מה יקרה בעתיד בפרטיות האינטרנט?

איור של מנעול פיקסל

לרוע המזל הגענו לנקודה בה האינטרנט אינו פועל כראוי אלא אם כן אנו מקריבים חלק מהפרטיות שלנו. כל מהטוויטר לטלפונים סלולריים רוצה גישה למידע האישי שלנו, מיקום ה- GPS ועוד.

עבור רובנו, איך חברות אוגרות את המידע שלנו ומשתמש בהן הוא בעיקר תעלומה. יש סיפורים בלתי פוסקים על מידע צרכני גנוב, ובכל זאת אנו עדיין, ברצון, מוציאים את שלנו מכיוון שהאלטרנטיבה היא שירותי ענן ורשתות חברתיות שכוללות אותנו.

אם פרטיות האינטרנט כבר נשחקה כל כך הרבה בימינו, איך יהיו דברים בעתיד?

האינטרנט של הדברים יכול לשים את כל חייך ברשת

התשובה תלויה באופן שבו האינטרנט מתפתחת בעתיד. מגמה אחת שצפויה לשנות את הנוף היא הגידול במכשירים שאינם מחשבים המשתמשים באינטרנט כדי להתחבר לשירותי ענן.

האינטרנט של הדברים (IoT) צפוי להביא את הכל, החל ממכונות כביסה ועד שתלים רפואיים ברשת. יתרון אחד של אובייקטים חכמים אלה הוא שנוכל לשלוט עליהם מרחוק. בקרוב נוכל לשלוט על כל מה שבבתים שלנו באמצעות אפליקציה.

אך חפצים חכמים כמו אלה מסתמכים על שליחת מידע על פעילויותינו לספקי שירותים. ברגע שרוב המכשירים יהיו מקוונים, כל החיים שלנו יהיו מדי.

עידן ה- Big Data

נתונים אישיים שנאספו על ידי חברות כמו פייסבוק וגוגל, כמו גם רבים אחרים, כבר הובילו ליצירת מאגרי מידע מאסיביים ומובנים אודות הרגלי הלקוחות. נתונים גדולים זה משמש כבר כדי להשפיע על האופן בו חברות מכוונות ללקוחות ועיצוב מוצרים חדשים.

כמות הנתונים בעולם צומחת בקצב מדהים – 90% מנתוני העולם נוצרו בשנתיים האחרונות. נכון להיום, נוצרים 2.5 נפח-נתונים (2.5 מיליארד GB) מדי יום.

רוב הנתונים הללו עוסקים בנו, ומה אנו עושים באופן מקוון. כשנתונים גדלים בקצב זה, דמיין כמה יהיו בעוד עשר שנים!

  סרט שובר קופות מעלה "קבוע" עם VPN

יונה מכוסה בדפוסי התנהגות

דרך משמעותית אחת שחברות כבר משתמשות בנתונים גדולים היא למצוא דפוסים בהתנהגות שלנו. דפוסים אלה משמשים כדי לחזות את התנהגותנו העתידית, להניח הנחות לגבי מי שאנחנו ולמכור לנו בצורה יעילה יותר.

הניו יורק טיימס דיווח כי קמעונאים ומלווים כבר משתמשים בנתונים על רכישות בעבר כדי לחזות אילו לקוחות עשויים לבצע החזר כספי בזמן. קמעונאי קנדי ​​אחד מצא כי לקוחות שקנו זרעי עופות מובחרים עשויים לשלם במועד. לקוחות שקנו אביזרי רכב בצורת גולגולת היו בעלי סיכוי גבוה יותר להחמיץ תשלומים.

באופן מפחיד, כל הלקוחות שמתאימים לדפוס האחרון נדחו לקבלת אשראי בחנויות – גם אם היו מועמדים חדשים שלא החמיצו תשלומים בעבר.

חיזוי העתיד

המגמה היא שאנו חולקים נתונים נוספים על עצמנו, באמצעות יותר מכשירים. רשת האינטרנט של הדברים תגדיל כי שיטות נוספות לארגון וניתוח נתונים גדולים מתפתחות מדי.

עם כל כך הרבה נתונים על ההרגלים שלנו העומדים לרשותם, חברות אינטרנט יכולות בקרוב לדעת עלינו יותר מכפי שאנחנו יודעים על עצמנו – כולל מה שנעשה בהמשך.

מה יקרה בעתיד בפרטיות האינטרנט?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.