Ko inkognito režīms neaizsargā pret?

Ko inkognito režīms faktiski aizsargā?

Starp daudzām citām metodēm vietnes var izmantot sīkfailus, lai izsekotu jūsu pārlūkošanas vēsturi, kas var arī atklāt jūsu tiešsaistes paradumus.

Papildus sīkdatņu izmantošanai jūs varat izsekot, izmantojot DNS ierakstus vai jūsu sistēmas administrators. Inkognito logs palīdzēs novērst dažus draudus, bet pret citiem – bezjēdzīgi.

Gandrīz visiem pārlūkiem ir privāts pārlūkošanas logs, taču, iespējams, vispazīstamākais ir pārlūka Chrome inkognito režīms.

Kas ir inkognito režīms pārlūkā Chrome??

Inkognito režīms pārlūkā Chrome ir jauns logs, kurā netiks saglabāta jūsu pārlūkošanas vēsture, meklējumi vai jūsu izvēlētie sīkfaili. Aizverot inkognito logu, sesija ir pagājusi par labu.

Kā pāriet inkognito režīmā pārlūkā Chrome

 1. Noklikšķiniet uz trim punktiem pārlūka Chrome augšējā labajā stūrī
 2. Izvēlieties Jauns inkognito logs no nolaižamās izvēlnes

Varat arī pārlūkā Chrome atvērt inkognito režīmu, izmantojot saīsni Ctrl + Shift + N.

Pārlūkot privāti ar citiem pārlūkiem

Privāta pārlūkošana pārlūkprogrammā Safari

Lietotnē Safari atlasiet Fails > Jauns privātais logs.

Privāta pārlūkošana, izmantojot FireFox

 1. Noklikšķiniet uz trim horizontālajām līnijām augšējā labajā stūrī
 2. Izvēlieties Jauns privātais logs no nolaižamās izvēlnes
  Divas Augstākās tiesas lietas, kas atkārtoti definēs jūsu digitālo privātumu 2023. gadā

Ar saīsni var atvērt arī Firefox privāto pārlūkošanu Ctrl + Shift + P.

Kā darbojas inkognito režīma pārlūkošana

Inkognito logs vai privāts pārlūks atvērs jaunu logu, kas darbosies kā svaigi instalēts pārlūks jaunā datorā. Nav spraudņu, nav sīkfailu, nav grāmatzīmju, nav saglabātu meklējumu un nav aizpildītu veidlapu. Katru reizi, aizverot inkognito logu, visa informācija, ko apkopojusi pārlūkprogramma, tiks izdzēsta.

Lai arī tas varētu būt lieliski, lai paslēptu pārlūkošanas vēsturi, diemžēl inkognito režīms neliedz citiem vākt informāciju par jums. Šeit ir dažas lietas, no kurām inkognito režīms aizsargās, un dažas, kuras tas noteikti nenodrošina:

inkognito režīma pārtinēji

Inkognito režīms būs neļauj sīkfailiem jūs identificēt

Apmeklējot vietni, iegultie skripti ievietos nelielu failu ar nosaukumu sīkdatne datorā. Šo sīkdatni, atkārtoti apmeklējot vietni, vietne var nolasīt un izmantot, lai jūs identificētu.

Tas var būt noderīgi, jo tas ļauj jums palikt pieteicies pat pēc datora atkārtotas sāknēšanas, kā arī ļauj ātri koplietot ziņas par jebkuru sociālā multivides kontu.

Tomēr sīkdatnes ļauj arī sociālo mediju uzņēmumiem (un NSA) izsekot jūs visās vietnēs. Piemēram, sociālo mediju vietnes ļauj ziņu organizācijām iegult koda fragmentus, kas parāda, cik bieži raksts ir koplietots.

Šie fragmenti arī sniedz informāciju par to, kuras vietnes esat apmeklējis un kādus rakstus esat lasījis. Šos apkopotos datus var izmantot, lai sniegtu jums mērķtiecīgas reklāmas vai identificētu jūsu reliģiskās, politiskās vai seksuālās vēlmes.

Kā pārtraukt sīkdatņu izsekošanu

 1. Atspējojiet trešo pušu sīkfailus un apsveriet sīkfailu dzēšanu katru reizi, kad restartējat savu pārlūkprogrammu
 2. Instalējiet Privacy Badger, lai redzētu, kādus sīkfailus vietne izmanto, un pēc tam bloķējiet tos
 3. Izmantojiet inkognito logu, lai atvērtu vietnes un rakstus, kurus nevēlaties savienot ar parastajiem pārlūkošanas vai pirkšanas paradumiem

Izmantojiet inkognito režīmu, lai apturētu sīkdatņu izsekošanu

Inkognito režīms būs palīdz aizsargāt pret pārlūka pirkstu nospiedumu noņemšanu

Sīkfaili joprojām ir galvenā metode informācijas vākšanai tiešsaistē, taču pirkstu nospiedumu noņemšana pārlūkprogrammās ir kļuvusi aizvien populārāka.

  ExpressVPN rokasgrāmata stingrākām parolēm - 3. daļa (diceware)

Izmantojot pārlūka pirkstu nospiedumus, jūsu apmeklētā vietne apkopos informāciju par jūsu pārlūkprogrammu, instalētajiem fontiem un izmantotajiem papildinājumiem vai pārlūka paplašinājumiem. Ar šo informāciju varētu būt pietiekami, lai jūs varētu atklāt, pat ja esat piesardzīgs attiecībā uz savu privātumu.

Pirkstu nospiedumu noņemšana pārlūkprogrammā ir vairāk ticamības rādītājs, nevis precīza atbilstība tam, kurš ir kurš internetā, taču tas darbojas un ir grūti pret to aizstāvēt. Iepazīstieties ar EZF Panopticlick, lai redzētu, kā pārlūka pirkstu nospiedumi darbojas.

Kā ierobežot pārlūka pirkstu nospiedumu noņemšanas efektivitāti

 1. Lai izvairītos no pirkstu nospiedumu noņemšanas, palaidiet populāru pārlūku, kurā netiek izmantoti noklusējuma fonti vai paplašinājumi, piemēram, Tor pārlūks
 2. Esiet piesardzīgs ar paplašinājumiem, jo ​​daži paplašinājumi ir pamanāmi jūsu apmeklētajās vietnēs. ExpressVPN Chrome paplašinājums ir droši lietot pat inkognito režīmā.

Inkognito režīms būs pārtraukt ģimenes locekļu snooping jūsu datorā

Ja kādam citam, piemēram, ģimenes loceklim vai līdzgaitniekam, ir piekļuve jūsu datoram, inkognito logs var palīdzēt no viņiem slēpt noteiktas darbības (piemēram, dzimšanas dienas dāvanas iegādi). Faktiski tas, iespējams, ir daudz labāks risinājums nekā vēstures pilnīga dzēšana, kas varētu radīt nevajadzīgas aizdomas.

Inkognito režīms nebūs neļaujiet cilvēkiem izsekot jūs ar jūsu DNS ierakstiem

Katru reizi, kad apmeklējat vietni, piemēram, ExpressVPN.com, jūsu pārlūkprogrammai būs jāiegūst vietnes IP adrese. Pārlūks jautās DNS serverim “kāda ir expressvpn.com IP adrese.” Pēc tam DNS serveris atbild ar pareizo atbildi, ļaujot jums izveidot savienojumu ar ExpressVPN vietni..

Tomēr DNS serveris var reģistrēt jūsu vaicājumus un pārdot tos reklāmdevējiem vai nodot tos tiesībaizsardzības iestādēm.

Pēc noklusējuma jūsu DNS pakalpojumu nodrošina jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs, bet to var mainīt uz tādu, kuru uztur Google. Ir arī bezmaksas DNS pakalpojumi, piemēram, OpenNIC, kas sola nenodot jūsu informāciju.

  ExpressVPN un OpenMedia apvienojas ar interneta apspiešanu

VPN pakalpojumu sniedzēji, piemēram, ExpressVPN, uztur arī savu DNS pakalpojumu, kas ir iekļauts VPN abonementā. ExpressVPN neveic žurnālus un nenodod informāciju reklāmdevējiem.

Samaziniet DNS izsekošanas draudus:

Inkognito režīms nebūs neļaujiet sistēmas administratoriem darbā vai skolā tevi izsekot

Ja izmantojat publisko Wi-Fi vai pieslēdzaties skolas vai darba tīklam, administrators var redzēt katru jūsu apmeklēto vietni. Vietnēm, kas nav šifrētas ar HTTPS, tās pat var redzēt vietnes saturu un visu informāciju, ar kuru jūs ar to apmaities..

Inkognito logi neaizsargās jūs no sistēmas administratoriem.

Līdz minimumam samaziniet draudus, ka sistēmas administratori jūs izsekos

 1. Izmantojiet Tor vai VPN (vai abus), lai paslēptu pārlūkošanas paradumus no tīkla administratora.

Esiet piesardzīgs, ja izmantotais dators nav jūsu (piemēram, dators skolā vai darbā). Iespējams, ka šo ierīču īpašnieks ir instalējis citu izsekošanas programmatūru, kas apkopos informāciju pat tad, ja izmantojat VPN vai Tor.

Nepieciešamas citas iespējas? Izmantojiet atsevišķus pārlūkus vai spraudņus!

Pārlūka nodalīšana ir ideja, kas enerģijas lietotājiem var būt pievilcīgs veids, kā no pārlūka iestatījumiem iegūt lielāku precizitāti.

Piemēram, lietotājs var konfigurēt vienu pārlūkprogrammu, lai tā pieņemtu un atcerētos sīkfailus regulāri apmeklētās vietnēs, bet otru – meklēšanai (izmantojiet duckduckgo!), Lasīšanai un citai pārlūkošanai..

Šo atsevišķo pārlūkprogrammu, atšķirībā no inkognito loga, var konfigurēt tā, lai tas tikpat labi atcerētos, piemēram, pārlūkošanas un meklēšanas vēsturi, bet ne vietnes sīkfailus vai savienojumus ar trešo pušu reklāmas tīkliem..

Chrome iestatījumu lapas ekrānuzņēmums.

Gudri veidi, kā konfigurēt pārlūkprogrammu kā privātuma lietotāju. Vienkārši dodieties uz iecienītākās pārlūkprogrammas iestatījumiem un izmantojiet meklēšanas joslu, lai pielāgotu savus rīkus. Šeit ir dažas idejas, kuras mēs izmantojam:
Iestatiet Duckduckgo kā noklusējuma meklētājprogrammu

 • Izslēdziet automātisko aizpildīšanu
 • Atteikties no “pareģošanas pakalpojuma”, kas automātiski pabeidz meklēšanu
 • Nosūtiet pieprasījumus “Nesekot”
 • Neatļaujiet vietnēm pārbaudīt, vai maksājuma veidi ir saglabāti
 • Lai ātrāk ielādētu lapas, neizmantojiet pareģošanas pakalpojumu
 • Iestatiet dažus noklusējumus sadaļā “Vietnes iestatījumi”
  • Pēc noklusējuma neatļaut sīkfailus
  • Bloķējiet trešo personu sīkfailus
  • Jautājiet pirms atrašanās vietas nosūtīšanas vai piekļuves kamerai vai mikrofonam
  • Nekad neatļaujiet paziņojumus
  • Neatļaut fona sinhronizāciju
  • Neatļaujiet vietnēm kļūt par noklusējuma apstrādātājiem
  • Izveidojiet izņēmumus konkrētām vietnēm, piemēram, lai atļautu uzticamās vietnes sīkfailu darbību

Lieliski iemesli inkognito loga atvēršanai

 • Paslēpiet pārlūkošanas vēsturi no citiem, izmantojot datoru
 • Slēpt reklāmdevēju pārlūkošanas paradumus
 • Izvairieties no pārlūka pirkstu nospiedumu noņemšanas

Izmantojiet inkognito logu, kad tam ir jēga! Tas ir lielisks rīks, kas palīdzēs jums saglabāt kontroli pār saviem datiem. Izmantojiet Tor pārlūku un VPN savienojumu, lai aizsargātu pret iebrucējiem, un, kad vien iespējams, izmantojiet savas ierīces.

Ko inkognito režīms neaizsargā pret?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.