پرونده های ایمن و ناشناس را با OnionShare 2 به اشتراک بگذارید

آرم OnionShare

مدتی است که از OnionShare در ExpressVPN استفاده کرده ایم و بسیار هیجان زده هستیم که دست دوم خود را به دست آوردیم و نسخه دوم ابزار مناسب برای حفظ حریم خصوصی میکا لی را دریافت کردیم.

قبل از OnionShare ، ارسال پرونده به یک همکار آنلاین یا درد شدیدی داشت ، یا نیاز به استفاده از خدماتی مانند Dropbox یا Google داشت که این امر باعث پایش ، نمایه سازی ، سانسور و به اشتراک گذاری پرونده ها با دولت ها و شرکای تبلیغاتی می شد..

OnionShare نه تنها به راحتی این مشکل را دور می زند بلکه یک لایه اضافی از ناشناس بودن را با شبکه Tor اضافه می کند ، به این معنی که شما قادر خواهید بود پرونده ها را به طور ناشناس با افراد به اشتراک بگذارید. تنها آنچه شما برای ارسال و دریافت فایل نیاز دارید مرورگر Tor است که به هر حال ما اکیداً توصیه می کنیم.

چگونه OnionShare کار می کند

به طور خلاصه ، OnionShare یک سرور وب در رایانه شما ایجاد می کند و آن را از طریق یک سایت .onion قابل دسترسی می کند.

پس از ایجاد ، پیوندی برای اشتراک گذاری با گیرنده در نظر گرفته شده پرونده ها دریافت خواهید کرد ، که فقط برای بارگیری محتوا نیاز به باز کردن آن با استفاده از مرورگر Tor دارد. به طور پیش فرض ، هر پرونده فقط یک بار قابل بارگیری است ، اما اگر می خواهید آن را با توده ها به اشتراک بگذارید ، می توانید این ویژگی را غیرفعال کنید.

  ربودن DNS توضیح داد

اشتراک گذاری پرونده ها با تصویر OnionShare

چه جدید در OnionShare 2 است

OnionShare 2 نه تنها به شما امکان می دهد پرونده ها را ارسال کنید بلکه آنها را نیز دریافت خواهید کرد.

دریافت فایل با تصویر OnionShare

برای دریافت پرونده ها ، “دریافت حالت” را در OnionShare وارد کنید. بار دیگر پیوند ایجاد شده را با منبع خود به اشتراک بگذارید ، که می تواند فایل را از طریق مرورگر Tor بارگذاری کند. پرونده ها در یک پوشه در هارد دیسک شما ظاهر می شوند.

همچنین می توانید پیوند “عمومی” ایجاد کنید که به شما امکان می دهد از مهمانی های مختلف دریافت کنید ، مانند صندوق پستی ناشناس برای نامه ها و بسته ها.

اما درست مثل هر جعبه گمنام ناشناس ، به یاد داشته باشید که مردم می توانند هر چیزی را برای شما ارسال کنند. اطمینان حاصل کنید که پرونده ها مخرب نیستند و در حالت ایده آل فقط انواع فایلهایی را که به آنها اعتماد دارید باز کنید ، مانند .txt ، .pdf یا .png. و حتی در این صورت ، ممکن است محتاطانه باشد که آنها را در یک ماشین مجازی یا TAILS باز کنید.

تصویر دریافت حالت OnionShare

ویژگی های جدید بیشتر در OnionShare 2

OnionShare 2 دارای بسیاری از ویژگی های جدید دیگر نیز هست ، از جمله:

  • استفاده از محیط sandbox برای سیستم عامل Mac
  • استفاده از آدرس های بعدی .ionion نسل بعدی
  • حالت عمومی
  • اگر OnionShare تشخیص دهد که کسی در تلاش است URL شما را حدس بزند ، سرور را می بندد
  • زبان های زیادی از جمله اسپانیایی ، پرتغالی ، روسی و ژاپنی
  • پرونده ها را از طریق دسک تاپ خود به اشتراک بگذارید
  3 ارز رمزپایه که به حفظ حریم خصوصی شما اهمیت می دهند

امروز OnionShare 2 را دریافت کنید

OnionShare نرم افزار رایگان و منبع باز است. می توانید آن را از وب سایت آنها بارگیری کرده یا مستقیم از GitHub بسازید. اشتراک گذاری مبارک!

پرونده های ایمن و ناشناس را با OnionShare 2 به اشتراک بگذارید
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.