Vaša karta Oyster vás vedie – #WTF streda

Dohľad nad kartou ustríc

Dohľad nad kartou ustríc

500 000 kamier s verejným dohľadom v Londýne nie je jediným nástrojom, ktorý sa dá na vás špehovať v britskom hlavnom meste. Karta Oyster, všadeprítomná modrá karta verejnej dopravy v Londýne, uchováva digitálny prehľad o tom, ktoré stanice a kedy navštívite. To nestačí na to, aby ste v konkrétnom okamihu presne určili vašu presnú polohu, ale je viac než dosť, aby ste zničili manželstvo, ak je váš manžel podozrivý. Povedali ste svojmu partnerovi, že ste uviazli v kancelárii, aby ste zakryli nedovolené stretnutie po celom meste? Radšej ho nenechajte blízko vašej karty Oyster, inak máte nejaké vážne vysvetlenie.

Neobmedzený prístup

To je preto, lebo vy nemusia byť vy prístup k histórii staníc. Potrebujete iba vziať kartu na stroj na stanici alebo vyhľadať sériové číslo online a nájdete záznam všetkých staníc navštívených za posledných 10 týždňov. Toto opatrenie nie je v bezpečí pred špionážou - kontrola histórie polohy karty online alebo na počítači v stanici pošle upozornenie SMS na telefón zaregistrovaný držiteľom karty - to však pravdepodobne nestačí na zastavenie angažovaného amatérskeho detektíva. Pre tip pre cudzincov v londýnskej oblasti: namiesto toho jazdite na bicykli!

vyhnúť sa dohľadu. ísť na bicykli.

Oyster Card Data Aids Police

Ako možno predpokladať, londýnsky dopravný úrad Transport For London (TfL) tiež dostáva tisíce žiadostí za rok o údaje o kartóne Oyster od policajných vyšetrovateľov. Držitelia kariet by si mali byť vedomí toho, že takéto údaje sa môžu sprístupniť podľa zákona o ochrane údajov z roku 1998, ale v každom jednotlivom prípade je polícia povinná preukázať, že osobné údaje pomôžu pri vyšetrovaní. Oficiálne zásady spoločnosti TfL týkajúce sa uchovávania a zverejňovania údajov sú k dispozícii na jej webových stránkach.

Toto je # WTF streda, váš budiaci hovor, ktorý každý týždeň „vás niekto špehuje“. Ak niekto, koho poznáte, vezme tubu na stretnutie so svojím nezákonným milencom, určite by ste sa s ním mali podeliť o tento príbeh!

#WTFWeded ExpressVPN vám prináša divné, šokujúce a strašidelné príbehy o ochrane osobných údajov - priamo zo správ. Myslíte si, že vaše súkromie je vaše? Zamysli sa znova. Budete sa cítiť nepríjemne. Budete pobúrení. Budete si myslieť: „WTF ?!“

Vybrané obrázky: 1) Tomhannen, 2) Peter Griffin / Public Domain Pictures.net (obrázok bol upravený).

Páči sa vám tento príspevok? Neznášam to? Prečítajte si ďalšie hororové príbehy o invázii do vášho súkromia v našom #WTF stredomorskom archíve. Viete, že nemôžete odolať ...

Vaša karta Oyster vás vedie - #WTF streda
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.