با پنج دانشجویی که برای آینده حریم شخصی دیجیتال هلند می جنگند ملاقات کنید

پنج دانشجو که از حریم خصوصی دیجیتال هلندی محافظت می کنند.

به روز رسانی: چهارشنبه 11 اکتبر 2023

با پنج دانشجو ملاقات کنید که برای آینده حریم شخصی دیجیتال هلند جنگیدند … و برنده شدند!

آنها انجام دادند! دانشجویان پشت درخواست Sleepwet در روز دوشنبه 9 اکتبر 2023 از 300،000 امضا فراتر رفتند – کافی است تا یک درخواست رسمی برای همه پرسی ملی درباره قوانین جدید تهاجمی حریم خصوصی دیجیتال را برانگیزد. شما آخرین نقاط عطف امضای آنها را در اینجا بررسی می کنید.

چه برسد به شخصیتهای حفظ حریم خصوصی هلند?

Tijn به ExpressVPN می گوید: “ما بسیار خوشحالیم ،” هنوز هم کمی غیر واقعی است. “در 16 اکتبر 2023 ، این گروه بیش از 350،000 امضا را به دولت تحویل می دهد ، که سپس اعتبار آنها را بررسی می کنند..

در صورت اعتبار بودن امضاها ، همه پرسی در اول نوامبر اعلام می شود و به احتمال زیاد در 21 مارس 2023 ، همان روز انتخابات شهرداری ها برگزار می شود.

این همه پرسی دومین مورد است که در دو سال گذشته توسط شهروندان هلند آغاز می شود ، اولین مورد همه پرسی معاهده اتحادیه اروپا و اوکراین در سال 2016 خواهد بود.

  فرانسه به نفع موتور جستجوی خصوصی تر به Google پیشنهاد می دهد

در مورد این گروه ، آنها اکنون به اندازه کافی از ده ها سازمان حمایت کرده اند که می تواند یک برنامه سنگین را کاهش دهد.

“ما سعی خواهیم کرد که ممکن است به عنوان بسیاری از افراد ایجاد انگیزه برای رفتن و رأی دادن” نه “، اما ممکن است در حالت انتخاباتی قرار نگیریم.

برای اطلاعات بیشتر در مورد همه پرسی در توییتر و فیس بوک خود به روز باشید.

***

در اول ژانویه سال 2023 ، هلند قانون جدید داده کاوی را اجرا خواهد کرد که قدرت بی سابقه ای را به سازمان های اطلاعاتی هلند اعطا می کند – مگر اینکه پنج دانشجو بتوانند تا اواسط اکتبر 300،000 امضا برای ایجاد همه پرسی ملی انجام دهند..

این دانشجویان قبلاً 60،000 امضا داشته اند و در گرفتاری های خود توجه جهانی را به خود جلب کرده اند. اما آنها برای کمک به شما به کمک شما نیاز دارند!

قانون جدید داده کاوی در هلند چیست؟?

از اول ژانویه ، اصلاحات در قانون اطلاعات و سرویس های امنیتی 2002 به آژانس اطلاعاتی هلندی AIVD و همتای نظامی آن MIVD اعطا خواهد کرد ، از جمله دیگر ، قدرت دسترسی به ابرداده های همه و همه شهروندان آن را دارد..

منطقه فیزیکی که آژانس ها می توانند داده ها را رهگیری کنند ، گسترش می یابد محلات کل و ایستگاه های قطار.

این قانون امتیازات هک AIVD و MIVD را بیشتر می کند تا دستگاه های شخص ثالث مرتبط با افراد هدفمند – مانند دوستان ، اعضای خانواده و شرکتهایی را که ممکن است از آنها استفاده کند (مانند رابطه NSA با مایکروسافت ، گوگل و اپل) درج کند..

  4 راه شما می توانید از طریق رسانه های اجتماعی شناسایی شوید

چه چیزی تغییر خواهد کرد با اجرای اصلاحیه 34588?

نمودار تغییرات اصلاحیه 34588 اجرا خواهد شد

متن کامل اصلاحیه 34588 را به صورت PDF بخوانید.

چه کسی با قانون جدید هلند می جنگد?

سازمان های حقوق مدنی و شوراهای دادگستری

بلافاصله پس از تصویب این قانون ، دوازده سازمان تشکیل پرونده دادخواست مشترکی را برای تلاش و متوقف ساختن آن آماده کرده اند. گذشته از تلاش برای معکوس کردن نقض حریم خصوصی دیجیتال ، آنها همچنین سؤال می کنند که نظارت بر AIVD و MIVD چه خواهد بود..

معمولاً کمیته مستقل موسوم به CTIVD با استفاده دقیق از چارچوبهای قانونی موجود ، بر سرویس های اطلاعاتی هلند نظارت می کند ، اما قانون جدید تصمیم گیری را به دست سیاستمداران می گذارد..

بنابراین ، این تصمیم به یک تصمیم سیاسی تبدیل می شود ، که نقش داوری بی طرف را از بین می برد.

پنج دانش آموز از آمستردام

مارلو ژژزن ، تیجن د ووس و سه دانشجوی دیگر دانشگاه آمستردام پیش از اجرای دولت هلند این کارزار را برای مطرح کردن قانون در بحث عمومی آغاز کرده اند..

دانش آموزان با ابراز قانون جدید “het sleepwet” یا “dragnet” برای توانایی همه جانبه خود ، نگران توانایی دولت در اجرای نظارت گسترده بر شهروندان خود هستند.
مارلو می گوید: “ما تقاضا برای همه پرسی را بین شهروندان هلندی احساس می کنیم.” ما می خواهیم بحث اجتماعی راجع به قانون آغاز کنیم زیرا این تأثیر زیادی بر حریم شخصی هر شهروند دارد و هنوز بحث واقعی صورت نگرفته است. “

این گروه کوچک حمایت فزاینده ای دارد: عفو بین الملل جدیدترین لیست سازمان های غیرانتفاعی مانند بیت های آزادی ، مطبوعات آزاد نامحدود و جامعه اینترنتی است که این دیسک را تقویت می کنند تا یک گفتگوی عمومی درباره داده کاوی ایجاد کنند. قانون.

  چرا به VPN احتیاج دارم؟

حقوق هلند و شهروندان

هلند در رده پنجم آزادی مطبوعات قرار دارد و سابقه ای در جهت حفظ حقوق شهروندان خود دارد. گامی برای افزایش کنترل دولت ، چگونگی برخورداری از حقوق دموکراتیک خود از هلندی ها را تضعیف می کند. Tijn استدلال می کند ، “بدون حفظ حریم خصوصی ، مردم نمی توانند آزادانه ابراز کنند ، که برای دموکراسی مانند هلند از اهمیت ویژه ای برخوردار است.”

برای چنین تغییر لرزه ای در حقوق شهروندان ، قانون قبل از تصویب کمی پوشش کمی دریافت کرد. مدیر اجرایی بیت آزادی ، هانس دو زوارت ، به ExpressVPN نظریه خود را می گوید: “ما کشوری هستیم که اعتماد نسبتاً بالایی به دولت دارد ، که احتمالاً یکی از دلایلی بود که قانون توانست با بحث نسبتاً کمی از جامعه عبور کند.”

Tijn این احساسات را به اشتراک می گذارد ، اما امیدوار است که توجه دانش آموزان ، رسانه ها و غیرانتفاعی ها باعث جلب امضاهای بیشتر شود. “بسیاری از مردم در مورد آن نمی دانند ، اما وقتی آنها را توضیح خواهیم داد ، آنها با ما موافق هستند.”

دو زوارت با احتیاط خوش بینانه است و آنها 300،000 امضا لازم را برای ایجاد بحث و گفتگو عمومی در مورد قانون بدست می آورند و انتظار دارند که موانع بعدی مبارزاتی باشد که بر اساس آن روایت بر بحث عمومی حاکم است و می گوید:

“طرفداران قانون سعی خواهند کرد که آن را به عنوان امنیت در مقابل حریم خصوصی تنظیم کنند ، در حالی که ما سعی خواهیم کرد که آن را برای آنچه که هست نشان دهیم: آزادی در مقابل کنترل (دولت).”

آیا می خواهید از دانشجویان در جنگ خود حمایت کنید؟ در اینجا آمده است:

اگر شهروند هلندی هستید که در هلند زندگی می کنید ، قبل از 12 اکتبر نام خود را امضا کنید:

  • صفحه دانش آموزان؛ یا
  • وب سایت رسمی دولت

اگر خارج از هلند زندگی می کنید:

  • برای دریافت به روزرسانی در مورد پیشرفت آنها ، توییتر و فیس بوک دانش آموزان را دنبال کنید

اعتبار تصویر: آنلین شولز

با پنج دانشجویی که برای آینده حریم شخصی دیجیتال هلند می جنگند ملاقات کنید
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.