راهنمای سوت زدن: چگونه در هنگام دمیدن سوت ناشناس بمانیم

چگونه به صورت ناشناس سوت بزنیم.

** این دومین قسمت از راهنمای سوت زدن در ExpressVPN است. **

قسمت 1: راهنمای سوت زدن: دمیدن سوت سخت است
قسمت سوم: راهنمای سوت زدن: چگونه می توان از منابع خود محافظت کرد
قسمت 4: راهنمای سوت زدن: چرا باید ابرداده را حذف کنید

فقط tl می خواهم؛?

دستیابی به ناشناس بودن در حین دمیدن سوت کار سختی نیست.

یک میلیون چیز می تواند به اشتباه انجام شود و منجر به تجدید نظر شما شود ، و از نظر ظاهری دشوارتر می شود ، سازمان بزرگتر و قدرتمندتر که مخالف هستید.

شرکت های بزرگ می توانند بودجه زیادی را برای نظارت بر کارمندانی که به “خرابکاری” مظنون هستند ، اختصاص دهند و دولتها نیز ممکن است منابع نزدیک به نامحدودی داشته باشند.

به این ترتیب ، این یک راهنمای کامل برای ناشناس ماندن نیست. در هر حالت شرایط متفاوت خواهد بود و توانایی نظارت بین سازمان ها و کشورها متفاوت است.

7 راه برای نشت اسناد و ارتباط پنهانی

مشکل ترین قسمت سوت زدن سوت نحوه برقراری ارتباط است. برای استخراج اسناد از سازمان خود باید یک کانال امن ایجاد کنید.

راهنمای سرکوب ExpressVPN.

1. رایانه ها در خدمت صاحبان خود هستند نه به کاربرانشان

به هیچ وجه نمی توان گفت که رایانه شما چه کاری انجام می دهد و چه اطلاعاتی را در آن وارد می کند مگر اینکه مطمئن باشید کسی تاکنون با سیستم عامل دستکاری نکرده است. در حالت ایده آل ، شما باید خود یک سیستم عامل را بر روی رایانه ای که خود دارید نصب کنید یا از سیستم عامل زنده TAILS ، از یک USB استفاده کنید..

انتقال اسناد یا اطلاعات از رایانه ای که شما در اختیار ندارید ، خطر بزرگی از کشف را به همراه دارد. بعضی اوقات شاید بهتر باشد که فایلها را با تلفن هوشمند شخصی خود عکاسی کنید یا اطلاعات مهم را روی یک تکه کاغذ بنویسید — گرچه این نیز خطر مهمی را به همراه دارد..

  چرا هرگز نباید دستگاه های خود را فرار از زندان کنید

سعی کنید از الگوهای معمول خود منحرف نشوید و فقط طبق معمول به اطلاعات دسترسی پیدا کنید. هنگام برقراری ارتباط با دیگران ، فقط این کار را در دستگاههایی که خود دارید انجام دهید و منحصراً آنها را کنترل می کنید.

Whistleblow ناشناس.

2. شبکه ها تمام اطلاعات را ثبت می کنند

یک سازمان ممکن است تمام کلیدهای صفحه ، تصاویر و یا برنامه های موجود در رایانه شما را ضبط کند ، یا حتی نظارت کامل شبکه را اجرا کند. این شبکه می تواند زمان تردد و ضبط الگوهای ترافیکی غیر طبیعی یا هر قطعه داده را ثبت کند. علاوه بر این ، اگر به هارد دیسک شبکه دسترسی داشته باشید ، سیستم یا درایو هر دسترسی را توسط هر کاربر وارد می کند.

برخی از شبکه ها تا آنجا پیش می روند که رمزگذاری TLS را در یک حمله متوسط ​​به هم می شکنند و گواهی ریشه خود را روی رایانه های شرکت قرار می دهند..

استفاده از VPN یا Tor Tor (به عنوان مثال از طریق TAILS) می تواند کمک کند ، اما در شبکه هایی که به شدت تحت نظارت قرار گرفته اند ، اپراتورها ممکن است در هرگونه ترافیکی که نمی توانند رمزگشایی کنند ، به ظن خود مشکوک شوند..

همیشه از شبکه Tor و یک VPN برای برقراری ارتباط استفاده کنید و از شبکه هایی که توسط شرکت کنترل نشده اند استفاده کنید.

چاپگر تمام اسناد را وارد می کند.

3. چاپگرها و اسکنرها همه چیز را ضبط می کنند

شبیه به درایوهای شبکه ، اکثر چاپگرها ، اسکنرها و فتوکپی ها حداقل یک پرونده برای هر سندی که چاپ می کنند از جمله یک تایم تایپ و کدام کاربر دستورالعمل را حفظ می کند. برخی از چاپگرها حتی یک کپی دیجیتالی از سند را در هارد داخلی خود نگه می دارند.

مهمتر از همه ، چاپگرها بر روی هر کاغذی که چاپ می کنند ، آهنگهای دیجیتالی را رها می کنند ، این امر باعث می شود ردیابی یک سند به یک چاپگر مجزا شود. این ویژگی های ردیابی در ابتدا برای گرفتن افرادی که در حال چاپ اسکناس های بانکی در خانه بودند ، به کار گرفته شد اما یکی از جدی ترین موانع برای چاپ اسناد به صورت خصوصی است..

  بهترین مکانهای مطلوب برای استفاده از VPN

اسناد را اسکن یا چاپ نکنید. در عوض ، اسناد چاپ شده را به صورت فیزیکی و اسناد الکترونیکی به صورت الکترونیکی درز کنید. برای حداکثر امنیت ، رونویسی اسناد به صورت دستی و برگشتی به یک متن متنی (.txt) گزینه خوبی است ، البته مطمئناً باید اسناد دست نویس را نیز نابود کنید..

تماسهای تلفنی رمزگذاری نمی شوند.

4. تلفن ها رمزگذاری نشده اند و موقعیت مکانی شما را فاش می کنند

شرکت شما ممکن است محل تلفن های خود را ثبت کند ، اما حتی اگر اینگونه نباشد ، می تواند توسط ارائه دهنده خدمات مخابراتی و هر شخصی که به آن دسترسی داشته باشد ، این مکان را ردیابی کند.

ردیابی تلفن می تواند اطلاعات حساس مانند بازدید شما از یک تنظیم کننده یا مطبوعات را به شما بدهد.

همه تماس های تلفنی و پیام های متنی غیرقابل رمزگذاری است ، مانند برخی از داده های مرور آنلاین و برنامه شما ، و برخی از داده ها (و همه ابرداده ها) برای مدت طولانی ذخیره می شوند.

از طریق تلفن صحبت نکنید و یا متن نکنید. هنگام ملاقات با دیگران تلفن خود را در خانه یا محل کار خود بگذارید. فقط از مسنجرهای رمزگذاری شده ، ترجیحاً سیگنال استفاده کنید. اگر به تلفن احتیاج دارید ، یک مورد استفاده را با پول نقد خریداری کنید. اگر می توانید ، آن را به هیچ وجه با سیم کارت فعال نکنید ، یا سیم کارت پیش پرداخت را با پول نقد دریافت کنید و فقط در صورت نیاز تلفن را روشن کنید ، در حالت ایده آل از خانه خود.

از بیت کوین استفاده کنید.

5- پول دنباله دار می ماند

کارتهای بدهی و اعتباری شما دنباله ای از مکان شما را در چه زمانهایی قرار می دهند که می تواند مخالفان شما را وادار کند تا یک تصویر کلی از اقدامات و همدستان خود را بررسی کنند تا از امنیت و سایر گزارشهای مربوط به معاملات استفاده کنند..

به همین ترتیب ، بلیط حمل و نقل عمومی الکترونیکی شما ممکن است مکان شما را نشان دهد و اینکه آیا این یک مقصد غیرمعمول بوده است.

در هنگام ملاقات با کسانی که به آنها اطلاع می دهید ، با پول نقد پرداخت کنید مکانی را پیدا کنید که معاملات نقدی رایج باشد یا جایی رایگان ، مانند یک پارک عمومی.

  بی طرفی خالص مهم است ، و ما باید برای آن بجنگیم

در صورت امکان با پول نقد پرداخت کنید و اگر مجبور هستید بصورت آنلاین خرید انجام دهید از کارتهای هدیه یا بیت کوین استفاده کنید.

ابرداده خود را حذف کنید.

6. همه چیز ابرداده را ترک می کند

لازم نیست تمام مطالب ایمیل ، چت یا تماسهای تلفنی خود را پایش کنید تا دریابید که چه چیزی را می خواهید. این واقعیت صرف شما در تماس با روزنامه نگار یا تنظیم کننده ممکن است برای یک تحقیق بیشتر و عمیق تر کافی باشد.

آگاه باشید که هر کاری که می کنید یا می گویید ، ابرداده را رها می کند. هر کلیک ، هر جستجوی گوگل ، چاپ ، پیام متنی ، ضربه تند وشدید زدن به کارت اعتباری یا سوار شدن به اتوبوس ، بخش کوچکی از اطلاعات را در بر می گیرد که ممکن است شما را شناسایی کند. حتی نامه کاغذی نیز اسکن شده است و منشاء تحویل و مقصد آن ثبت شده است.

ابرداده به معنی همه چیز است و حتی تغییر در الگوی روزانه شما ممکن است مشکوک به نظر برسد. اگر مرتباً در خانه هستید ، تلفن خود را در خانه بگذارید و تلویزیون را روشن کنید تا تصور کنید زندگی شما طبق معمول است. اگر خارج از منزل هستید و از دیدن آنها لذت می برید ، ملاقات با شخصی در آنجا امن نیست ، به جای اینکه ناگهان در یک پارک معلق شوید.

از ردپای دیجیتالی خود آگاه باشید و سعی کنید هرگونه تغییر در آن را حداقل نگه دارید. برای یافتن و حذف ابرداده از پرونده های ارسال شده از نرم افزار استفاده کنید. انواع پرونده هایی را در نظر بگیرید که دارای ابرداده زیادی نیستند ، مانند .txt و .png.

سوت زدن دیجیتال.

7. بهترین گزینه دیجیتالی است?

اینترنت ، بیش از هر فناوری دیگری ، فرصتهای بسیاری را برای حفظ حریم شخصی و ناشناس بودن فراهم می کند. اگر زرنگ و دانا هستید ، می توانید بصورت آنلاین ناپدید شوید و با خیال راحت با دیگران ارتباط برقرار کنید بدون خطر تشخیص.

این در مورد هر موقعیتی صادق نیست. ارسال نامه به اسناد ناشناس به روزنامه محلی بسیار ساده تر از یافتن گزارشگرانی است که بتواند به صورت الکترونیکی از شما محافظت کند.

سوت زدن های ناشناس TL ؛ DR

  • از دستگاه های خود استفاده کنید
  • از شبکه های خود استفاده کنید
  • چاپ یا اسکن نکنید
  • از تلفن استفاده نکنید
  • از کارت های اعتباری استفاده نکنید
  • عادت های خود را تغییر ندهید
  • ردپای دیجیتالی خود را به حداقل برسانید

مراقب باشید ، و از شما متشکرم که در اخلاق و اصول ایستاده اید!

راهنمای سوت زدن: چگونه در هنگام دمیدن سوت ناشناس بمانیم
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.