Vypracovali sme presný deň, kedy mal Lou Reed dokonalý deň

Vypracovali sme presný deň, kedy mal Lou Reed dokonalý deň

Ľudia by si mali byť viac vedomí toho, čo zverejňujú online. V našom blogu sme sa zaoberali niekoľkými prípadmi, keď sa ignoruje akákoľvek predstava základného súkromia. Takéto veci. Toto. A to.

Môžete si myslieť, že si dávate pozor na to, čo uverejníte. Nie je to však len to, čo uverejníte. Iní o vás zverejňujú aj iní ľudia, stále. Pravdepodobne ste boli označený v aktualizáciách stavu svojho priateľa na Facebooku alebo vaša spoločnosť mohla zverejniť vašu fotografiu na svojich zamestnaneckých webových stránkach. Možno ste dokonca vyhráli bábiku Barbie v tombole na školskom vianočnom veľtrhu v roku 1987, potom ste svoje meno vytlačili v miestnom papieri spolu s obrázkom, že ste držali Barbie. Takýto obrázok, o ktorom by vám vaši priatelia posmievali celú školu. Takýto obrázok, ktorý sa náhle objavil o 20 rokov neskôr, pretože miestny papier práve zverejnil všetky svoje archívy na internete..

Ide o to, že je ľahké podceniť, koľko z vás nevedomky vysielate do sveta.

Prezrite si texty z „Perfect Day“ Lou Reed…

Vyzerá to ako pekný deň a také veci, ktoré by niekto mohol uverejniť na svojom Facebooku. Je to krásne, našuchorené, vágne a všeobecné.

Čo sa z toho môžeme poučiť? Mohli by sme pomocou textov zistiť presný dátum, kedy Lou Reed mal napríklad Perfect Day? Alebo možno film, ktorý navštívil? Nie, samozrejme, že sme to nemohli. Keby sme mali len texty, bolo by to úplne nemožné ...

Texty však nie sú všetko, čo máme. Máme internet. A internet vie všetko. Odpoveď na obe otázky je preto áno. Áno, dokážeme vyriešiť Lou Reed's Perfect Day a áno, dokážeme vypracovať film, ktorý videl.

Pripnite sa, ideme na koni. Začnime prvou vecou, ​​ktorú urobíš ráno.

stav FacebookuAhojte, všetci! Fotografujem pero. Páči sa mi to!

Zmena vášho stavu na Facebooku

Stav Facebook vysiela vaše miesto a možno označí aj jedného alebo dvoch vašich priateľov. Hoci sa Perfect Day takmer určite konal pred vynájdením Facebooku, vieme, že sa to stalo v Central Parku v New Yorku. Tiež vieme, že Reed bol s vtedajšou snúbenicou Bettye Kronstad, pretože Kronstad to potvrdil v článku na internete. Ich vzťahový status sa ukázal byť tiež veľmi dôležitý.

Reed sa stretol s Kronstadom v roku 1968. Dokonalý deň sa teda musel stať medzi rokom 1968 a vydaním piesne v novembri 1972.

Prvý krok a už je to jeden z 1 430 dní. Nie zlé. Ďalších ~ 2 188 570 dní ľudskej civilizácie je už možné prepustiť.

Aj keď to nie je veľmi konkrétne, v textoch Perfect Day sú nejaké stopy, ktoré poukazujú na dátum. Napríklad vieme, že Perfect Day sa stal počas víkendu, pretože texty odkazujú na „víkendy“. Malý prieskum navyše zistil, že v roku 1972 bol Reed na dlhom turné po Európe, ktorého prvý dátum bol 8. júla v Londýne..

Za predpokladu, že Reed nemôže teleportovať, dajme mu nejaký čas na cestovanie. Ak bol 8. júla v Londýne, musel odísť z New Yorku najneskôr 7. júla. Jeho dokonalý deň bol možno príjemným 7. júla v New Yorku. , deň predtým, ako sa vydal na dlhé a vyčerpávajúce európske turné.

Nie. 7. júla 1972 bol piatok. A „víkendu sami o sebe“ si nemôžete užiť, ak to nie je víkend. Posledný víkend pred tým, ako Reed odišiel do Európy, bol 1. a 2. júla. Preto bol Perfect Day sobotou alebo nedeľou medzi rokmi 1968 a 2. júlom 1972.

Až na to, že to nemohol byť víkend v roku 1968, pretože Bettye sa po Európe stretla s chválou, len čo sa stretla s Lou Reed. Podľa jej vlastných slov pred výletom „chodili na večeru iba niekoľkokrát“. Určite sa teda nezaoberali, pretože by museli byť, aby Reed strávil deň v parku so svojím snúbencom, Kronstadom..

New York, Londýn, Paríž - nie Mníchov.

Pred rokom 1970 žil Reed so svojimi rodičmi na Long Islande. V roku 1970 sa s Kronstadom presťahoval do bytu na Upper East Side v New Yorku. Kronstad tvrdí, že predtým, ako sa presťahovali, boli iba chodiť na pár rokov. Nie je zapojený. Dokonalý deň sa teda musel stať niekedy medzi januárom 1970 a 2. júlom 1972.

Hľadanie „kedy lou rákos navrhol bettye“ neponúka veľa, okrem skutočnosti, že sa pár presťahoval do Londýna v lete roku 1972. Bývali vo Wimbledone, čo znie krásne, ale nepomáha nám pri vyšetrovaní. , Hľadanie však viedlo k Reedovej biografii.

Počas čítania Reedovej archivovanej biografie sme sa dozvedeli niečo zásadné pre našu snahu. V januári 1972 Reed nahrával album v Londýne. Počas pobytu v Londýne bol Reed sprevádzaný Kronstadom a jeho priateľom Richardom Robinsonom. Bolo známe, že Reed chodil s Robinsonom na jednej ruke a Kronstadom na druhej strane. Predstavil svojich kamarátov, ktorí sa držia za ruky, ako „môj priateľ a moja priateľka“. Poznámka: nie „moja snúbenica“.

V januári 1972 sa stalo niečo iné. Lou Reed hral koncert v Bataclan v Paríži. Paríž nie je v New Yorku. Ergo, Perfect Day nastal medzi februárom a 2. júlom 1972.

Ľad so Sangriou?

Reed a Kronstad strávili deň v parku. Toto je neoddeliteľnou súčasťou textov. Premýšľajte o tom. Kto chce piť sangriu v parku za studena? Nikto, to je kto. Historicky je NYC počasie úplne nevhodné pre pikniky až do apríla.

Keďže je to perfektný deň a zdá sa, že tam strávili celý deň - išli do zoo a všetko - je možné predpokladať, že bolo slnečno. Je pravda, že to nie je tak solídny a hmatateľný dôkaz ako ťažké dátumy, ale nikto nebude tráviť deň v parku, ak prší.

Možno, že presnejšie údaje o počasí môžu vylúčiť aj niekoľko dní ako „nie je vhodné na piknik“. Apríl 1972 bol obzvlášť zdĺhavý mesiac; žiadny víkend v Central Parku nemal ani na diaľku pekné piknikové počasie - určite to nie je druh počasia, v ktorom by sa človek mohol tešiť z drzej alfesco sangrie.

Prvý májový víkend bol 6/7. Keď sa to blíži, pozrime sa na záznamy o počasí každého víkendu medzi týmito dátumami a vylúčime akékoľvek daždivé alebo chladné dni..

To nám dáva zoznam 8 možných dní! 7., 13., 21, 28; 3. a 17. júna; alebo 1. a 2. júla.

roztrhať Davida BowiehoTak dlho, Starman. Bol si fantastický.

David Bowie, Dr. John a párty v parku

Je tu pekné spojenie. Klavirista Dr. John hral v Central Parku 17. júna 1972. Dr. John sa pohyboval v rovnakých kruhoch ako Reed, takže je možné, že ho Reed mohol navštíviť, aby hral v Central Parku. Zaujímavé je, že Dr. John by neskôr vystupoval na obálke „Perfect Day“ pre BBC v roku 1997. Bolo by to super, pre neho hrať na obálke piesne napísanej o dni, keď ho známy sledoval.

Jediným problémom je to, že v textoch nie je žiadna zmienka. Reed chcel ísť do kina a potom ísť domov. Texty neuvádzajú: „A potom neskôr koncert v parku, aby som videl chlapa, ktorého poznám, aj film a potom domov“. Určite by Reed vstúpil, aby videl Dr. Johna vystupovať v samotnom parku, v ktorom náhodou pôsobil?

Je možné, že sa Reed išiel pozrieť na koncert, ale napil toľko sangrie, na ktorú zabudol. Možno by pomohlo hľadanie miest iných kamarátov z Reedu.

Reed bol známym spolupracovníkom neskoro, veľkého Davida Bowieho. Hľadanie Bowieho a Reeda ukazuje, že sú spolu v Londýne v júni 1972. To musí vylúčiť 1. a 2. júla ako perfektný deň. Lou Reed by musel ísť do Londýna a späť do 8. júla, potom znova do Londýna, kvôli jeho koncertu. Je to škoda, keďže 2. júla 1972 sa zdala byť perfektný deň na strávenie v New Yorku (na základe historických záznamov o počasí)..

Ďalší výskum ukazuje, že v skutočnosti bol už v Londýne niekedy v máji 1972. Nahrával s Davidom Bowiem v štúdiu Trident Studios..

Teraz vieme, že Lou Reed mal perfektný deň 7., 13., 21. alebo 28. mája 1972. Ešte raz ďakujem, David Bowie, za pomoc s tým. Chýbaš.

Perfektný deň pre piknik v New Yorku

Skontrolujte prosím počasie. Vedeli ste, že meteorologické stanice vedú hodinové záznamy? Dobre. Hodinová predpoveď pre 21. máj 1972 ukazuje, že išlo o vystuženie 18,9 ° C o 11:00. Iste, do 2:00 pm sa zvýšila na miernu 76 ° F (24,4 ° C), ale „ľahký vánok“ bol 7,4 km / h.

Na piknik je ešte trochu zima. V máji 1972 sme sa dostali k jednému z troch dátumov: 7, 13 alebo 28.

Pretože Reed v určitom okamihu v máji definitívne nahrával album v Londýne, je nepravdepodobné, že by bol 28. mája v New Yorku, čo by znamenalo, že by odcestoval do Londýna najskôr 29. mája. 29. mája by znamenalo, že by sa Reed nedostal do štúdia až do 30. mája.

Experti tvrdia, že nahrávanie albumu trvá najmenej dva dni, a to dokonca smiešne krátke. Nahrávanie albumu sa tak rýchlo stáva veľmi zriedka, a keď sa tak stane, je to legenda. Nezabudnite, že Reed nahrával s Davidom Bowiem, ktorý bol notoricky známy perfekcionista. Je nepravdepodobné, že by Bowie bol spokojný s albumom s takým krátkym obratom a neexistujú žiadne príbehy o tom, že by Reed nahrával album za dva dni. Stručne povedané, dokonalý deň pravdepodobne nebol 28. mája 1972.

Dokonalý deň teda zostáva iba na dvoch možných dátumoch. 7. a 13. mája 1972.

7. mája bol teplejší z dvoch a mal príjemný južný vietor. Večer pršalo ... čo je posledný kúsok skladačky. Keď prší, ľudia chodia do kina. Keď je vonku slnečné, ľudia nechodia do kina. 13. mája bol krásny večer bez dažďa.

Je preto rozumné, že pretože Reed videl film pred odchodom domov, perfektný deň bol 7. mája 1972.

Zaujímavé. Ale tak čo?

Len vďaka poznaniu svojej polohy a komu ste s, tam je veľa informácií, ktoré sa náhle k dispozícii. Pridajte svoj vzťahový stav a trochu nejasnú históriu zamestnania a každý, kto má dostatočný sklon, môže spojiť váš život.

Sám Reed hovorí, že si nepamätá 70. roky, ale to, čo si pamätá, je irelevantné. Každý necháva na internete stopu. A len preto, že si to nepamätáte, neznamená to, že tam nie je.

Je pravdepodobné, že nikto nemá záujem spojiť váš životný príbeh. Ale ak by niekto chcel, mohli by. O zamestnávateľoch je známe, že kontrolujú zdroje zamestnancov Facebooku, ktorí prichádzajú chorí. A existuje nespočetné množstvo príbehov ľudí, ktorí sa dostali do problémov kvôli niečomu, čo napísali na sociálnych médiách. Čo sa týka extrému, čo keď diktatúra uchopí moc vo vašej krajine? Pre skorumpovanú vládu by bolo veľmi ľahké dávať pozor na neochotné subjekty.

Údaje, ktoré zanecháte, by sa mohli použiť proti vám. Pokiaľ ide o zdieľanie vášho života online, oplatí sa to obísť. Veľa sa dá získať iba útržkom znalostí a trochu času na Googli.

Nemôžete zastaviť uverejňovanie ďalších príspevkov o vás online, ale môžete nastaviť svoje nastavenia ochrany osobných údajov v sociálnych médiách, aby ste sa prestali označovať. Facebook má skvelého sprievodcu pre kontrolu nastavení ochrany osobných údajov. Skontrolovať to.

A čo film? Sľúbil si film

Áno, urobili sme.

Reed žil na východe 10., západne od First Avenue. Možno mal príliš veľa sangrie v čase, keď sa rozhodol ísť na film, takže sa určite nechcel riadiť nikam. Možno dostal taxík, ale nezdá sa, že by bol fanúšikom taxikárov ...

Predpokladajme teda, že išiel do kina blízko jeho bytu.

Našťastie sa už niekto dostal do problémov so zaradením všetkých kín na Manhattane do každej dekády. Aké pohodlné! Je to tiež dobrá pripomienka toho, koľko údajov je k dispozícii každému s pripojením na internet.

Reedovo najbližšie kino bolo Theater 80 St Marks.

Vyzerá pekne, však? Presne to, aké miesto by sa mohol zúčastniť. Náš odhad je taký, kam chodil pozerať filmy, vzhľadom na to, ako blízko býva.

Pokiaľ ide o film? Kto vie určite? Ale práve bola prepustená animovaná nezávislá producentka Fritz Cat. A Lou Reed to musel vidieť, keď uvidel, že hral vo filme inšpirovanom týmto filmom.

* Zahodí mikrofón *

Vybraný obrázok: Autor: Man Alive! (Lou Reed odovzdal Yarl) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], prostredníctvom Wikimedia Commons
Facebook: stockphoto mánia / Dollar Photo Club
RIP David Bowie: masay256 / Dollar Photo Club

Vypracovali sme presný deň, kedy mal Lou Reed dokonalý deň
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.