کدام پروتکل VPN برای شما مناسب است؟

لازم نیست بدانید که چگونه VPN برای استفاده از VPN کار می کند. اما اگر تنظیمات را در برنامه ExpressVPN خود بررسی کرده باشید ، زبانه ای به نام پروتکل را مشاهده خواهید کرد.

پروتکل ها روشی هستند که دستگاه شما به سرورهای مطمئن ExpressVPN متصل می شود. به طور پیش فرض ، ExpressVPN بطور خودکار از پروتکل که به بهترین وجه مناسب شبکه شماست استفاده می کند, اما می توانید برنامه خود را برای استفاده از پروتکل های دیگر پیکربندی کنید: PPTP ، OpenVPN یا L2TP / IPsec. در اینجا یک راهنمای برای معنی و تفاوت آنها در اینجا آمده است:

PPTP چیست؟?

PPTP ، یا پروتکل تونلینگ نقطه به نقطه, یکی از قدیمی ترین پروتکل های اجرای VPN است. حدود ویندوز 95 است. از همه پروتکل ها ، PPTP یکی از رایج ترین ، ساده ترین راه اندازی و سریعترین محاسباتی است. همچنین شکستن آن آسان است و عملا هیچ مزایای امنیتی را ارائه نمی دهد.

PPTP در دستگاه های کندتر مانند روتر مفید است, وقتی امنیت مسئله ای نیست.

* در مورد نقاط قوت و ضعف PPTP بیشتر بخوانید. 

L2TP / IPsec چیست؟?

L2TP مخفف است پروتکل تونل لایه 2, و به خودی خود رمزگذاری نمی کند. به همین دلیل اغلب با یک پروتکل رمزنگاری به نام IPsec (امنیت پروتکل اینترنت) جفت می شود. آنها با هم سطح امنیتی برتر از PPTP اما با همان سهولت تنظیم را ارائه می دهند.

در حالی که از PPTP امن تر است ، L2TP فقط مزایای امنیتی محدودی را ارائه می دهد و فقط باید برای اهداف ناشناس ماندن یا برای تغییر مکان های VPN استفاده شود..

  نحوه حذف Find My iPhone ، Find My iPad و یافتن Mac من

* درباره نقاط قوت و ضعف L2TP بیشتر بخوانید.

OpenVPN چیست (با TCP / UDP)?

OpenVPN پروتکل جدیدتر و قابل تنظیم تر است. نسخه ExpressVPN از UDP پشتیبانی می کند (پروتوکل دیتاگرام کاربر) و TCP (پروتکل کنترل انتقال) بنادر UDP به طور کلی سریعتر است اما TCP شانس بیشتری برای دور زدن دیوارهای آتش وجود دارد. ExpressVPN به طور پیش فرض از UDP استفاده می کند مگر اینکه مسدود شود.

بهترین چیز در مورد OpenVPN این است که منبع باز است. “باز” ​​ممکن است به نظر یک چیز خوب برای یک ابزار حفظ حریم خصوصی نباشد ، اما در واقع این یک مزیت بزرگ است. در صورت وجود هرگونه نقص امنیتی در کد – و هنوز هیچ کدام مشخص نیستند – آنها به سرعت توسط جامعه منبع باز شناسایی می شوند. OpenVPN با یک الگوریتم رمزگذاری قوی همراه است و یکی از امن ترین پروتکل های VPN موجود است..

می توانید در مورد سایر ویژگی های امنیتی ExpressVPN از این بررسی ExpressVPN اطلاعات بیشتری کسب کنید.

* درباره نقاط قوت و ضعف OpenVPN بیشتر بخوانید.

اطلاعات بیشتر در مورد پروتکل های VPN را در اینجا بخوانید

راهنماهای حریم خصوصی آنلاین بیشتر از ExpressVPN را اینجا بخوانید

تصویر برجسته: کلوپ عکس استودیو آفریقا / دلار آمریکا

کدام پروتکل VPN برای شما مناسب است؟
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.