Zoznámte sa s piatimi študentmi bojujúcimi o budúcnosť holandského digitálneho súkromia

Päť študentov, ktorí chránia holandské digitálne súkromie.

AKTUALIZÁCIA: Streda 11. októbra 2023

Zoznámte sa s piatimi študentmi, ktorí bojovali o budúcnosť holandského digitálneho súkromia … A vyhral!

Urobili to! Študenti za petíciou Sleepwet prekročili v pondelok 9. októbra 2023 300 000 podpisov, čo je dosť na to, aby podali formálnu žiadosť o národné referendum o nových invazívnych zákonoch o súkromí. Tu nájdete ich najnovšie míľniky podpisov.

Čo bude nasledovať pre holandských protagonistov v oblasti súkromia?

„Sme veľmi radi,“ hovorí Tijn ExpressVPN, „stále je to trochu neskutočné.“ 16. októbra 2023 skupina odovzdá vláde viac ako 350 000 podpisov, ktoré potom overia ich platnosť..

Ak budú podpisy potvrdené, referendum bude vyhlásené 1. novembra a pravdepodobne sa uskutoční 21. marca 2023, v ten istý deň ako komunálne voľby..

Referendum bude druhé, ktoré iniciovali občania Holandska v posledných dvoch rokoch, pričom prvým je referendum o Zmluve o pridružení medzi EÚ a Ukrajinou v roku 2016..

Pokiaľ ide o skupinu, teraz získali dostatočnú podporu od desiatok organizácií, ktoré znížia to, čo bude statná kampaň..

“Pokúsime sa motivovať čo najviac ľudí, aby šli a volili„ nie “, ale možno nebudeme chodiť do režimu úplnej kampane: Existuje veľa ďalších organizácií, ktoré pravdepodobne budú, napríklad Amnesty International.”

Ak chcete získať ďalšie informácie o referende, informujte sa na svojich Twitteroch a Facebooku.

  Ako urobiť bitcoín anonymným

***

1. januára 2023 Holandsko uplatní nový zákon o ťažbe údajov, ktorý udelí bezprecedentnú moc holandským spravodajským agentúram – pokiaľ päť študentov nezíska do polovice októbra 300 000 podpisov na spustenie národného referenda..

Študenti už majú 60 000 podpisov a vo svojej situácii zaujali globálnu pozornosť. Potrebujú vašu pomoc, aby ste sa dostali cez čiaru!

Aký je nový zákon o ťažbe údajov v Holandsku?

Od 1. januára novela zákona o spravodajských a bezpečnostných službách z roku 2002 udelí holandskej spravodajskej agentúre AIVD a jej vojenskému náprotivku MIVD okrem iného právomoc na prístup k metaúdajom všetkých svojich občanov..

Rozšíri sa aj oblasť fyzickej oblasti, v ktorej môžu agentúry zachytiť údaje celé štvrte a vlakové stanice.

Zákon ďalej rozširuje hackerské práva AIVD a MIVD tak, aby zahŕňali zariadenia tretích strán spojené s cieľovými jednotlivcami – napríklad priateľmi, rodinnými príslušníkmi a spoločnosťami, ktoré môžu používať (podobne ako vzťahy NSA so spoločnosťami Microsoft, Google a Apple)..

Čo sa zmení po vykonaní pozmeňujúceho a doplňujúceho návrhu 34588?

Tabuľka zmien Pozmeňujúci a doplňujúci návrh 34588 sa bude uplatňovať

Prečítajte si úplné znenie pozmeňujúceho a doplňujúceho návrhu 34588 vo formáte PDF.

Kto bojuje s novým holandským zákonom?

Organizácie pre občianske práva a súdne rady

Bezprostredne po schválení zákona pripravilo dvanásť organizácií spoločný súdny proces s cieľom zastaviť ho. Okrem pokusu o zvrátenie porušenia týkajúceho sa digitálneho súkromia sa tiež pýtajú, aký dohľad by mali AIVD a MIVD.

Nezávislý výbor známy ako CTIVD zvyčajne dohliada na holandské spravodajské služby s prísnym uplatňovaním existujúcich právnych rámcov, ale nový zákon dáva rozhodovanie do rúk politikov..

Rozhodnutie sa preto stáva politickým rozhodnutím, ktoré podkopáva úlohu CTIVD pri neutrálnom arbitráži.

Päť študentov z Amsterdamu

Marlou Gijzen, Tijn de Vos a ďalší traja študenti z Amsterdamskej univerzity začali kampaň na uvedenie zákona do verejnej diskusie predtým, ako ho holandská vláda presadí..

  História tajného bankovníctva vo Švajčiarsku

Študenti, ktorí donucujú nový zákon „het sleepwet“ alebo „dragnet“ za jeho schopnosť chytiť všetko, sa obávajú schopnosti vlády vykonávať hromadný dohľad nad svojimi občanmi..
„Cítime požiadavku na referendum medzi holandskými občanmi,“ hovorí Marlou, „chceme začať sociálnu diskusiu o zákone, pretože má veľký vplyv na súkromie každého občana a zatiaľ sa neuskutočnila žiadna skutočná diskusia.“ “

Táto malá skupina má rastúcu podporu: Amnesty International je posledná v zozname neziskových organizácií, ako sú Bits of Freedom, Free Press Unlimited, a internetová spoločnosť, ktoré tento impulz zvyšujú signály, aby vyvolali verejný rozhovor o získavaní údajov. zákon.

Holandsko a práva občanov

Holandsko je na piatej priečke v slobode tlače a zachováva si dobré výsledky pri zachovávaní práv svojich občanov; krok k zvýšeniu vládnej kontroly oslabí, ako Holanďania požívajú svoje demokratické práva. Tijn tvrdí: „Bez súkromia sa ľudia nemôžu slobodne vyjadrovať, čo má pre demokraciu, ako je Holandsko, mimoriadny význam.“

Za taký seizmický posun v občianskych právach bol zákon pred prijatím malý. Výkonný riaditeľ Bits of Freedom Hans de Zwart hovorí ExpressVPN o svojej teórii: „Sme krajina s relatívne vysokou úrovňou dôvery vo vládu, čo bol pravdepodobne jeden z dôvodov, prečo bol zákon schopný prejsť s relatívne malou spoločenskou diskusiou.“

Tijn zdieľa tento sentiment, je však stále nádejný, že pozornosť, ktorú študenti, médiá a neziskové organizácie pritiahnu, pritiahne viac podpisov; “Nie je veľa ľudí o tom viem, ale keď to vysvetlíme, súhlasia s nami.”

De Zwart je opatrný optimista, získa požadovaných 300 000 podpisov na spustenie verejnej diskusie o zákone a očakáva, že ďalšou prekážkou bude zápas, nad ktorým bude dominovať rozprávanie vo verejnej diskusii.

„Navrhovatelia zákona sa budú snažiť o to, aby to bolo ako bezpečnosť verzus súkromie, zatiaľ čo my sa budeme snažiť ukázať, o čo ide: sloboda verzus (vláda).“

  Prečo by webové stránky mali posypať soľ hashmi, aby chránili vaše heslá

Chcete podporiť študentov v ich boji? Tu je postup:

Ak ste holandský občan žijúci v Holandsku, podpíšte svoje meno do 12. októbra:

  • Stránka študentov; alebo
  • Oficiálna webová stránka vlády

Ak bývate mimo Holandska:

  • Sledujte študentské Twitter a Facebook a získajte informácie o ich postupe

Obrazové kredity: Annelene Schulze

Zoznámte sa s piatimi študentmi bojujúcimi o budúcnosť holandského digitálneho súkromia
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.