutie zabudovania sledovacích vrát do produktov.

V súčasnosti neexistujú žiadne podrobnosti o tom, ako britská vláda donúti zahraničné spoločnosti ako Apple k spolupráci s Investigatory Powers Bill. Jednou teoretickou možnosťou je však to, že spoločnosti, ktoré nedokážu vyrobiť vyhovujúce dizajny, budú mať svoje výrobky vyhlásené za nezákonné.

Inými slovami, budúce mobilné zariadenia budú pravdepodobne mať backdoor, ktorý uľahčuje hackerom bezpečnostné orgány. A ak vláda môže pristupovať k vášmu zariadeniu prostredníctvom tohto zadného vrátka, určite to bude mať aj každá technicky zdatná tretia strana.

3. Ochrana osobných údajov je na užívateľovi viac ako inokedy

Najväčší vplyv zákona o vyšetrovacích schopnostiach je to viac ako kedykoľvek predtým je vaše online súkromie vo vašich rukách.

Návrh zákona údajne oslobodzuje poslancov, lekárov a právnikov, nie je však jasné, ako sa bude rozlišovať ich internetový prenos. Najlepšou obranou preto je uvedomiť si, čo zdieľate na všetkých svojich zariadeniach. Inými slovami: Ak ho nezdieľate, nikto ho nezíska.

V súlade s týmto nápadom buďte opatrní pri zdieľaní svojej polohy online, nepristupujte k svojim osobným účtom z verejných počítačov / Wi-Fi pripojení a nezabudnite použiť VPN na zabezpečenie a anonymizáciu vášho internetového pripojenia.

Obhajujte svoje súkromie online pomocou Charty Snooper

Návrh zákona o vyšetrovacích silách je pripomienkou, že všetci musíme zintenzívniť ochranu súkromia online. Namiesto toho, aby sme vládnym agentúram a výrobcom zariadení umožnili prístup k našim údajom a dúfali v to najlepšie, musíme byť informovaní netizens a vokálni obhajcovia digitálnej slobody..

Tu je niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť dnes:

  • Začleňte tieto najlepšie tipy na ochranu osobných údajov do svojho online života
  • Používajte anonymné nástroje na prehliadanie, ako je napríklad prehliadač Tor
  • Podporovať skupiny pre digitálne práva, ako je Electronic Frontier Foundation a Fight for the Future
  • Začať diskusie na zvýšenie informovanosti o zvýšenom vládnom dohľade

Aký je váš názor na to, že Snemovňa lordov schvaľuje návrh zákona o vyšetrovacích silách? Aké kroky podniknete na boj proti súkromiu online? Podeľte sa o svoje myšlienky nižšie!

Britský parlament: Jean Beaufort / Public Domain Pictures

UK Investigatory Powers Bill: 3 dôsledky pre vaše súkromie
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.