Okulunuz çevrimiçi etkinliğinizi izliyor; işte bu konuda neler yapabilirsiniz?

okul çevrimiçi etkinliğinizi izliyor

Yeni öğretim yılının başlangıcı sadece haftalar sürüyor, bu da çoğu öğrenci için iş için ya da… “diğer” şeyler için çevrimiçi olarak çok fazla zaman harcamak anlamına geliyor.

Ancak ister lise ister üniversitede olun, muhtemelen okulda çevrimiçi geçirdiğiniz zamanın şu ya da bu şekilde izlenmesidir. Wi-Fi kullanım izleyicilerinden katılımı kaydeden biyometrik tarayıcılara kadar yöneticiler kim olduğunuzu, nerede olduğunuzu ve çevrimiçi ortamda ne yaptığınızı bulabilir.

Okulun ne izleyebilir?

1. Çevrimiçi etkinliğiniz

Kampüste, herhangi bir cihazdan kablosuz ağa her bağlandığınızda, okulunuz hangi web sitelerini ziyaret ettiğinizi bilir. Siteler HTTPS ile güvenli değilse, neye baktığınızı da görebilir.

Kolejiniz veya liseniz, İngiltere’deki 1000’den fazla okulda gizlilik savunucuları Big Brother Watch tarafından yapılan bir çalışmada ortaya konulduğu gibi bilgisayar kullanımını ve internet geçmişini izleyen sınıf yönetimi yazılımı da uygulayabilir..

Üniversiteniz e-posta sistemini barındırıyorsa, İngiltere’deki bazı üniversitelerde olduğu gibi, bunun üzerinden tüm yazışmaların da izlenmesi muhtemeldir..

2. Kampüsteki (ve dışı) hareketleriniz

Ziyaret ettiğiniz sitelere ek olarak, üniversiteniz Wi-Fi kullanımınızdan nerede olduğunuzu öğrenebilir. Avustralya’da, bazı üniversiteler öğrencilerin Wi-Fi bağlantılı cep telefonları aracılığıyla kampüs etrafındaki hareketlerini izler ve hatta öğrencilerin tam olarak nerede olduklarını söyleyebilir.

Üniversiteler şu anda sadece genel olarak öğrencilerin hareketlerini izlemekle birlikte, kullanılan teknolojinin bireysel düzeyde etkinliği tanımlamak için genişlemesi mümkündür – kampüste olmadığınız süreyi kontrol etmek ve o zamanı notlarınıza yansıtmak, Örneğin.

Bunu kampüste CCTV kamera gözetimi ile birleştirin ve üniversite her zaman fiziksel konumunuzu bulabilir. ürpertici!

Üniversitenizin sizi izlemesini nasıl durdurabilirsiniz?

  1. EFF’nin HTTPS Everywhere tarayıcı eklentisini edinin. Bonus: Eklenti aynı zamanda Chrome uzantımızda!
  2. Bunu söylemek bize hizmet ediyor, ancak iyi bir VPN almak tüm internet trafiğinizi okulunuzun Wi-Fi yöneticilerinden gizleyecek.
  3. Özel ve akademik yazışmalarınızı birbirinden ayırın; önce kişisel gizliliğinizi ve güvenliğinizi koyan bir e-posta sağlayıcısı kullanın. Bu dört e-posta sağlayıcısından birini öneririz.
  4. İster kampüsteki CCTV kameraları tarafından tanımlanmayı önlemek için ister trippy eşarp, ister basit bir yüz maskesi olsun, gözetim önleyici bir moda beyanı yapın.
  5. En önemlisi, okulunuzun kullandığı (veya kullanmadığı) gizlilik uygulamalarını okuyun ve üniversitenizin çevrimiçi etkinliğinizden ne kadar toplandığını öğrenin.
  Tarihin En Büyük Üç Dolandırıcılığı

Düşünceleriniz için 5.000 $?

Çevrimiçi gizlilik ve güvenlik konusunda endişeli bir öğrenci misiniz? Okulunuzun gizlilik politikası değişikliğini (veya dünyanın bu konuda) nasıl görmek istersiniz? Bize 400 kelimeyle söyleyin, 5.000 dolarlık bir burs kazanabilirsiniz!

Okulunuz çevrimiçi etkinliğinizi izliyor; işte bu konuda neler yapabilirsiniz?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.