Her çevrimiçi hesap için neden benzersiz bir şifre kullanmalısınız?

Güçlü bir şifre kullanın

Kullanıcı güvenliğini artırmak için ExpressVPN artık kullanıcılardan başka bir yerde kullanmadıkları bir şifre oluşturmalarını istemektedir ve şunları içermelidir:

  • En az 8 karakter
  • En az bir sayı
  • En az bir sembol (ör. #, {, @,!,?)

Neden asla aynı şifreyi iki kez kullanmamalısınız?

Saldırılara karşı koruma için, açtığınız her hesap için ExpressVPN de dahil olmak üzere benzersiz bir şifre oluşturmak önemlidir.

Web sitelerinde sürekli olarak kullanıcı giriş kimlik bilgilerinin çalınmasına neden olan sürekli saldırılar vardır ve kötü niyetli ne-well-do-wells, örneğin bir bankanın yaptığıyla aynı korumaya sahip olmayan savunmasız siteleri hedefler.

Saldırı, kullanıcı e-postaları ve parolaları için bir forum sayfasının düşük düzeyli bir moderatörüne sormak için sahte bir yönetici e-postası kullanmak kadar basit olabilir. Bir bilgisayar korsanı bu ayrıntılara sahip olduktan sonra, bunları daha güvenli çevrimiçi hizmetlerde deneyeceklerdir.

Bu nedenle, dünyanın en güçlü şifresine sahip olsanız bile, bankanız için yaptığınız gibi bir yavru kedi resmi forumu için aynı şifreyi kullanırsanız, önemli bir saldırı riskiyle karşı karşıya kalırsınız..

Tabii ki, tüm bu şifreleri hatırlamak için bir Herkül zihinsel güç gerekir, ancak hayatı kolaylaştırmak için bir şifre yöneticisi kullanabilirsiniz.

Güçlü parolaların önemi

ExpressVPN, kullanıcı hesaplarını korumak için insan dışı girişleri engellemek için bir ReCaptcha sistemi de dahil olmak üzere çeşitli önlemler alır, ancak sağlam bir şifre kullanmak yine de önemlidir.

Bir kaba kuvvet saldırısı, bir saldırganın bir girişi tahmin etmek için şifreleri spam alacağı zamandır, bu yüzden şifre uzunluğu ve karmaşıklığı inanılmaz derecede önemlidir – sadece bir ekstra rakam hesabınızı katlanarak geçirme süresini artırır.

Örneğin, yalnızca 4 harf içeren bir şifre 456.976 birleşime sahiptir, ancak 5 olan bir şifre 11.881.376’dır..

  Spam, forum spam'ı ve e-posta spam'ı yoluyla nasıl internet spam'ı haline geldi? İstenmeyen e.

Rakamları ve tüm sembolleri (96 karakter) ekleyerek ve en az 8 karakterlik bir şifre ile ExpressVPN şifreleri için 457.163.239.653.376 olası kombinasyon vardır.

ExpressVPN’in kabul edeceği minimum karakter sayısı 8 olmasına rağmen, ne kadar çok kullanırsanız hesabınız o kadar güvenli olur. 12 haneli bir şifre 94 ^ 12 (475.920.314.814.253.376.475.136) kombinasyonuna sahiptir ve bilgisayarın saniyede iki milyar tahminde kırılması için 7.5 milyon yıl gerekir..

Çevrimiçi hesaplarınızı güçlü bir parola ile koruyun

Rastgele bir şifre üreticisi kullanın şifrelerinizi uzun ve karmaşık hale getirin ve hatırlamak için bir şifre yöneticisi kullanın..

Neden ExpressVPN şifrenizi şu anda daha güvenli bir şeye güncellemiyorsunuz? Bu kılavuz size nasıl yapılacağını gösterecektir. Bazı farklı ve güvenli bir şifre seçmek için heyecan verici teknikler demeye cesaret edelim, Lexie’nin bu rehberine göz atın.

Her çevrimiçi hesap için neden benzersiz bir şifre kullanmalısınız?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.