VPN vs ISP: Komu môžete veriť?

Prečo môžete dôverovať VPN

Priemerný človek môže používať VPN z mnohých dôvodov, od obídenia cenzúry po skrytie prenosu od poskytovateľov internetových služieb. Najmä posledná menovaná téma je v súčasnosti horúcou témou, pretože vlády na celom svete čelia požiadavkám poskytovateľov internetových služieb umiestniť svoj zisk na vaše súkromie..

Váš poskytovateľ internetových služieb vie, že vaše údaje sú hodnotné

Jedným z najcennejších aktív, ktoré máte ako užívateľ internetu, sú vaše údaje. Každá návšteva webovej stránky, stiahnutie aplikácie, žiadosť o mapu, stiahnutie torrentu a nákup online vykreslia obrázok, kto ste.

Všetky tieto informácie sa dajú zhromaždiť a použiť na odtlačky prstov - vaše online údaje môžu naznačovať vašu motiváciu, správanie, pohyby a dokonca aj nálady. Celý váš digitálny život sa dá sotva uložiť, analyzovať, predať alebo použiť proti vám. Online údaje sú skvelým zdrojom informácií pre marketingové agentúry, predajcov a dokonca aj vlády a zločinecké organizácie.

Poskytovatelia internetových služieb majú nad vami a vašimi údajmi obrovské množstvo energie. Sú však nútení držať si to pre seba? Odpoveď znie spravidla nie.

Poskytovatelia internetových služieb sľúbia, že vaše údaje nepredajú

V roku 2017 Nadácia Electronic Frontier Foundation spustila kampaň Kto má váš chrbát, aby zistila, ako spoločnosti reagovali na žiadosti o osobné údaje zákazníka (alebo proti nim hrozia).

Najmä americkí poskytovatelia internetových služieb v zozname (AT&T, Comcast, T-Mobile a Verizon) ľahko hrali najhoršie. Žiadna z uvedených spoločností nehovorí svojim zákazníkom o požiadavkách na vládne údaje ani sľubuje, že ich používateľov nepredá.

Bohužiaľ, Trump situáciu v USA ešte zhoršil, keď sa nedávno podpísal na bodkovanej čiare, aby umožnil poskytovateľom internetových služieb predávať vaše údaje..

Na rozdiel od poskytovateľov internetových služieb sa siete VPN zaoberajú ochranou vašich údajov

Je to jediný účel vášho poskytovateľa VPN uchovajte všetky svoje údaje v súkromí, a porušenie tohto súkromia by zničilo jeho povesť. Ak sieť VPN zasiahne žiadosť orgánov o informácie a vedie záznamy, potom je to pre spoločnosť a jej značku koniec hry..

Jediným účelom poskytovateľov internetových služieb je však vás spojiť s webom. Dostanú tak žiadosť o informácie alebo ju chcú predať za účelom zisku? Hej, stále vám poskytujú internet, vaše súkromie nie je ich problém.

Aj keď má poskytovateľ internetových služieb iné programy, je v najlepšom záujme poskytovateľa VPN skryť váš internetový prenos pred poskytovateľom internetových služieb, vládami alebo inými ľuďmi alebo organizáciami..

Poskytovateľ VPN, ktorý si váži vášho súkromia, bude mať robustné a viditeľné zásady ochrany osobných údajov a mal by:

  • Nemajú protokoly aktivity ani pripojenia
  • Byť umiestnený mimo 14 krajín Eyes
  • Majte silné šifrovanie na ochranu vašich údajov
  • Ponúka vynikajúcu zákaznícku podporu

Upozornenie: Dávajte pozor na bezplatné VPN

Buďte opatrní, ak si vyberiete poskytovateľa VPN zadarmo (alebo poskytovateľa, ktorý ponúka predplatné na celý život).

Koľko ľudí podniká v tom, že vám dajú niečo za nič? Nie veľa. Sieť VPN zadarmo chce dosiahnuť zisk a musí to nejako urobiť. Je to prostredníctvom reklám? Alebo je to niečo nebezpečnejšie, napríklad predaj vašich údajov uchádzačovi s najvyššou ponukou?

Ak sa chcete vyhnúť tejto potenciálnej pasci, namiesto toho vyhľadajte poskytovateľov, ktorí ponúkajú bezplatnú skúšobnú dobu alebo záruku vrátenia peňazí.

Môžete dôverovať prémiovej sieti VPN, aby vaše údaje zostali súkromné

Ak máte sieť VPN, môžete sa vrátiť, relaxovať a vrátiť sa k bezpečnému používaniu Internetu.

Netflix a chill alebo pri pohľade na mačky - čokoľvek internet k vám dnes priťahuje, VPN je na vašej strane a vaše dáta sú v bezpečí.

VPN vs ISP: Komu môžete veriť?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.