Teknoloji eğitimi nasıl etkiler?

Mezunun şapkası bir çizimi.

Eğitim sistemlerinde teknoloji birkaç önemli engelle birlikte gelir, ancak önceki teknolojilerde olduğu gibi, geri çevirmek için akıllıca olmayacağımız bazı fırsatlar da sunar.

19. yüzyılın ikinci yarısında eğitim dünya çapında zorunlu hale geldiğinden, çoğunlukla modern sınıflar çok az değişti.

Öğretmen ön taraftaki bir karatahtanın yanında durur, öğrenciler ön tarafa bakan masalarda otururken, düşünceleri, tarihleri ​​ve formülleri çizmek için tebeşir kullanır. TV ve tepegöz gibi bazı teknolojilerin, öğrencilerin öğretilme şekli üzerinde bir etkisi oldu, ancak sınıfta çok az şey değişti.

Teknoloji ilerledikçe, öğretmenlerin ve okulların benimsemeleri için artan baskı uygulanmaktadır. Bazı zorluklara ve fırsatlara bir göz atalım.

Öğretmenlerin mevcudiyeti

İnternetten önce, öğretmenler için kişisel bilgilerimizi vermek çoğunlukla kabul edilemezdi. Bugün, öğrenciler ve ebeveynleri öğretmenlere günün her saatinde sohbet veya e-posta yoluyla ulaşabilirler.

Bu sistem tavsiye veya rehberlik ihtiyacı olan öğrenciler için harikadır, aynı zamanda öğrencilerin kendi başlarına cevap ve çözüm bulmakta zorlanamayacakları anlamına gelir. Öğretmen başına çok fazla öğrenci olduğu için, personel üzerinde çok fazla baskı uygulayarak çalışmalarını ve günün her saatinde hazır olmalarını gerektirir.

Okullar, öğrencilerin cevaplarının başkalarının görmesi ve yorumlaması için Reddit benzeri portallarla iletişimi sınırlandırarak öğretmenlerini barındırmaya çalışabilir. Daha sonra öğrenciler kendi aralarında problemleri kendi başlarına çözmeye teşvik edilebilirler; öğretmenler sadece nadir durumlarda müdahale eder.

Bilgisayarlarla öğrenmek pahalıdır

Bilgisayar bilimi giderek fizik, biyoloji veya kimya ile birlikte öğretilmektedir. Ve bu diğer bilimlere benzer şekilde, öğrencilere talimat vermek için özel ekipmanlara ihtiyaç vardır. Kimya özel bir laboratuvara ihtiyaç duyduğunda, bilgisayar bilimleri dersleri de oldukça pahalı olabilecek bilgisayar ekipmanına ihtiyaç duyar.

Okullarda programlamayı öğrenmenin ötesinde, bilgisayarlar da bir eğitim aracıdır. Etkileşimli medya içeriği, kısa sınavlar düzenleyebilir veya öğrencilerin akla gelebilecek herhangi bir konuyu araştırmasına yardımcı olabilirler.

  Omegle'den (veya başka bir web sitesinden) yasak nasıl alınır?

Bir bilgisayar ve internet bağlantısı sayesinde, tüm insanlık bilgisi sadece birkaç tık ötede. Bilgisayar kullanmayı, internette gezinmeyi ve bilgi almayı bilmek, her öğrencinin ustalaşabileceği bir beceri olmalıdır.

Ancak birkaç okul her öğrencinin eline bir bilgisayar yerleştirmeyi göze alabilir ve her öğrencinin evde bir bilgisayara erişimi olduğunu veya ailenin mali durumunun bir bilgisayar edinmesine izin verdiğini varsaymak güvenli değildir..

Otomatik testler öğretmenlerin daha büyük sınıflara katılmalarını sağlayabilir

Sınavlar ve testler birçoğu için okulu okul yapan şeydir. Ders için materyali gözden geçirmek, not vermek ve sonunda açıklamak zorunda olan öğretmen için çok fazla iş yaratırlar. Sınıf büyüdükçe öğretmen için daha fazla çalışma.

Teknoloji, öğretmenlerin bir öğrencinin çalışmasını anında not alan otomatik testler yapmalarına ve hangi konuların kapsamlı bir şekilde gözden geçirilmesi gerektiğine ilişkin bir genel bakış sunmalarına olanak tanır. Testler ayrıca öğretmene hangi öğrencilerin daha fazla dikkat gerektirebileceğini ve hangilerinin daha fazla sorgulanması gerekebileceğini söyleyebilir..

Zayıflıkların veya güçlü yanların olduğu yerlerde öğrencileri dinamik olarak test edecek bir yapay zekayı hayal etmek, onları daha fazla çalışmaya itmek bile mümkündür..

Ödevlerin daha iyi olması gerekiyor

Evdeki bilgisayarlar ödevlerin öğrencilerin bilgilerini test etmek için kullanılma şeklini önemli ölçüde değiştirdi.

Yapılan harcamalar, tüm öğrencilerin bir bilgisayara erişiminin olduğu bir dönem için hala bir yolumuz olmadığı anlamına gelse de, çoğu okulun ortak kullanım için en az bir tane var. Bu artan bilgisayar kullanılabilirliği daha fazla araştırmayı nispeten kolaylaştırırken aynı zamanda öğrencilerin egzersizleri aldatmasını veya atlamasını mümkün kılmaktadır. Ödev, her zamankinden daha fazla, yaratıcılığa hitap etmeli ve orijinal çalışmanın anlamlı olmasını gerektiriyor.

Teknolojik zorluklar sadece hızlanacak

Bilgisayarlar ve internet bilgi edinmek ve yaymak için çok faydalıdır. Fiziksel alanı anlamsız yaparlar ve bilgiyi kitapların yapamayacağı şekilde görselleştirmeye yardımcı olabilirler.

  31 Herkesin görmesi gereken İnternet güvenlik memleri

Ancak, birçok durumda öğrenci başına aksi takdirde yapmaları gerekenden daha fazla zaman harcamak zorunda olan öğretmenler ve müfredatlar için önemli zorluklar ortaya çıkarırlar..

Ancak, güçlü bir strateji ve akıllı ileri görüşle, okullar ve öğretmenler teknolojiyi, yeni neslimizin şimdiye kadar en akıllı hale gelmesine yardımcı olacak şekilde kullanabilirler..

Teknoloji eğitimi nasıl etkiler?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.