רכישת Fitbit של גוגל היא המפתח לתצוגת הפרטיות שבשליטת IoT של העתיד

איור של שעון חכם עם הלוגו של גוגל על ​​הפנים.

מאז שגוגל השתלטה על Fitbit בשנה שעברה בעסקה של 2.1 מיליארד דולר, היו חששות גוברים מה ההסכם מייצג מבחינת פרטיות המשתמשים ומעקב אחר נתונים..

למרות שזו יכולה להיות המקרה הראשון שגוגל רכשה באופן ישיר חברת שעונים חכמים שלמים, לוויתן הטכנולוגי ללא ספק העין על חתיכה גדולה יותר של העוגה הלבישה מזה זמן..

בינואר 2023, היא רכשה את טכנולוגיית שעון החכם מ- Fossil בעסקה של 40 מיליון דולר במטרה לפתח ולקדם את פלטפורמת Wear OS שלה ולדחוף מכשירים לבישים יותר.

עם עסקת פיטביט, יתכן שהוא הגיע למעגל ההבטחה הזה. לפרסום הבלוג של גוגל המודיע על העסקה יש טבעת דומה לעסקת הפוסיל.

[מודאג לגבי עתיד דיסטופי בו הפרטיות איננה אלא חלום שנשכח מזה זמן רב? הירשם לניוזלטר של ExpressVPN.]

ריק אוסטרלו, סגן נשיא בכיר למכשירים בגוגל, הסביר כי ההשקעה נועדה “להזדמנות להשקיע עוד יותר ב- Wear OS וכן להציג את מכשירים לבישים שנעשו על ידי גוגל לשוק.”

במקביל, הוא הרגיע משתמשים: “לעולם לא נמכור מידע אישי לאף אחד. נתוני הבריאות והבריאות של Fitbit לא ישמשו למודעות Google. ואנחנו נותנים למשתמשי Fitbit את הבחירה לבדוק, להעביר או למחוק את הנתונים שלהם. “

אבל הצרכנים נותרו ספקנים. רבים פנו לטוויטר כדי להודיע ​​שהם מחפשים באופן פעיל חלופות של Fitbit או שהם נזהרים מהשלכות הפרטיות.

שלום! כולם כאן מכירים אלטרנטיבה # ידידותית לפרטיות ל- @fitbit?

עכשיו כאשר @Google קנה אותם, אני רוצה לעבור למשהו אחר.

– בריאן פגאן �� + ❤️ (@brianpagan) 15 בדצמבר, 2023

העובדה של- Google יש תיעוד פרטיות זוועה לא בדיוק עוזרת להפחית את החששות. בואו נסקור מקרוב מדוע העסקה התרחשה מלכתחילה.

זה אפל, טיפש

אייפון ו- Macbook נוטים לשלוט בכותרות בכל הנוגע להשקות חומרה של אפל, אך מרבית האנשים נוטים להתעלם מכך ש- Apple Watch היא אחת החטיבות הצומחות ביותר בחברה..

  OS X Yosemite: האם האבטחה והפרטיות הם המחשבה הראשונה או מחשבה שלאחר מכן?

בשנת 2023, מכירות Apple Watch היוו כמחצית מכלל מכירות השעונים החכמים ברחבי העולם, עם כ- 22.5 מיליון יחידות שנשלחו. פיטביט במקום השני בהפרש ניכר עמד על 5.5 מיליון, סמסונג הגיעה למקום השלישי ב -5.3 מיליון ואילו גרמין תפסה את המקום הרביעי ב -3.2 מיליון.

בשנת הבכורה של Apple Watch, כאשר המבקרים כמעט והכללו אותה באופן אוניברסלי, היא עדיין הצליחה לגרוף 1.5 מיליארד דולר יותר ממה שרולקס עשתה.

תן לזה לשקוע לרגע. אפל הרוויחה מיליארד דולר יותר מאולי אחד ממותגי השעונים המוכרים ביותר בעולם.

מאז, Apple Watch עבר רק מחוזק לחוזק. הגרסה החדשה כוללת כמה תכונות רפואיות המשולבות בתוכה, כגון התראות על דופק, צג ECG ויכולות גילוי נפילות.

גוגל מיקדה את שירותי הבריאות באופן לא אדיולוגי וידעה שעליה לפעול במהירות; אחרת זה ייתן לצמיתות את החלל לאפל וליריבות אחרות. וכאשר השוק הלביש צפוי לעלות ל -63 מיליארד דולר עד 2025, זה נתח מזומנים חסון שלא היה מגיע לקופתו אחרת.

אני לא אנליסט פיננסי, אבל עסקה של 2.1 מיליארד דולר עבור Fitbit, השחקן השני בגודלו בחלל מערכת ההפעלה הלבישה, שגייס הכנסות של 1.8 מיליארד דולר בשנת 2023 נראה כעסק הגון.

זה היה לא מוחלט עבור גוגל. סנדראר פיצ’אי קיבל מחיר מוזל עבור חברה שיש לה הון ניכר של המותג ובסיס משתמש נאמן של כ- 28 מיליון. ללא הרכישה, נראה כי לא הייתה שום אפשרות שגוגל הייתה יכולה לבצע שקע רציני בשוק השעונים החכמים.

איך Fitbit יעבוד עם גוגל?

גוגל יכולה להכחיש את כל מה שהם רוצים, אבל הבסיס שעומד מאחורי העסקה הוא להפוך את האלגוריתמים שלה לחכמים יותר ולהשליך מערך של מוצרי חומרה פולשניים עוד יותר על הציבור הבלתי מעורער..

  מה יקרה בעתיד בפרטיות האינטרנט?

החברה עשויה שלא למכור נתוני Fitbit לצדדים שלישיים כפי שהיא טוענת. אבל Fitbit הפסידה אשתקד הפסד גוגל, וגוגל בהחלט אינה צדקה. יתכן ועם זאת לא סביר כי ניתן להתייחס לפיטביט כחטיבה עצמאית כאשר גוגל תשאיר יותר כסף עבור R&D והחתירה לבנות מוצרים חכמים יותר.

זו לא תהיה הפעם הראשונה שגוגל מוציאה כסף גדול על חברה והפסידה. היא שילמה 12.5 מיליארד דולר עבור מוטורולה רק כדי להיפטר ממנה בסביבות 3 מיליארד דולר כמה שנים מאוחר יותר מכיוון שהיא מעולם לא הבינה כיצד לשלב אותה בחבילת מוצרי הליבה שלה..

התרחיש הסביר יותר עבור Fitbit הוא שילוב מעמיק יותר עם קו הטלפונים הפיקסלים המתפתחים של גוגל, Nest Hub, Google Home וכל מה שהחברה תעלה בה. אז יש לך את השעון החכם שלך שמעביר נתונים בחזרה לטלפון שלך, שמסנכרן עם התרמוסטט החכם והרמקול שלך וגיזמות אחרות בשליטה קולית..

בינתיים, כל המכשירים הללו מסוגלים לעקוב אחר השינה שלך, פעימות הלב שלך, המוסיקה שאתה מנגן, האנשים שאתה מדבר איתם בתדירות הגבוהה ביותר, ההצגות שאתה צופה בהן, סוגי הדברים שאתה קונה באינטרנט ומה אתה אוהב לאכול.

גוגל יכולה לטעון שהם לא משתפים את הנתונים באופן חיצוני, אך שום דבר לא מונע מהחברה להעביר נתונים מחטיבה אחת לאחרת, כמו שימוש בנתוני Fitbit כדי להפוך את התרמוסטט שלה לחכם יותר. או Nest Hub מצווה לבנות אפליקציות קנייניות לטלפונים של פיקסל.

ולגבי חברה שגירסה בצפון 100 מיליארד דולר בהכנסות ממודעות בשנת 2023, כמעט בלתי אפשרי להעלות על הדעת שהמשפחה ההולכת וגדלה של מוצרי חומרה לא תשמש למיקוד חכם יותר בכושר מסוים.

הרשומה של גוגל עם פרטיות אינה נהדרת

לגוגל יש שיא נורא בכל הקשור לשמירה על הפרטיות, אז מדוע זה יהיה שונה בכל הנוגע לעסקת Fitbit? Google Home Mini ריגש משתמשים, ופרויקט הזמיר שלה עכור ומסתורי.

  אדוארד סנודן, קפטן אמריקה, ופרטיות בעולם הגלגלים

אני לא יכול לראות את הרכישה הזו באור אחר אלא בעסקה גרועה עבור הצרכנים באופן כללי. לרוע המזל נראה כאילו העתיד הדיסטופי הזה הוא מה שנצטרך להתמודד איתו.

רכישת Fitbit של גוגל היא המפתח לתצוגת הפרטיות שבשליטת IoT של העתיד
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.