Antivirüs İncelemeleri: Kaspersky ve Norton Internet Security Sizi Gerçekten Koruyor mu?

PC’nizde üçüncü taraf bir antivirüs yazılımı bulunmadığı için bir aptal olarak düşünülmeniz çok uzun zaman önce değildi. Windows gibi işletim sistemlerinin kendi antivirüs korumasına sahip olması, güvenlik duvarlarının hemen hemen her ağ cihazına yerleştirilmesinden ve VPN güvenliğinin herkes tarafından erişilebilir hale gelmesinden bir zamandı..

O zamanlar internet güvenliğindeki büyük vurucular Norton ve Kaspersky tarafından yapıldı ve bugün hala en popüler premium süitlerden ikisi. Ancak Norton ve Kaspersky sizi koruma konusunda ne kadar başarılı??

Kutuda ne var?

Norton Security ve Kaspersky Internet Security büyük ölçüde benzer paketlerdir ve her birine özgü birkaç küçük özellik için tasarruf sağlar. Her ikisi de şunları içerir:

  • Anti-virüs özellikleri tespit etmek için yerel ve çevrimiçi dosyaları tarayan
  • “Güvenli web” uyarıları güvenli olmayabilecek web sitelerine ve indirmelere karşı
  • İki yönlü güvenlik duvarları ev ağlarına izinsiz girişleri önlemek için tasarlanmıştır
  • Kimlik avı teknolojisi bilinen sahte web sitelerini engelleyen
  • Ebeveyn Denetimleri çocukları uygun olmayan çevrimiçi materyallerden korumak için tasarlanmıştır

Hem Norton hem de Kaspersky, büyük PC sitelerinden de olumlu eleştiriler aldı ve her ikisi de bir yıllık lisans için aynı fiyat civarında.

Her şey kulağa hoş geliyor, ancak Kaspersky ve Norton’un ihtiyacınız olan internet güvenliği korumasını sağlayacağı anlamına mı geliyor? Bazı artıları ve eksileri inceleyelim.

İyi: En son tanımlar

Sürekli yeni tehditler ortaya çıkıyor. Geçmişte Heartbleed ve Shellshock Bash böcekleri vardı. Sizi korumak için, çevrimiçi güvenlik hizmetlerinin en son sorunların çözümleriyle sürekli olarak güncellenmesi gerekir.

  Chrome uzantılarını manuel olarak kaldırma

Yıllık lisansınız ödenirse, Norton ve Kaspersky sizi en son tanımlarla güncel tutar. Bilinen virüsler ve kötü amaçlı yazılımlar size ulaşmadan algılanır ve sisteminizde bulunanlar kaldırılır.

Kötü: Güvenlik açığı anları

Norton ve Kaspersky’nin ikisi de yeni tehditlerle başa çıkmak için çabuk ama yine de reaktif çözümler. Bir tehdit bilindiğinde, geliştiriciler bir düzeltme oluşturur ve ardından bir yazılım güncellemesi yayınlanır.

Ancak, bir tehdidin ortaya çıkması ile korumanızın güncellenmesi arasında her zaman bir güvenlik açığı dönemi olacaktır. Bir tehdit bilinene ve çözülene kadar Kaspersky ve Norton size yardımcı olamaz.

İyi: Daha güvenli tarama

Kaspersky ve Norton güvenli web taraması için daha proaktif bir yaklaşım benimser. Tarayıcıları genellikle internetteki penceremiz olarak düşünürüz – istediğimiz herhangi bir web sitesine bakabiliriz, ancak bizi göremezler.

Ne yazık ki durum böyle değil. Kötü amaçlı ve saldırıya uğramış siteler bilgisayarınıza kötü amaçlı yazılım bulaştırabilir. Truva atları, zararlı sitelerin o sevimli kedi videosunu izlemek için indirmeniz gerektiğini söylediği video oynatıcı indirmeleri olarak kendilerini gizler. Kısaltılmış bağlantılar sizi asla gitmek istemediğiniz karanlık yerlere götürür. Liste devam ediyor.

Kaspersky ve Norton, sizi bu tehlikeler hakkında uyaran özellikleri tarayıcınıza entegre eder. Her iki şirket de zararlı sitelerden oluşan büyük bir veritabanı tutuyor ve bir siteyi ne zaman ziyaret etmek istediğinizi size bildiriyor.

Virüsten koruma yazılımının internet bağlantınızı şifrelemediğini veya anonimleştirmediğini unutmayın. İnternet bağlantınızı şifrelemek ve anonimleştirmek istiyorsanız bir VPN kullanmanız gerekir.

Kötü: Bilgisayarınızı yavaşlatma

Tüm bu tarayıcı içi bağlantı denetiminin dezavantajı, ihtiyaç duyduğu bilgi işlem gücü ve bant genişliği miktarıdır. Özellikle eski sistemlerde, Norton ve Kaspersky işleri yavaşlatabilir.

Gücü yalnızca web güvenliği özellikleri değil. Lifehacker.com, Norton’u bir bütün olarak “son derece yavaş ve şişkin” olarak nitelendirdi.

  Adware nedir?

Bu, programların sizi korumayacağı anlamına mı geliyor? Hayır. Ama sizi korurken ne kadar yararlı olduklarını etkiler mi? Ne yazık ki evet..

İyi: Temel konuların ele alınması

En azından Norton ve Kaspersky ile, tek bir kutuda çok çeşitli güvenlik özellikleri elde edersiniz. Yukarıda listelendiği gibi, virüsten koruma, güvenlik duvarı, kimlik avı önleme özellikleri ve daha pek çok şey elde edersiniz.

Sadece bir kurulum var ve ayarlar herkesin anlayabileceği kadar kolay. Dolayısıyla, kolay ve kapsamlı bir güvenlik çözümü arıyorsanız, Norton ve Kaspersky, temel gerekliliklerin çoğunu iyi kapsar.

Kötü: Temel özellikler başka bir yerde ücretsiz olarak kullanılabilir

Bununla birlikte, dikkat edilmesi gereken bir şey, Norton ve Kaspersky’nin bu özelliklerin hayati olduğunu fark eden tek şirket olmadığıdır..

Yeni Windows 10, bir güvenlik duvarı, kötü amaçlı yazılım kaldırma aracı ve sık güvenlik güncelleştirmeleri ile birlikte gelir. Apple’ın OS X hemen hemen aynı şeyi sunuyor. Hiçbir ekstra ücret ödemeden. Ve bu özellikler işletim sisteminize entegre olduğu için Norton ve Kaspersky’den daha az kaynağa aç.

Bu yerleşik özellikler, Norton ve Kaspersky ile aynı düzeyde koruma sağlamaz, ancak kesinlikle para kazanmak isteyenler için bir seçenektir. Ayrıca dikkate değer bazı ücretsiz seçenekler var.

en sonunda, bilgisayarınızı temiz tutmak için en iyi çözüm yazılım çözümlerini birleştirir ve sağduyu. Şüpheli bağlantıları tıklamamak ve yazılımınızı güncel tutmak, temiz bir makineyi korumanıza yardımcı olabilir..

ExpressVPN’in internet gizlilik kılavuzlarına geri dönmek için burayı tıklayın

Antivirüs İncelemeleri: Kaspersky ve Norton Internet Security Sizi Gerçekten Koruyor mu?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.