WikiLeaks vytvára prehľadateľný archív napadnutých e-mailov a dokumentov Sony

e-mailový prihlasovací formulár

Podľa BBC boli na WikiLeaks zverejnené tisíce dokumentov a e-mailov, ktoré boli pri útoku na Sony Pictures minulý rok vystavené.

Pokladnica s údajmi - 30 287 dokumentov a 173 132 e-mailov - bola predtým sprístupnená online, ale spôsob, akým boli odovzdané a prezentované, ich vyhľadávanie robil náročnú úlohu..

Teraz však WikiLeaks predstavil všetky údaje spolu s 2 200 e-mailovými adresami Sony Pictures v „plne prehľadateľnom“ formáte prostredníctvom „vyhľadávača v štýle Google“..

Aj keď správca WikiLeaks nevybral čas na odhalenie žiadneho veľkého záujmu z množstva dát, ktoré majú k dispozícii, iní majú.

Napríklad nezávislý výskumník v oblasti bezpečnosti Graham Cluley zistil, že spoločnosť Sony Pictures a jej zamestnanci boli dosť laxní, pokiaľ ide o zabezpečenie heslom..

Aj keď sme si istí, že zákazníci ExpressVPN sú informovaní o takýchto veciach, zamestnanci spoločnosti Sony preukázali alarmujúce ignorovanie bezpečnosti servera pomocou hesiel, ako je nadčasová klasika ... „hesla“, ako aj ďalších obľúbených obľúbených položiek vrátane dní v týždni. a nastavenie hesla, ktoré bolo zhodné s používateľským menom.

V ďalšej demonštrácii nekompetentnosti spoločnosti Sony zverejnil Cluley aj jeden dokument, ktorý našiel na serveri WikiLeaks, ktorý jasne ukazuje veľký zoznam prihlásení a súvisiacich hesiel..

Ako si dokážete predstaviť, spoločnosť Sony nie je veľmi potešená, že jej súkromné ​​údaje sa opäť dostali na internet, najmä vo formáte, ktorý je tak ľahko vyhľadateľný.

Spoločnosť vydala vyhlásenie, v ktorom vyhlásila, že „dôrazne odsudzuje“ krok spoločnosti WikiLeaks a že informácie by nemali existovať vo verejnej doméne..

Julian Assange, zakladateľ a šéfredaktor WikiLeaks, nesúhlasí. Podľa ekvádorského veľvyslanectva v Londýne, v ktorom je od 19. júna 2012 upovedomený, uviedol, že spisy poskytujú vzácny pohľad na vnútorné fungovanie toho, čo opísal ako „veľkú tajnú nadnárodnú spoločnosť“..

Assange pokračoval a hovoril, že archívy Sony sú „spravodajské a v centre geopolitického konfliktu“. Tvrdil, že informácie patria do verejnej sféry a že WikiLeaks sa bude snažiť zabezpečiť, aby tam zostali..

Pokiaľ ide o geopolitický konflikt, na ktorý sa odvolávajú WikiLeaks, môžeme iba predpokladať, že to bol odkaz na Severnú Kóreu, krajinu, o ktorej mnohí predpokladali, že sú nakoniec za útokom.

V prípade, že si nepamätáte, spoločnosť Sony Pictures bola hacknutá v novembri, tesne pred vydaním rozhovoru „The Interview“, komediálneho filmu o dvoch reportéroch, ktorý bol prijatý na zabitie vodcu Kórey Kim Jong-una..

Zatiaľ čo spojenie s národom sa nikdy nepreukázalo a stále ostáva veľa debaty o tom, kto presne bol zapojený, vieme, že severokórejskí predstavitelia označili hack za „spravodlivý skutok“..

Tiež vieme, že hackerská skupina s názvom Guardians of Peace sa stala zodpovednou za útok a neskôr vyhrážala útokom v štýle 9/11 proti akémukoľvek kinu, ktoré sa odvážilo premietnuť obrazovku „The Interview“, čo viedlo spoločnosť Sony k zrušeniu divadelného vydania filmu..

Po vyjadrení obáv týkajúcich sa bezpečnosti zamestnancov a divákov kina spoločnosť neskôr zmenila názor na verejný tlak a film si užil obmedzené vydanie predtým, ako sa rýchlo objavil na iTunes, Blu-Ray a DVD..

Spoločnosť Sony reagovala na publikovanie archívu, ktorý sa dá prehľadávať, od spoločnosti WikiLeaks a uviedla, že má obavy týkajúce sa „bezpečnosti, ochrany a súkromia“ svojej spoločnosti a 6 000 plus zamestnancov, zatiaľ čo Chris Dodd, predseda MPAA, uviedol, že nezisková organizácia médií bola nevykonáva verejnú službu, ale namiesto toho „ďalej porušuje súkromie všetkých zúčastnených“.

WikiLeaks vytvára prehľadateľný archív napadnutých e-mailov a dokumentov Sony
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.