آیا آزمایشات DNA در منزل ارزش خطرات حریم خصوصی را دارند؟

آیا آزمایشات DNA در منزل ارزش خطرات حریم خصوصی را دارند؟

اعتراف می کنم همیشه مورد توجه کیت های آزمایش DNA قرار گرفته ام. خانواده و خانواده من پیچیده است ، و دارای طیف وسیعی از فرهنگ ها و مناطق جغرافیایی است ، بنابراین من مشتاقانه برای رسیدن به انتهای آن مشتاق بوده ام. بعلاوه ، درک این مسئله که چه نوع شرایط پزشکی ممکن است مستعد و اقدامات احتیاطی لازم برای مصرف من باشد ، بسیار جالب خواهد بود.

و من تنها نیستم یکی از 25 آمریکایی اکنون به اطلاعات ژنتیکی شخصی خود دسترسی دارد و چهار پایگاه داده ژنتیکی پیشرو در حال حاضر جزئیات مربوط به حدود 26 میلیون نفر را در اختیار دارند..

بخشی از جذابیت این است که روند کار چقدر آسان است. کیت های تست قیمت مناسب دارند و از حدود 65 دلار شروع می کنند. و تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که نمونه ای از بزاق خود را ارسال کرده و منتظر بمانید تا نتایج برای شما ارسال شود. 

DNA شما به عنوان یک محصول است

به نظر می رسد کیت های تست DNA همه سرگرم کننده و بازی ها هستند تا زمانی که متوجه شوید که حاضر نیستید برخی از اطلاعات شخصی خود را برای شرکتها پرداخت کنید. و آنها دقیقاً این اطلاعات را مخفی نگه نمی دارند. 

23andme ، یکی از محبوب ترین خدمات تست DNA ، در سال 2016 شروع به فروش دسترسی به داده های DNA ناشناس به بیش از 13 شرکت از جمله تولید کننده داروهای GlaxoSmithKline کرد که نزدیک به 300 میلیون دلار برای آن پرداخت کرد..

مطمئناً ، بیشتر مشتریان شرایط این برنامه را می پذیرند و می توانند امتناع کنند. اما وکلای مراقبت های بهداشتی به اظهارات محرمانه گیج کننده اشاره می کنند ، و می گویند که مشتریان غالباً از آنچه می توانند تحویل بگیرند یا میزان استفاده شرکت های DNA از این اطلاعات آگاهی ندارند. 

  با امنیت بیشتری با HTTPS EFF در همه جا و ExpressVPN مرور کنید

آیا کیت های DNA می توانند چیزهای مهمی را برای شما تعریف کنند?

نتایج مربوط به میراث شما می تواند جالب باشد ، اما آنها کامل نیستند ، به خصوص اگر شما از اجداد اروپایی نیستید. این امر به این دلیل است که بسیاری دیگر از افراد اروپایی این آزمونها را گذرانده اند و بیشترین اطلاعات را برای تهیه اطلاعات در اختیار بانکهای اطلاعاتی قرار می دهند.

از نظر برخی ، نتایج آزمایش DNA آنها ابزاری برای بررسی خطرات سلامتی آنها و استفاده از آن به عنوان پایه ای برای مشاوره جدید با پزشک است.. 

اما پزشکان می گویند کیت های آزمایش ممکن است باعث اضطراب غیرضروری شود ، به خصوص که هنوز دقت زیادی در مورد آزمایش خانه در تشخیص حساسیت به بیماری ها و صفات احتمالی وجود دارد. در حقیقت ، مثبت بودن کاذب برای شرایط ژنتیکی منجر به بروز فاجعه های نزدیک شده است ، مانند کاربری که جراحی پیشگیری از پستان را برنامه ریزی کرده است وقتی یک آزمایش به اشتباه به جهش جهش یافته به شدت با سرطان پستان پیوند داد.  

یکی دیگر از دلایلی که نمی توانید بیش از حد از اطلاعات کیت های DNA مصرف کننده استفاده کنید ، این است که ممکن است احتمال انقباض بیماری را منعکس کند ، آنها در تأثیر سبک زندگی مانند رژیم غذایی شما ، خواه سیگار کشیدن ، محیطی که در آن زندگی می کنید ، تأثیر نمی گذارد. ، و چقدر فعال هستید. 

به غیر از فاکتور جدید ، دشوار است که یک دلیل قانع کننده برای انتخاب کیت های تست DNA ارائه دهیم. 

اما این برای تحقیق است!

سازندگان کیت DNA هرگز این واقعیت را پنهان نکرده اند که مشاغل آنها به اندازه جمع آوری تعداد زیادی از داده های ژنتیکی به عنوان خدمت به افراد کنجکاوی در مورد نیاکانشان است. ارزش داده هایی که آنها جمع آوری می کنند این است که چگونه آنها می توانند هزینه یک آزمایش DNA را در دسترس یک فرد متوسط ​​قرار دهند.

  نحوه ایجاد آدرس .onion در Tor

شرکتهای آزمایش DNA ممکن است ادعا کنند که بانکهای اطلاعاتی آنها به مواردی مانند تحقیقات سرطان یا پیشگیری از بیماری دیابت کمک می کند ، اما ، حتی اگر این واقعیت داشته باشد ، شرکت های دارویی نیز به عنوان یک تلاش بشردوستانه 23 دلار وام های بزرگ را پرداخت نمی کنند. هر کدام از شرکتهای دارویی موفقیتی در این زمینه کسب می کنند ، بیشتر در زمینه ثبت اختراع داروها و ساخت میلیارد ها از این کشف متمرکز هستند.. 

و همانطور که موارد اخیر افزایش قیمت دارو نشان می دهد ، صنعت مراقبت های بهداشتی یک ناجی شریف نیست که دنیای بهتری برای همه ما ایجاد کند. این به عهده شما است که آیا O.K هستید. با این شرکت ها اطلاعات شما را سود می برند.

اما به حل جرائم کمک می کند!

سپس ظهور استفاده از GEDmatch ، یک پایگاه داده شجره نامه برای حل جرائم رخ داده است که بارزترین نمونه آن ، دستگیری سال گذشته مردی است که گمان می رود گلدن ایالتی قاتل ، یک قاتل سریالی است که در دهه 1970 و 80 در کالیفرنیا فعال بود. . محققان نیازی به مطابقت دقیقی با DNA پیدا نمی کنند که در صحنه های جنایات وجود دارد بلکه مواردی نزدیک دارند که می تواند لیستی از بستگان دور را به دست آورد – یک تکنیک که در این مورد سرد ارزشمند بوده و ده ها مورد دیگر که از همان زمان به همین ترتیب ترک خورده اند..

اگرچه این ممکن است یک پیروزی برای اجرای قانون و عدالت باشد ، نگرانی های اخلاقی را برانگیخته است. آیا کسی که فقط در تلاش است تا از درخت خانواده خود بفهمد بخشی از تحقیقات جنایی است؟ این استفاده از بانکهای اطلاعاتی DNA همچنین مستلزم شناسایی افراد است نه بخشی از یک جمع ناشناس.

  5 اظهارات مخالف ، نگران کننده یا عجیب و غریب عجیب ادوارد اسنودن

بعد از اینکه پلیس پرونده قاتل گلدن ایالتی را حل کرد ، GEDmatch شرایط خدمات خود را تغییر داد به طوری که کاربران باید در جستجوی پروفایل های DNA خود در جستجوی اجرای قانون ، تصمیم بگیرند و تحقیقات جنایت با استفاده از سایت اکنون به دسته های جدی مانند قتل و تجاوز محدود می شود..

آیا می توان از DNA شما علیه شما استفاده کرد?

تغییر GEDmatch به شرایط خدمات خود به نگرانی دیگری درباره آزمایش DNA در منزل اشاره دارد: حتی اگر امروز به شرایط و ضوابط یک شرکت رضایت دهید ، آنها همیشه می توانند فردا تغییر کنند ، بهتر یا بدتر.

نگرانی دیگر این احتمال وجود دارد که روزی DNA شما توسط شرکت های بیمه برای ارزیابی بیمه نامه شما استفاده شود. در ایالات متحده ، قوانینی برای جلوگیری از تبعیض مبتنی بر ژنتیک برای به دست آوردن بیمه درمانی و اشتغال وجود دارد ، اما افراد را می توان بیمه زندگی را براساس آزمایشات ژنتیکی بالینی محروم کرد. باید دید که آیا این قانون روزی تحولاتی را انجام می دهد که شامل آزمایش های ژنتیکی در منزل باشد.

و به خاطر داشته باشید ، آزمایش شما فقط کد ژنتیکی شما را فاش نمی کند بلکه به اعضای خانواده نزدیک نیز اشاره می کند.

سپس هکرها وجود دارند

سرانجام ، هر چیزی که در یک بانک اطلاعاتی باشد ، مهم نیست که محافظت کند.

من قبلاً فکر می کردم کیت های DNA بی ضرر هستند ، تا آنجا که از آنها به عنوان یک آزمایش جالب استفاده می کردم. اما نمی توان به اطلاعات شرکت ها اعتماد کرد. و من نمی خواهم با انتقال و اراده کردن اطلاعات خود به آنها ، چک های اجرایی را چاق کنم. 

من نمی گویم شما باید همین کار را کنید. اما خطرات حفظ حریم خصوصی را قبل از شروع شیرجه زدن درک کنید.

آیا آزمایشات DNA در منزل ارزش خطرات حریم خصوصی را دارند؟
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.