Zákon CLOUD bol práve podpísaný do zákona: Toto je potrebné vedieť

[ware_item id=33][/ware_item]

Ikona CLOUD Act


S cyklom správ, ktorému dominujú eskalátory Bieleho domu a nadchádzajúce voľby v polovici obdobia, by sa príbehy, ktoré by sa mali dostať do popredia, mohli ignorovať. Je to tak v prípade ničivého zákona o ochrane súkromia, ktorý kongres minulý týždeň tajne prijal.

Diskrétne sa zasekol uprostred 2 222-stranového zákona o vládnych výdavkoch je malé ustanovenie, ktoré sľubuje katastrofické následky. Tento zákonodarca, známy ako akt CLOUD (objasnenie zákonného využívania údajov v zámorí), zvracia akýkoľvek postupný pokrok, ktorý vlády v posledných rokoch urobili smerom ku globálnemu súkromiu..

Tento akt, ktorý bol prijatý bez hlasovania, verejných vypočutí alebo dokonca bez jedinej diskusie, prebuduje jednorázovo predpisy o ochrane súkromia na svete - a nie k lepšiemu.

Čo je akt CLOUD?

Podľa zákona o CLOUD má vláda USA (ako aj vlády v zahraničí) väčšiu voľnosť pri zhromažďovaní, uchovávaní a používaní vašich súkromných informácií proti vám.

Návrh zákona mení zber údajov dvoma spôsobmi: Po prvé, poskytuje orgánom (orgány činné v trestnom konaní, prisťahovalectvo, miestna polícia atď.) Väčšiu slobodu v prístupe k súkromným údajom osoby bez ohľadu na to, odkiaľ sú alebo kde žijú. Po druhé, dáva prezidentovi USA možnosť uzatvárať „výkonné dohody“ s vládnymi orgánmi, čo dáva obom stranám prístup k údajom druhej strany bez toho, aby museli dodržiavať zákony o ochrane súkromia v tejto krajine..

Predtým by úrady museli poslať oficiálnu žiadosť vláde USA skôr, ako budú mať prístup k vašim údajom, ale teraz môžu jednoducho ísť na generálneho prokurátora, ministerstvo zahraničia alebo dokonca na prezidenta, aby získal okamžitý a neobmedzený prístup..

Aj keď sa autority s prekvapivými schopnosťami pohybujú okolo, teraz budú musieť s vašimi údajmi zhromažďovať, analyzovať, ukladať a robiť čokoľvek iné, len premýšľať o všetkých náhodných zbierkach, ktoré s tým určite súvisia. Títo úradníci nebudú iba zhromažďovať údaje o vás; budú tiež zbierať informácie o ľuďoch okolo vás.

Povedzme, že švédsky orgán má prístup k vášmu účtu Twitter. Keď zozbierajú vaše osobné informácie, budú náhodou schopné získať informácie o vašich sledovateľoch, novinkách, páči sa mi atď. To sú stovky tisíc potenciálnych dôsledkov na ochranu súkromia, ktoré sa v tomto zákone jednoducho ignorujú..

Tým, že vnútroštátnym aj medzinárodným orgánom poskytne carte blanche, pokiaľ ide o zhromažďovanie vašich údajov, CLOUD ACT sa chystá otvoriť plechovku červov.

Vplyv zákona CLOUD na vás

Tu je hádanka: pretože zákon CLOUD bol vkradnutý do vládneho zákona o úhrade výdavkov vo výške 2 biliónov dolárov, nebol čas diskutovať ani hlasovať o tomto zákone. Kongres netrpezlivo čakal na to, aby prešiel prvým, že nemal čas na jeho kontrolu. Je neuveriteľne neopatrné prijať akt bez toho, aby ste najskôr otvorili diskusiu, ale je tu a chystáte sa signalizovať temný čas na ochranu súkromia..

Senátor Orrin Hatch, jeden zo sponzorov návrhu zákona a niekto, kto pravdepodobne nevie, ako aktualizovať svoj webový prehliadač Internet Explorer, bol citovaný ako výrok:

Zákon o CLOUD preklenuje priepasť, ktorá niekedy existuje medzi orgánmi činnými v trestnom konaní a technickým sektorom, tým, že poskytuje orgánom činným v trestnom konaní nástroje, ktoré potrebuje na prístup k údajom na celom svete, a súčasne vytvára rámec pre spoločný stav, ktorý povzbudzuje medzinárodnú spoluprácu pri riešení konfliktov v oblasti práva..

Účinne sa tým tiež uzatvára kľúčový prípad najvyššieho súdu, v ktorom spoločnosť Microsoft strávila posledné štyri roky argumentom, prečo by nemalo byť nútené zverejňovať súkromné ​​údaje uložené na serveri Spojeného kráľovstva americkým orgánom. Ak by sa tento prípad týkal právneho precedensu, mohol by rozsudok veľmi dobre ovplyvniť každý ďalší prípad ochrany súkromia v budúcnosti.

Teraz viac ako inokedy musíte chrániť svoje právo na súkromie

Aj keď tento typ právnych predpisov nie je nový, je to prvýkrát, čo sa stalo v tomto rozsahu, a skutočnosť, že bola prijatá tak tajne, ju ešte viac znepokojuje. Zástancovia súkromia už rýchlo vyjadrili svoje obavy.

Zákon o CLOUD bol prijatý. Zničuje to súkromie na celom svete, takže sa musel bez rozpravy vkradnúť do omnibusu 1,3 bilióna dolárov.

Šifrovanie. Šifrovanie. Šifrovanie. Stmavnite sa.

Ak je súkromie kriminalizované, súkromie majú iba zločinci. Opäť sme boli vypredaní. pic.twitter.com/Ms5bm1opBo

- Andreas M. Antonopoulos (@aantonop) 23. marca 2018

EFF tiež neťahá žiadne údery. V nedávnom vyhlásení online nadácia pokazila nové požiadavky (alebo ich nedostatok) a uviedla: „Tento zákon má veľké dôsledky na súkromie v USA aj v zahraničí. Nikdy sa mu nevenovala pozornosť, akú si zaslúži Kongres. “

Je to neuveriteľné kongresové centrum, ktoré v súčasnosti chodí, a pomohlo by to, keby sa do návrhu zákona zapojili ľudia, ktorí skutočne vedeli niečo o digitálnom súkromí. Pokiaľ ide o to, zákon CLOUD je spôsob, ako vláda tvrdí, že si cení národnú bezpečnosť pred osobným súkromím.

Argument o tom, či nemáte čo skrývať, je u konca. Vaše osobné údaje sú zraniteľné, ale môžete sa brániť. Nechajte svoju sieť VPN zapnutú, nezverejňujte osobné informácie na stránkach sociálnych médií (alebo ich úplne neodstraňujte) a nezabudnite si vypočuť váš hlas.

EFRH hlasne oponuje novému návrhu zákona. Pripojte sa k nim v ich boji.

Zákon CLOUD bol práve podpísaný do zákona: Toto je potrebné vedieť
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.