آسیب پذیری رمزگذاری Wi-Fi WPA2 Wi-Fi چیست و چگونه می تواند بر شما تأثیر بگذارد؟

برنده روتر رایگان برای NCSAM!

WPA2 یک استاندارد محبوب است که برای راه اندازی شبکه های Wi-Fi مورد استفاده قرار می گیرد و بیشتر برای احراز هویت کاربران با گذرواژه استفاده می شود اما همچنین می تواند با استفاده از نام های کاربری ، گواهی ها و کلیدهای خصوصی برنامه های احراز هویت پیچیده تری را اداره کند..

هنگام استفاده از WPA2 ، تمام داده های ارسال شده بین روتر و دستگاه شما بصورت پیش فرض رمزگذاری می شوند ، برخلاف شبکه های Wi-Fi “محافظت نشده” بدون رمز عبور. حتی اگر قصد دارید رمز عبور را روی یک دیوار آویزان کنید ، توصیه می شود Wi-Fi خود را با یک رمز عبور تنظیم کنید تا همه داده ها رمزگذاری شده و توسط افراد در این نزدیکی ردیابی نشوند..

شما همچنین باید WPA2 را بر روی سایر استانداردهای تأیید صحت و رمزگذاری ، مانند LEAP و WEP ، استفاده کنید که دارای چندین ضعف شناخته شده است که به هر کسی امکان می دهد Wi-Fi شما را “سرقت” کند..

آسیب پذیری اخیر WPA2 چیست؟?

در شانزدهم اکتبر ، محقق واتیو وف ، جزئیاتی از آسیب پذیری های اخیراً در WPA2 را منتشر کرد که به یک مهاجم امکان رمزگشایی ترافیک رمزگذاری شده Wi-Fi را می دهد. برای انجام این حمله ، یک مهاجم ماهر و مصمم باید در محدوده شما و روتر شما باشد.

این آسیب پذیری به مهاجمی اجازه نمی دهد ترافیک VPN یا HTTPS شما را رمزگشایی کند.

  برنامه iOS ExpressVPN iOS: آخرین به روزرسانی ها و به روزرسانی های نرم افزار (7.0)

اگر در سالهای گذشته به یک شبکه Wi-Fi امن WPA2 وصل شده باشید ، یک احتمال نظری وجود دارد که یک مهاجم بتواند ترافیک بدون رمز بین شما و اینترنت ارسال شد. با این حال ، به احتمال زیاد فقط آژانس های بزرگ جاسوسی می توانستند به این نقص دسترسی پیدا کنند.

اما اکنون که آسیب پذیری به خوبی ثبت و ضبط شده است ، می توان انتظار داشت ابزاری ظهور کند که سوء استفاده از این نقص را برای هر کسی پیش پا کند ، بنابراین مهم است که این مشکل را برطرف و یا کاهش دهیم..

نحوه جلوگیری از آسیب پذیری WPA2

ExpressVPN قبلاً سیستم عامل را منتشر کرده است که هرگونه آسیب پذیری احتمالی برای روترهای Open-WRT را ثبت می کند. برای یافتن آخرین سیستم عامل به دستورالعمل بروید و دستورالعمل ها را دنبال کنید.

تقریباً همه دستگاه ها تحت تأثیر آسیب پذیری WPA2 قرار دارند ، گرچه از نظر میزان نیز متفاوت است. می توانید بررسی کنید که آیا دستگاه شما در اینجا تحت تأثیر قرار گرفته است یا خیر.

هر دستگاهی را که اجرا می کنید ، اطمینان حاصل کنید که آنها به روز هستند و جدیدترین سیستم عامل را اجرا می کنند. ممکن است چند روز طول بکشد تا پچ روتر در دسترس قرار بگیرد ، اما در این حالت باید وب سایت تولید کننده روتر خود را برای به روزرسانی بررسی کنید..

اگر در مورد سطح حفاظت Wi-Fi خود شک دارید ، می توانید از کابل اترنت استفاده کنید یا مطمئن شوید که به ExpressVPN وصل شده اید.

  ExpressVPN for Mac: آخرین به روزرسانی ها و به روزرسانی های نرم افزار

آسیب پذیری WPA2 برای کاربران ExpressVPN به چه معنی است?

ما این مسئله را روی روترهای ExpressVPN بررسی کرده ایم و به نظر می رسد فقط بر روی حالت “مشتری” ، یک ویژگی به ندرت مورد استفاده برای اتصال دو روتر با یکدیگر تأثیر می گذارد. با این وجود ، ما یک به روزرسانی را منتشر کردیم که از نقص روترهای ExpressVPN Open-WRT محافظت می کند.

در شبکه های نا امن و آسیب پذیر و حتی شبکه های مخرب ، هنگام اتصال با برنامه ExpressVPN همیشه از شما محافظت می شود. اگر یک مشتری آسیب پذیر (به عنوان مثال ، تلفن غیرمستقیم خود) را به یک روتر ExpressVPN وصل کنید ، هیچ کس نمی تواند در آن استراق سمع کند.

ما همچنان توصیه می کنیم که دستگاه خود را با استفاده از WPA2 پیکربندی کنید و رمز عبور Wi-Fi خود را تنظیم کنید ، همچنین تلفن و لپ تاپ خود را در هر زمان به روزرسانی به روز کنید..

آسیب پذیری رمزگذاری Wi-Fi WPA2 Wi-Fi چیست و چگونه می تواند بر شما تأثیر بگذارد؟
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.