فرانسه به نفع موتور جستجوی خصوصی تر به Google پیشنهاد می دهد

فرانسه در حال رها کردن گوگل است

در حالی که دولت ایالات متحده در تلاش است تا حصر خود را نسبت به حریم شخصی شهروندان محکم تر کند ، مقررات جدید سیاست گذاری اروپا امیدوار است که برعکس عمل کند.

ماه گذشته ، مجلس ملی فرانسه اعلام کرد که دیگر از گوگل استفاده نمی کنند. در عوض ، تمام دستگاه های دولتی فرانسه به زودی Qwant با محوریت حفظ حریم خصوصی را به عنوان موتور جستجوی پیش فرض خود انتخاب می کنند.

دولت فرانسه با نگرانی از اینکه آنها خود را به نظارت بیش از حد زیادی در خارج از کشور باز می کنند ، تلاش می کند تا از حریم شخصی (و دستگاه های) خود در برابر Google و، ناگزیر دولت ایالات متحده ، سیاست های جامع و گسترده برای حفظ داده ها ، محافظت کند..

فلورین باچایر ، عضو گروه امنیت امنیت سایبری و دیجیتالیت نیروی کار فرانسه ، از اعضای حزب خود خواست تا موضع گیری کنند. باچایر گفت: “ما باید مثال بزنیم.” “امنیت و حاکمیت دیجیتالی در اینجا مورد بحث است که این فقط مسئله ای برای حرفهایها است.”

Qwant چیست؟?

Qwant که در سال 2013 تاسیس شد ، یک موتور جستجوی رمزگذاری شده است که به همان روش Google عمل می کند ، اما گزارش ها را حفظ نمی کند. موتور جستجوی مستقل تأکید زیادی بر حفظ حریم شخصی کاربران می کند و به نوبه خود به صورت تصاعدی رشد کرده است.

  آیا یک توطئه بزرگ Pokémon Go وجود دارد؟ احتمالا نه

tim_cook عزیز ، تا زمانی که موتور جستجوی خود را انتخاب نکنید که به طور کامل به حریم خصوصی کاربران شما احترام بگذارد ، هرگز نمی توانید از آنها محافظت کنید .https: //t.co/8kxYdVnoye

– Qwant (QwantCom) 19 نوامبر 2023

در حقیقت ، با میانگین تقریبی 21 میلیون جستجو ماهانه ، Qwant بیش از دو برابر ترافیک خود را در یک سال انجام داده است. البته به خاطر داشته باشید که Google به طور متوسط ​​روزانه 3.5 میلیارد جستجو دارد.

فرانسه و سیلیکون ولی: یک رابطه مشکل ساز است

در حالی که سیلیکون ولی و دولت فرانسه چند سالی است که تکان دهنده هستند ، تصمیم به قطع گوگل برگرفته از نشت NSA ادوارد اسنودن در سال 2013 است – مهمترین آنها این واقعیت است که NSA به طور جدی در حال جاسوسی دولت های خارجی است.

این اولین باری نیست که فرانسه و سیلیکون ولی سرهای بلندی دارند. در ژوئیه گذشته ، کمیسیون اروپا با موفقیت 8.3 میلیارد یورو گوگل را به دلیل مجبور کردن شرکت ها برای نصب مجدد نرم افزار گوگل در برنامه های اندرویدی خود ، جریمه کرد. و آخرین قانون نظارت ، قانون CLOUD ، که به کارت آمریکا اجازه می دهد تا داده های شرکت های آمریکایی در خارج از کشور را جمع آوری و نظارت کند ، با همان نقد و انتقاد به اندازه رسیده است..

در کنفرانس اخیر ، رئیس جمهور فرانسه ماکرون درباره محدود کردن قدرت سیلیکون ولی در خارج از کشور صحبت کرد. ماکرون گفت: “اگر ما اینترنت را تنظیم نکنیم ،” خطر این است که اصول دموکراسی را ناراحت کنیم. “

  چالش 10 ساله فیس بوک به سرعت سریع از حالت دلتنگی به سمت دیستوپی گذشت

با ترس از اینکه فرانسه به زودی می تواند در انتظار قوانین برای حفظ اطلاعات آمریکایی باشد ، این فشار برای رها کردن گوگل به نفع یک موتور جستجوی خصوصی می تواند عواقب گسترده ای داشته باشد.

Google چه اطلاعاتی را جمع آوری می کند?

به عنوان بزرگترین موتور جستجوی جهان ، Google احتمالاً از نزدیکترین دوستان خود درباره شما بیشتر می داند. از جزئیات به راحتی قابل جستجو مانند ابرداده خود (شامل نام دختر ، نام خانوادگی ، اعضای خانواده ، اماکن اقامتی و غیره) گرفته تا اطلاعات دقیق تر مانند تاریخچه مرورگر ، مخاطبین ، تبلیغاتی که با آنها ارتباط برقرار کرده اید ، به روزرسانی های رسانه های اجتماعی و موارد دیگر ، Google را نگه می دارد. سوابق تفصیلی از همه کارهایی که آنلاین انجام می دهید.

Google نیز از اطلاعاتی که آنها جمع آوری می کند خجالتی نیست. با توجه به شرایط خدمات خود ، آنها فوق داده های شما را جمع آوری و تجزیه و تحلیل می کنند تا تبلیغات هدفمند تری به شما نشان دهند و تجربه آنلاین شما را تقویت کنند. و در برخی موارد ، تماس های شما نیز ممکن است ضبط شود.

اگر کنجکاو هستید که اطلاعات Google را جمع آوری می کنید ، می توانید با دنبال کردن این راهنمای ، کل تاریخچه Google خود را بارگیری کنید. همچنین می توانید ببینید که چگونه Google تبلیغات شما را شخصی می کند و تنظیمات خود را در اینجا تغییر می دهد.

موتورهای جستجوگر خصوصی در حال پیشرفت هستند و نه فقط در فرانسه

گوگل هنوز هم ممکن است شاه مسلم موتورهای جستجو باشد اما رقبا سرانجام شروع به جذب می کنند. در ایالات متحده آمریکا ، DuckDuckGo احتمالاً محبوب ترین موتور جستجوی خصوصی است که تقریباً 30 میلیون جستجو در روز دارد. در آلمان ، شروع صفحه به سرعت در حال تبدیل شدن به موتور جستجوی کشور است و در سوئیس ، SwissCows محبوب تر از همیشه.

  قانون حفظ حریم خصوصی مصرف کننده کالیفرنیا (CCPA) با هدف محافظت از داده های کاربران است. آیا این؟

بسیاری از این موتورهای جستجوگر خصوصی کم و بیش به همان نتایج گوگل وعده می دهند اما بدون هیچ یک از چمدان های اضافه شده. ردیابی موقعیت مکانی و تبلیغات معمولاً اختیاری است و نتایج فیلتر شده معمولاً چیزی از گذشته است.

برخی از این موتورهای جستجو در واقع به جای تبلیغات شخص ثالث به کمکهای کاربر اعتماد می کنند ، این بدان معنی است که کاربران مجبور نخواهند بود که از چه صفحه یا یک صفحه شرکت بالاتر از سایرین سؤال کنند..

اهمیت استفاده از موتور جستجوی خصوصی

وقتی صحبت از مرور خصوصی می شود ، استفاده از موتور جستجوی بی منطق بسیار مهم است. ExpressVPN در گذشته درباره DuckDuckGo و StartPage نوشته است. ما حتی تعدادی از محبوب ترین مرورگرهای وب را از نظر حفظ حریم خصوصی رتبه بندی کرده ایم.

در حالی که VPN هنوز هم اسلحه de-facto شما برای نگه داشتن زرادخانه حریم خصوصی شماست ، استفاده از موتور جستجوی خصوصی روش دیگری برای تقویت ناشناس بودن شما و کاهش ردپای دیجیتالی شماست..

اگر قبلاً این کار را نکرده اید ، سعی کنید یکی از این موتورهای جستجوگر گزینه را امتحان کنید:

  • کوانت
  • DuckDuckGo
  • StartPage
  • SwissCows
  • رمزگذاری کنید
  • جستجوی را قطع کنید
فرانسه به نفع موتور جستجوی خصوصی تر به Google پیشنهاد می دهد
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.