WhatsApp získa v správe EFF nízke známky ochrany osobných údajov

Whatsapp zlyhá ef správy o ochrane osobných údajov

Ak vláda zaklopala na digitálne dvere WhatsApp a požiadala o vašu históriu správ, vyhoveli by? Požiadalo by WhatsApp o vydanie rozkazu pred jeho odovzdaním? Boli by ste dokonca upovedomený? Ak patríte medzi 800 miliónov aktívnych používateľov WhatsApp, pravdepodobne by ste chceli vedieť odpovede na tieto otázky. Podľa organizácie Electronic Frontier Foundation však WhatsApp odmietla odpovedať na ktorúkoľvek z nich.

Kto má tvoj chrbát?

Správa EFF z roku 2015 „Kto sa dostal späť“ hodnotila 24 technologických spoločností, pokiaľ ide o ich záväzok chrániť údaje používateľov pred vniknutím vlády. Spoločnosti ako Apple, Dropbox, Yahoo dostali plných 5 z 5 hviezdičiek, zatiaľ čo WhatsApp a AT&Spoločnosť T získala najnižšie hodnotenie v skupine s počtom iba 1 hviezdičkou (tiež zaujímavé: Google a Microsoft hodnotili iba 3 hviezdičky z 5). Osamelá hviezda WhatsApp bola pre jej pro-užívateľskú verejnú politiku, získala, keď jej materská spoločnosť Facebook podpísala koaličný list od Open Technology Institute v jeho mene.

WhatsApp podľa kontroly zlyhá takto:

  1. Pred odoslaním žiadosti o údaje verejne nevyžaduje záruky.
  2. Nesúhlasuje s predstihom pred vládnym vyšetrovaním.
  3. Nezverejňuje svoju politiku týkajúcu sa uchovávania údajov a odstráneného obsahu.

Toto je v rozpore s vyhlásením o ochrane súkromia, ktoré vydal oficiálny blog WhatsApp a ktorý sa pokúsil zmierniť obavy používateľov v súvislosti s ochranou súkromia, keď bola aplikácia získaná Facebookom minulý rok. Aj keď je to prvý rok, ktorý bol ohodnotený WhatsApp, EFF tvrdí, že WhatsApp dostal celoročné upozornenie, aby dodržiaval osvedčené postupy odvetvia, a ktorýkoľvek z nich musí ešte prijať..

Nielen politický problém

Je dôležité pamätať na to, že tieto hodnotenia sa vzťahujú iba na konanie organizácie proti hypotetickým požiadavkám na údaje od vlády, nie proti bezpečnostným chybám v samotnom softvéri. Ale aj tam sa WhatsApp ukázal byť zraniteľným. Začiatkom tohto roka holandský vývojár odhalil, že k osobným informáciám používateľov WhatsApp sa dá ľahko pristupovať pomocou softvérovej súpravy, ktorá potenciálnym stalkerom umožňuje prístup k profilovým fotografiám a stavovým správam, aj keď je nastavená na „súkromná“. Používatelia WhatsApp by si mali byť vedomí škodlivých pozvánok na stiahnutie falošných verzií desktopových aplikácií, ktoré inštalujú malware do vášho počítača..

Aká je alternatíva? Existuje veľa ďalších aplikácií na odosielanie správ s bezpečnejším záznamom, z ktorých najobľúbenejší je Telegram, ktorý je založený na cloudu a ponúka väčšie šifrovanie ako WhatsApp. Telegram tiež ponúka načasovaný samodeštruktívny režim zasielania správ (podobný SnapChat) a cenu 300 000 dolárov každému, kto môže narušiť jeho šifrovanie. Ak vy (a vaši priatelia, s ktorými chatujete) si ceníte súkromia, hlasujte s vašou peňaženkou (no, väčšina z týchto chatovacích aplikácií je zadarmo, ale viete, čo máme na mysli) a podporný softvér, ktorý podporuje vaše súkromie.

Ďalšie čítanie

  • Aplikácie šifrovaného chatu: Nehovorte o tom s Em
  • Aplikácie šifrovaného chatu, druhé kolo: Diskusia je lacná
WhatsApp získa v správe EFF nízke známky ochrany osobných údajov
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.