Oznamuje víťaza štipendia Budúcnosť súkromia v roku 2019

2019 Víťaz štipendií ExpressVPN

S potešením oznamujeme víťaza štipendia Budúcnosť súkromia ExpressVPN 2019: Seth Connell, študent práv na Univerzite Regent vo Virgínii, USA. Blahoželám!

Tento rok naša esej vyzvala študentov, aby diskutovali o tom, či by sme sa mali spoliehať na vlády alebo voľný trh, aby sme zaistili súkromie spotrebiteľa. Dostali sme viac ako 1 000 príspevkov zaoberajúcich sa touto témou, s množstvom presvedčivých argumentov pre a proti vládnym zásahom do regulácie využívania spotrebiteľských informácií..

Na základe sily a jasnosti argumentov sme sa rozhodli udeliť spoločnosti Seth štipendijnú cenu 5 000 dolárov, ktorá napísala, že pri snahe o optimálne súkromie používateľa by sa zásah vlády mal minimalizovať v prospech výberu spotrebiteľa. Jeho esej si môžete prečítať na našej stránke štipendií.

Tento rok sa uskutočnila tvrdá konkurencia s toľkými uchádzačmi, ale päť finalistov tiež predstavilo presvedčivé stanoviská k tomu, čo sa stalo rastúcou témou diskusie medzi krajinami a spoločnosťami. Každý z účastníkov vyhral 12-mesačné predplatné ExpressVPN.

Oni sú:

  • Isabella Grundseth, Mountainside High School, Oregon, U.S.
  • Calvin Kuo, University of Virginia, U.S.
  • David Slottved, University of Oxford, UK
  • Eliáš Smith, University of Pittsburgh, U.S.
  • Jared Stancombe, Indiana University, U.S.

Hovorili sme s Sethom o jeho víťaznej eseji, jeho vlastných opatreniach na ochranu súkromia a o tom, ako plánuje využiť tento titul na pomoc ostatným.

Gratulujeme, Seth! Na úvod, s akými problémami v oblasti digitálneho súkromia sa stretávate v každodennom živote? Podnikáte kroky na ochranu vášho digitálneho súkromia?

Zdá sa, že na každom kroku v živote existujú určité obavy týkajúce sa ochrany osobných údajov. Často sa stretávam s aplikáciami a webmi, ktoré ma sledujú, sledujú moje osobné údaje a posielajú reklamy šité na mieru. Snažím sa minimalizovať riziká tým, že odmietnem všetky povolenia, ktoré nepotrebujem pre správnu funkčnosť programu, alebo ak nájdem iný program alebo web, ktorý nie je tak invazívny, vyberiem alternatívu.

Ďalším problémom, ktorý mám, sú rôzne porušenia údajov, ktoré sa vyskytujú v množstve spoločností v celej krajine a vo svete. Zdá sa, že v súčasnosti nie sú nikto v bezpečí, a som presvedčený, že je dôležité chrániť sa pomocou solídneho plánu ochrany pred krádežou identity. Je len otázkou času, kedy dôjde k ohrozeniu našich údajov. Kľúčom k zabráneniu vykorenenia vášho života porušením údajov je spoľahlivá služba obnovy. Z osobného hľadiska používam tiež sieť VPN na zakódovanie mojej adresy IP a dôveryhodné a zabezpečené siete Wi-Fi používam iba na úlohy týkajúce sa citlivých informácií..

Ktorá z najväčších technologických spoločností sa podľa vás najviac dotýka súkromia ľudí?

Podľa môjho názoru najťaživejšie technologické spoločnosti sú Google, Amazon a Facebook. Tieto spoločnosti poskytujú zákazníkom a firmám solídne produkty a riešenia, a určite som jedným z nich. Povolenia, ktoré tieto spoločnosti potrebujú na využívanie svojich služieb, sú však veľmi rušivé a zaberajú množstvo osobných údajov, ktoré sa neskôr používajú na marketingové účely. Facebook sa zaoberal hlavnými problémami s verejnosťou týkajúcimi sa zaobchádzania s údajmi používateľov. Je pochopiteľné, že tieto spoločnosti používajú tieto údaje tak, ako sú; Koniec koncov, potenciál zisky z predaja pomocou týchto údajov je vysoký, ale kompromis je, bohužiaľ, naše súkromie.

Ako som už spomínala vo svojom esej, jeden novinár časopisu Washington Post dospel k záveru, že prehliadač Google Chrome je v skutočnosti nástroj na získavanie údajov, ktorý sa maskuje ako prehliadač. Podobne sa zdá, že zariadenia Google Home a Amazon Alexa vždy nahrávajú rozhovory svojich vlastníkov, a FBI mlčky pripustila, že tieto zariadenia používa ako zadnú vrátku. Skutočnosť, že tieto zariadenia a spoločnosti počúvajú naše rozhovory, je dosť zlá, ale zvýšenie hrozby vládnymi silami vedie k celkom odvážnemu novému svetu..

Vo vašej eseji hovoríte, že potrebujeme väčší výber technologických produktov a služieb. S odvetvím, ktorému dominuje niekoľko technologických gigantov, ako by sa mali noví konkurenti a startupy dostať na trh?

Povedal by som, že je dôležité, aby podnikatelia na trhu neustále inovovali a propagovali svoje nápady. Čím viac inovujú, tým lepšie sa naše životy časom stanú. Existuje jedna konkrétna oblasť, ktorú by som navrhol zvážiť, či chce technická firma propagovať bezpečnejší produkt alebo službu. Práve teraz má sen o mnohých technologických startupoch kúpiť spoločnosť ako Google. Ak je produkt taký dobrý, že spoločnosť Google chce, existuje potenciálne veľa peňazí spojených s predajom značky väčšej spoločnosti. Potenciálnou nevýhodou je, že spotrebitelia nezískajú plný potenciálny úžitok, ktorý by toto spustenie mohlo inak poskytnúť.

Povedzme, že startup sa skutočne chce zamerať na súkromie používateľov. Určite na to existuje trh a tento trh bude pravdepodobne naďalej rásť. Ak však tento startup súhlasí s nákupom väčšej firmy, ktorá nemá rovnaký dôraz, spotrebitelia nemôžu mať úžitok z alternatívneho produktu, ktorý ponúkne výhody bez rizika pre ich súkromie. Povedal by som, že viac podnikateľov by malo zvážiť odolávanie pokušeniu predať väčšej spoločnosti. Dodržiavajte svoje zásady a vytvorte skvelý produkt, ktorý si ľudia, ktorých sa týka ochrana súkromia, kúpia. Kto vie, že ak tieto startupy budú dostatočne rásť, bude vyvíjať tlak na existujúce spoločnosti, aby reagovali a aby zvýšili ochranu svojich osobných údajov, ak sa budú držať krok.

Nakoniec, čo v súčasnosti študujete a čo dúfate, že budete pokračovať v budúcnosti?

V súčasnosti študujem právnické vzdelanie a zložím advokátsku skúšku v roku 2022. Mám na mysli dva typy právnych povolaní. 

Najprv by som rád bol ústavným právnikom, ktorý sa špecializuje na zákon o štvrtej zmene a doplnení (zákaz neprimeraných prehliadok a zaistení). Takmer dve desaťročia boli milióny Američanov predmetom nezákonného dohľadu a som presvedčený, že je dôležité presadzovať múdrosť štvrtého dodatku a tlačiť späť proti stavu hromadného dohľadu.. 

Po druhé, mám tiež záujem pomáhať rodinám s ich financiami a pracovať s nimi na dosiahnutí lepšej finančnej budúcnosti. V súčasnosti som finančným trénerom a tiež študentom práva a chcel by som začleniť svoju prax v oblasti finančného koučingu do praxe v oblasti práva, ak mám príležitosť.

~

Je pre vás súkromie téma? Zvážte účasť na budúci rok v súťaži o eseje o štipendium Budúcnosti ochrany osobných údajov ExpressVPN! Viac podrobností začiatkom roku 2020.

Oznamuje víťaza štipendia Budúcnosť súkromia v roku 2019
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.